Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Depressziós lennék? Nagyon...

Depressziós lennék? Nagyon hosszú, de SOS, tönkrement az életem!

Figyelt kérdés

Bocsi, direkt írtam ebbe a kategóriába, mert itt sokan válaszolnak.



Hónapok óta olyan nyomott hangulatban vagyok, olyan kilátástalannak tűnik a helyzetem, pontosabban nem az, csak félek tőle, hogy ez örökre így marad és soha nem leszek már újra boldog. A legrosszabb az, hogy az agyam, a memóriám is mindig cserben hagy, ettől olyan szerencsétlen idiótának érzem magam. Például elfelejtem, hogy hol van a buszmegálló, ahol szinte minden nap felszállok a buszra, vagy nem tudom, hogy milyen nap van, zavarodottnak érzem magam. Lassú vagyok, nem tudom felfogni, amit mondanak nekem.


Próbálok tenni ellene, de úgy érzem, falra hányt borsó. Próbálok adni a külsőmre, kozmetikushoz mindig elmegyek, vettem új ruhákat is, amik tényleg tetszenek. Minden nap mozgok valamit legalább 1 órát valami jó zenére, kicsit már fogytam is (162 cm 60 kg vagyok :S). Odafigyelek rá, hogy mit eszek, de hiába, mert így is rondának és furcsának látom magam. Az egyetemen is próbálok a csoporttársakkal jópofizni, odamenni hozzájuk, mosolyogni, nemcsak egyedül gubbasztani valami sarokban, de ilyen helyzetben is van, hogy kudarcot vallok (hiába megyek oda, de nem tudok mit mondani). Ha valaki elhív valami programra (ritka), mindig elmegyek, pedig legszivesebben lemondanám, de tudom, hogy attól csak rosszabb lenne. Igazság szerint magányosnak érzem magam, mert a régebbi barátaimmal vagy teljesen megszakadt a kapcsolatom, vagy egyre kezdünk eltávolodni érzelmileg, újakat meg nem tudok kialakítani. Vagyis tudnék, de nincs a környezetemben olyan ember, aki úgy tényleg a BARÁTom szeretne lenni (én próbáltam azt is), ahogy érzem, ők felületesebb kapcsolatra vágynak, olyan haverság szerűre.


Olyan érzést érzek, mintha valami köd képződött volna az agyam meg a testem köré, nagyon nehéz ezt elmagyarázni, még én sem érzetem ilyet. Kicsit mindig olyan kívülállónak érzem magam, de nemcsak az emberekkel szemben, hanem az egész világ mintha különvált volna tőlem. Amikor kisebb voltam, és elkezdődött a jóidő, mindig csak egy szavamba került, összeállt az egész banda, fiú-lányok, száguldoztunk bicajjal a városban, nevettünk hangosan, kiabáltunk, olyan határtalanul szabadnak és boldognak éreztem magam, és úgy éreztem, hogy „enyém” a világ (pedig rettentő csúnya voltam, sokkal csúnyább, kövérebb és ápolatlanabb, mint most, de nem érdekelt egyáltalán). Most viszont hogy bejött a jóidő, azt érzem, hogy egyedül semmi kedvem kimenni, de nincs is, akit kihívhatnék, ha valaki esetleg mégis méltóztatik rám időt szakítani sűrű dolgai közepette, akkor csak azt érzem, hogy milyen szar senki vagyok hozzájuk, nem vagyok se szép, se kiegyensúlyozott, se boldog, nekem nincs életem, amiről mesélhetnék, velem nem történt semmi, ami elmondhatnék, ha meg az érzéseimről beszélek, csak addig jutunk, hogy szedjem már össze magam. Tudom, hogy nem rosszból mondják, de rám nagyon rossz hatással van.


2011. ápr. 8. 12:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ez már depresszió. Mondjuk az elég furi, hogy elfelejted hol van a buszmegálló. Dokinál voltál már, hogy ő mit mond?


Én azt javasolnám neked, hogy menj el sportolni, valami közösségi sportra. Pl. tánctanfolyam, nordic walking (amit ugyan egymagad csinálsz de mégis emberekkel együtt mész kirándulni)

Ha valamiben jó leszel, akkor megnő az önbizalmad is, illetve lesz miről mesélned a többieknek.


Egy barátság pedig igenis felszínesen kezdődik és ha működik ha összeköt benneteket valami, akkor elmélyülhet. Ha te rögtön mély barátságokat akarsz kötni azzal elijeszted a többieket.

