Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi időnek kell eltelnie,...

Mennyi időnek kell eltelnie, hogy a 2éves kisfiamnak bemutassam a új pároma?

Figyelt kérdés
A férjemmel vállás alatt állok!Van egy uj kapcsolatom,ami komoly.Mennyi idő kell ahhoz hogy bemutassam a picinek,hogy lelkileg ne bántsam meg?
2009. márc. 14. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Nem hiszem, h megbántanád, azért 2 évesen még nem érti annyira a dolgokat. Elég, ha csak sokszor látja veled, és majd később, pár év múlva mondod el neki, ki is ő.

Gondolj csak bele! Hány emléket tudsz magadban fölidézni 2 éves korodból?

Első emlékem 4 éves korom körül való.

Szerintem nem lenne neki bántó, nem is fogná föl olyan mértékben.

Az a lényeg, h veszekedni, kiabálni ne lásson, mert az hat rá, pedig lehet, h azt sem érti.

Nem hiszem, h külön be kéne neki mutatnod az új párodat.

Vigyétek el magatokkal vhova, amit szeret, játszótérre, Margitszigetre bringozni, vagy mesedélutánra...

2009. márc. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
attol mert a gyerek pl nem beszél vagy mert kicsi,érti mi zajlik körülötte,inkäbb érzi.én a helyedben värnék,csak azert mert apäva välsz és uj kapcsolatod van,a gyereked ne zavard össze.vàrj még,elöszlr beszélgess majd vele arrol,hogy apäval talälkozhat amikor akar,mert apa szereti öt és anya is..majd kezdj el beszélni az ujrol.majd ha nyititt rä,egy idö utän menjetek el progizni.nekem a gyerekem a legfontosabb ,föleg a lelke.ne cseszd el.värj vele.nekem is van egy kisfiam mäsfél éves.
2009. márc. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
az első válaszoló nagyon nagy butaságot mondott, ne hallgass rá. Vannak sokkal korábbról is emlékek, nekem legalábbis, és nagyon rosszak. Vagy lehet hogy csak a rossz emlékek maradnak meg? Gondolkodj el ezen, és sztem inkább azt az időt amit az új pároddal töltene a fiad az apjával töltse, bemutatni ráérsz őt később is neki, amikor már megszokja a helyzetet.
2009. márc. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok.

Első emlékem: édesapám megjelenik a szobaajtóban egy hatalmas zöld zsákkal, és belesöpör mindent, amit a polcra tettünk. A zsákot fogja, és kiteszi a bejárati ajtó elé.

Miért? Mert bátyámmal nem pakoltunk el.

Később, már tizenéves koromban mesélték el a folytatást, h mi történt utána: visszahozta a zsákot, és kiborította, h jó, akkor 4-ig van időnk elrámolni. Majd 4-kor jött, és megszólalt: "Pakolás felfüggesztve", mi meg ott sírtunk tesómmal, h "Te tudod, mi az a felfüggesztve?" és kétségbeesetten pakoltunk tovább.

Mellesleg biztos vagyok benne, h 4 éves korom előtt is történt velem rossz dolog, ami negatív nyomokat hagyhatott volna bennem, és abból az időszakból is kéne legyen vmi rossz emlék. Mégsincs. Sőt, szüleimet is nagyon szeretem, mind a kettőt.

Nem tudom, miért hurrogtál le. Én sem mondtam neki, h "mutasd be a kisgyereknek az új párodat", hanem h a kisgyerek úgy szokja meg, h több időt tölt vele. És csak később kerüljön rá sor! Kicsit félreértettél.

Negatív emlékként meg biztos nem az marad meg benne, h egy másik ember is játszott vele, hanem az, ha kiabálnak, veszekednek körülötte.

Szerintem nem figyeltél rám eléggé.

De persze nem kell egyetérteni velem, és nem is kell megfogadni a tanácsaimat, én csak válaszoltam a kérdezőnek. (22/L)

2009. márc. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mi már az exxel 1,5 éve vagyunk külön,és már teljesen hozzászokot a pici!

Az uj párommal egy hónapja vagyunk együtt,és nagyon imádjuk egymást!Arra gondoltam hamár ennyire komoly a kapcsolat,nem lehet nagy probléma,ha apránként megismeri őt a kicsi.Páldául elmennénk együtt a játszótérre vagy valami.Nagyon hamar ismerkedik,barátkozik a kisfiam.

2009. márc. 14. 18:50
 6/9 anonim ***** válasza:
24%

Olyat majd nem lehetne csinálni legközelebb, hogy először megismeritek a párotokat, laktok vele, nagy szeretetben és majd csak később, ha biztos minden, akkor szültök?

Felfogjátok ti egyáltalán mit jelent a válás, gyerekszülés, gyereknevelés? Mert itt a kérdező meg néhány válaszadó kb egy 16 éves csitri szintjén van.

2009. márc. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
A kérdezőnek: egy alig egy hónapja tartó kapcsolatot még nem neveznék komolynak.
2009. márc. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Pontosan azt akartam írni, mint az utolsó:

Egy egy hónapos kapcsolatot nem lehet komolynak tekinteni. Még a szemed előtt van a rózsaszín köd, nem biztos, hogy számodra kedvező tulajdonságokkal rendelkezik, lehet, hogy csak látni véled.

Szerintem még nagyon ráérsz a bemutatással, és akkor sem úgy, hogy drága kisfiam, ő anya szerelme, hanem előbb, mint egy barátodat mutasd be, és akkor nagyobb a valószínűsége, hogy nem betolakodóként fog rá tekinteni.

Remélem megtaláltad az Igazit!

2009. márc. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Én is remélem hogy ő a nagy ő!

Csak nekem nehezebb dolgom van,hiszen egyedül nevelem a kicsit,és nemigazán van,akire rábizhatnám a kicsit,amíg talizok a párommal.Még az apjára sem,mert most is nagyon felelőtlen ember!Sose tud pontos időt mondani,hogy mikor viszi magához,vagy mikor hozza haza.Mindig az én időmet osztogatja be.Ez itt a probléma.Én is arra gondoltam,hogy nem ugy ,mint szerelmemet mutatom be,hanem mint egy barátot,apránként,és fokozatosan ismerkedjenek,mint bárki mással!

2009. márc. 16. 10:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!