Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a menete, és kb. mennyibe...

Mi a menete, és kb. mennyibe kerül a közjegyzőnél, ha nevezett gyámot szeretnék a kisfiamnak?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem (várandósság kezdete óta), apa sehol.

Megtudtam, h ha velem valami történne, alapból hozzá kerülne :O - így (persze csak elővigyázatosságból), szeretnék neki egy gyámot nevezni (akit szeret, ismer, akire rá merném bízni).


Ha valakinek van ilyen tapasztalata, köszönöm, ha megosztja.


2011. ápr. 11. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Először is azt a gyereket hivatalos gyermekelhelyezési perben el kell helyezni-még akkor is, ha apa nem kíváncsi rá. Gyámja nem lesz a gyereknek, csak gondviselője, az a szülő, akinél a gyermek elhelyezésre kerül. Gyámot akkor rendelnek ki, ha a gyeremek gondviselőjét megfosztják a szülői jogaitól, vagy csak szüneteltetik a szülői jogait. A gyerekednek nem kell gyám.
2011. ápr. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bocs, de tudom, hogy kell. Bár nem készülök halni, de ha holnap a fejemre esik egy tégla, és mégis, akkor alapból apjához kerülne. Ezt elkerülendő lehet nevezett gyámot állítani. Erre vonatkozik a kérdésem.
2011. ápr. 11. 14:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Kiváncsi vagyok a válaszokra.

Én is úgy tudom, hogy ha (pl. a mi esetünkben ahol apa és anya is van), valami történik a szülőkkel -meghalnak- akkor jó ha van gyám.

Engem is érdekelne, sőt az egésznek a menete is.

2011. ápr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Idézet a Családjogi törvényből:


Gyámrendelés

1. A gyámrendelés feltételei

93. § Az a kiskorú, aki nem áll szülői felügyelet alatt, gyámság alá tartozik.

94. § (1) A gyámság alá tartozó kiskorú részére a gyámhivatal gyámot rendel.

(2) A gyámhatóság a gyámrendelés iránt hivatalból intézkedik.

3) A kiskorú legközelebbi rokonai kötelesek a gyámhatóságnak haladéktalanul bejelenteni, ha a kiskorú részére bármely okból gyám rendelése szükséges. A bíróság, az anyakönyvvezető, a hagyatéki leltározást végző és az egyéb államigazgatási feladatot ellátó szervek kötelesek a gyámhatósággal közölni a hivatalos eljárásuk során tudomásukra jutott minden olyan esetet, amelyben valamely kiskorú részére gyámot kell rendelni.


2. A gyám kirendelése

95. § (1) A gyámság viselése elsősorban azt illeti, akit a szülői felügyeletet gyakorló szülő közokiratban vagy végrendeletben gyámul megnevezett (nevezett gyám). Ha a szülői felügyeletre egyaránt jogosult szülők más-más gyámot neveztek meg, a körülmények figyelembevételével a gyámhatóság határoz afelől, hogy a gyámságot melyik viselje.

(2) A nevezett gyámot csak akkor szabad mellőzni, ha a törvény értelmében gyámságot nem viselhet, vagy a gyámság átvételében gátolva van, végül ha kirendelése a kiskorú érdekét veszélyeztetné.

96. § (1) Nevezett gyám nemlétében a gyámhatóság elsősorban a gyámság ellátására alkalmas rokont, illetőleg a kiskorúval más családi kapcsolatban álló személyt rendel ki gyámul. Ha ilyen hozzátartozó nincs, a gyámhatóság más alkalmas személyt rendel ki.

2) Azt a személyt,

a) akinél a gyámhivatal a gyermeket ideiglenes hatállyal elhelyezte [91. § (2) bek.],

b) akinél a bíróság a gyermeket elhelyezte [72/A. § (1) bek.],

c) aki a gyermeket a gyámhatóság hozzájárulásával családba fogadta

a gyermek gyámjául kell rendelni.

2011. ápr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az idézetet, ezeket olvastam én is a neten, de engem konkrétan ennek a pontnak:


2. A gyám kirendelése

95. § (1) A gyámság viselése elsősorban azt illeti, akit a szülői felügyeletet gyakorló szülő közokiratban vagy végrendeletben gyámul megnevezett (nevezett gyám).


a gyakorlata érdekelne.


Ha valaki végigjárta ezt az utat, köszönöm, ha megírja a tudnivalókat.

2011. ápr. 11. 18:02
 6/10 anonim ***** válasza:

Elsétálsz a közjegyzőhöz és íratsz vele egy végrendeletet, amiben megnevezed, hogy kit akarsz a gyereked gyámjának a halálod esetén. Ez minimum 20ezer lesz.

Ingyen is megoldható, ha fogd magad és kézzel megírod a végrendeletedet, elejétől a végéig, teljes dátummal látod el -hely, idő- és aláíratod két tanúval, akik nem szerepelnek a végrendeletedben. Neked és a tanúknak is minden személyes adata szükséges.

2011. ápr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Nincsenek nagyszülök, nagynénik... ha bajod esne először a rokkonokhoz probálnák elhelyezni ha ilyen nincs akkor marad a gyerekotthon. Hiába nevezel ki hivatalosan gyámot nincs rá biztositék hogy felnevelné a gyereket és erre nem is lehetne kényszeriteni hisz abból jó nem sülne ki. Felesleges a gyámkeresés.
2011. ápr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Már hogyne lenne rá biztosíték!?

Nem gondolod, hogy úgy nevez valaki meg gyámot, hogy az illető nem is tud róla? Nyilván közös megegyezéssel történik a dolog. Szép is lenne, ha úgy jelölnénk meg gyámot, hogy az illető nem tud róla.

2011. ápr. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
GOndolom arra értette, hogy nincs rá biztosíték, hogy most valaki szívesen bevállalja, hogy felnevelné a gyereket, de sose tudni, hogy ha valóban abba a helyzetbe kerül, tényleg vállalná e.
2011. ápr. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ma 14:39 Nem azt mondom hogy a gyám nem tud a dologról hanem azt hogy ha kialakulna egy olyan helyzet hogy neki kell gondoskodni a gyerekről azt élesben már nem vállalná hiába van ő megnevezve gyámként.
2011. ápr. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!