Amiről te beszélsz az egy elég gyerekes elképzelés, kb ilyesmi: "Akkor leszel a barátom?"


Legyél ápolt , akkor lesz olyan ember, akit nem az fog érdekelni, hogy mennyire vagy szép a mai normák szerint.

2011. ápr. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Keress barátokat interneten, ha nem is találkoztok, akkor is kibeszélheted az érzéseidet.
2011. ápr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"Olyan érzést érzek, mintha valami köd képződött volna az agyam meg a testem köré."


Ilyet én is sűrűn érzek, csak eddig még nem sikerült ilyen jól megfogalmaznom, mint neked. Meg az egész, amit leírtál olyan ismerős érzés, én is sokszor kívülállónak érzem magam, teljesen másnak, mint a többi ember.

Szerintem próbálj meg ne agyalni a világ dolgain, legalábbis nekem az segített. Meg ne akarj görcsösen barátkozni, hanem ahogy sikerül, csinálj olyan dolgokat, amik örömmel töltenek el (már ha van ilyen:))

én azóta kezdtem egy kicsit jobban a "Földön járni", amióta befejeztem az egyetemet és nincs időm annyit a semmin gondolkozni, ja és amióta együtt vagyok a barátommal, mert az boldogsággal tölt el.

a legfontosabb szerintem, hogy próbáld azt kialakítani magadban, hogy igenis vagy olyan jó, szép, okos stb... mint a többiek.

L25

2011. ápr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez nem kérdéses!Sajnos az vagy!És tapasztalatból tudom,h.csak saját erőddel tudsz kikecmeregni belőle!Nem tudom,h.nézel ki de biztosan nem akkora a gond mint amilyennek megéled!Viszont,h.még a buszmegállót is elfelejted merre van az NAGY GOND!!Vizsgáltasd ki magad!Kérdezd meg a családban,h.nem volt-e köztük Alzheimer kóros!Ha beszélgetni szeretnél én szívesen írok!Tudom mit élsz át!Nekem volt olyan,h.nem tudtam a postán a csekket feladni mert rosszul lettem attól,h.annyi ember lát engem.Biztos sokaknak furcsa dolog ez de én meg éltem és nem kívánom senkinek!Már rég túl jutottam rajta de rossz ha az eszembe jut!Osztálytalálkozókra is mindig elmegyek de beszélni nem szívesen beszélek annyi ember elött!!!Remélem jobban leszel mihamarabb! :) A memóriámmal nekem is gond van!Minden nap elfelejtek valamit ami fontos lenne,vagy beterveztem -ilyesmi!A tanulással is gondom volt ez miatt!Első lépésnek én elkezdeném szedni a Magne B6-ot az alapszinten jobb közérzeted ad mer ha hiánybetegséged van mint pl a Magnézium az sok gondot okoz!Napi2x2-t simán bevehetsz egy hétig aztán elég az 2x1.De egyél változatosan!Sok gyümölcsöt -zöldséget!Kevés sertést!Inkább szárnyas húst!Az energiaitalokat kerüld de nagy ívben!A colát sem ajánlom mert elbontja a csontodat!kis lépésekkel de változtasd meg az életed és remélem minél hamarabb jobban leszel! Jó hétvégét Neked!Ja és mozdulj ki csak a saját örömödre!Biciklizz,sétálj!Találj valami hobbit amiben örömöd leled!Remélem tudtam segiteni!? Szia
2011. ápr. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

kanggo jumps! Az is egy nagyon jó sport ahhoz, hogy feldobd magad. Pörgős jó zene, táncszerű mozdulatokkal, fogyókúrádat is segítené. Mindenképp közösségben próbálj sportolni. Hatásosabb, mert nagyobb kedved van csinálni és valamilyen szinte bizonyítani is akarsz mások előtt.

Szedj vmi vitamint. Az omega3 segíti az agyműködésedet, talán a memóriád is javul kicsit tőle.


De sztem ne akarj csak azért odamenni vkikhez és jópofizni, mert agyban tudod, hogy ezt kellene tenned. Biztosan nem hozza a várva várt eredményt, mert ráerőszakolni magadra valamit, ami egyébként nem jön be, nagyon nehéz Kívülről is látszik, és nem kelt jó benyomást. Mivel elég összeszeetten és értelmesen írsz feltételezem, hogy normális vagy, ha egyetemre jársz akkor nem vagy hülye sem, és 162 cm-rel 60 kgval nem vagy kövér sem. El kell fogadnod és megszeretned magadat. Addig nem tudsz normális kapcsolatokat kialakítani,amíg hadilábon állsz saját magaddal.

2011. ápr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen szerintem is depis vagy befordultál,kiégtél és már nem látod semmiben a jót...Pedig biztos van/vannak olyan dolgok amiket szeretsz és szerintem ezekre kéne ráállnod!Ha mozogsz az nagyon jó és talán a táplálkozásodon is változtathatsz mert ha egészséges ételeket viszel be akkor nem talál meg annyira a rosszkedv pl.B-vitamin komplex,omega 3 jó az agynak hiszen a depit a szerotonin nevű anyag hiánya okozza..Ha nincs párkapcsolatot akkor pasizz,flörtölj az megint megdobja a hangulatodat de akarj görcsösen barátkozni..Próbáld meg helyrehozni magad és ne csak a külsőddel foglalkozz:"szar senki vagyok hozzájuk, nem vagyok se szép.."hanem engedd el magad és azt csináld amihez kedved van ne hagyd hogy a rosszkedv eluralkodjon rajtad mert csak mélyebbre süllyedsz és akkor már nagyon nehéz lesz kilábalni!Hallgass zenét,nézz egy jó filmet,egyél finomakat és fogadd el magad olyannak amilyen vagy hiszen mindenki tudja hogy a szépség belülről jön és az vagy amit gondolsz magadról!Ha elfogadod magad más is elfog és ha te nem a negatív dolgokat ültetsz az agyadba akkor nem lesz baj lásd pozitívan az életet az embereket....Priviben szívesen folyt.:))
2011. ápr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
És ajánlom még a Secret1-2! Nézd meg ha még nem láttad érdemes!:)
2011. ápr. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én is hasonló vagyok. sokmindenben. én most tervezek kollégiumba menni, hogy változzak. Szurkolok neked is!
2011. ápr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én először is megkülönböztetném a klinikai depressziót a "depi"-től, ami egy mostanában népszerű alternatív neve a szomorkás, apatikus állapotnak. Az utóbbinak lehetnek kísérői depresszív tünetek, ezek együtt sem adják ki a klinikai depresszió néven ismert tünet-együttest. Ha kiadják, akkor valóban depressziós vagy (ez esetben ezt kicsit kétlem), akkor viszont irány az orvos, mert az egy betegség, és senki nem tudja kihúzni magát belőle a saját hajánál fogva! Ez az adott betegség egyik lényege, vele jár, hogy külső segítség kell legalább az elinduláshoz. Aki azt tanácsolja, hogy "szedd össze magad!" az nincs tisztában e betegség lényegével, ennyi erővel mondhatná a gerincsérültnek is, hogy "kelj fel és járj!"


(Nekik hasznos lehet, ha utánaolvasnak. Mondjuk a Wikin, vagy használják a Guglit.)


Ami most jön az az én, szigorúan nem szakmai, hanem magán véleményem: Vannak depresszív tüneteid, ám nem éred el a súlyosan depressziós szintet, amit gyógyszeresen kezelni kellene. Viszont helytelen az én-képed és valószínűleg a test-képed is. Mindenképpen kérj külső segítséget! Ha eleve elutasító vagy a gyógyszeres kezeléssel (én is az vagyok, van ilyen), akkor pszichológustól.


E mellett hasznos lehet, ha lát orvos is, mert bár látszólag a bajod lelki eredetű, lehet, hogy segítene rajtad ha kívülről kapna a szervezeted segítséget. Most nem depresszió ellenes szerekre gondolok, hanem vitaminokra, nyomelemekre stb. Ha a vizsgálat során kiderül, hogy valamilyen hiányod van, ami szerintem lehetséges. De ne szedj be mindenfélét össze-vissza, inkább vizsgáljanak ki alaposan!

2011. ápr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azért írtam én is ugy hogy depis mert szerintem sincs olyan súlyos depressziós állapotban amikor az ember kicsit elhagyja magát akkor depis össze szednie magát nagyon nehéz de nem lehetetlen!A különbséget én is tudom:)De ha azt mondogatod valakinek hogy menj orvoshoz beteg vagy mégjobban bepánikolaz orvos meg sajnos telenyomná gyógyszerekkel!Az énképem és az életfelfogáson kell változtatni szerintem csak depis,nincs önbizalma az még azért nem annyira depresszió!
2011. ápr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!