Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak anyóssal, ha...

Mit csináljak anyóssal, ha folyton kifizeti a számláinkat?

Figyelt kérdés

Hello!


Anyós nem messze lakik tőlünk, és amit tud, kifizet helyettünk. Pl. közös költség. Mindig egy nappal előttem elmegy, és kifizeti. Most már elsején mentem, erre ő 30-án kifizette.

Utána természetesen kéri a pénzt tőlünk, azzal a szöveggel, hogy ugye milyen jó, hogy megtettem?

A csekkjeinket, ha úgy van bedobva a postaládába, kiszedi, kifizeti, majd kéri a pénzt.

Hiába kértük, ne tegye, megsértődik, napokig nem szól, majd kezdi előröl.


Hozzátartozik, hogy amikor elköltöztünk tőle, adott egy kevés pénzt a lakásba. Aztán oda jött, és közölte, milyen színű legyen a fal, hova rakjuk a szekrényt.

A férjem mondta neki, hogy ez a mi lakásunk, mi nem azt akarjuk. Anyós mindjárt azzal jött, hogy de ő adta rá a pénzt, és sértődve hazament. Pár órával később férjem átment hozzá, és az utolsó fillérig mindent visszaadott.

Azóta nem is volt nálunk, mert állítólag "mi nem szívesen látjuk".


A kifizetett csekkekről is úgy szereztünk tudomást, hogy férjem ment anyóshoz, és ott adta át neki.

Azóta ha nem jön csekk, tudjuk, anyósnál van.


Férjem nem szól semmit, csak annyit, majd megunja, de nekem már kezd nagyon elegem lenni belőle!!!!


Mit tudok tenni?


2011. ápr. 8. 11:41
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
100%

Egy jobb postaláda sokat segítene az ügyön szerintem.

Olyan, amibe a keze nem fér be.

A közös költséget beszedővel meg beszéld meg, hogy csak tőletek fogadja el a pénzt, mástól ne.


Ez a legegyszerűbb.

2011. ápr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
Ha nem adnátok meg a pénzt, nem szokna le róla?
2011. ápr. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
látom, látom, sokan nem értik a viccet :P
2011. ápr. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 sumergo ***** válasza:
100%
Sokan nem értik a viccet, és sokan a közelébe sem kerültek olyan anyósnak, mint az enyém. Ennyit a sokszor emlegetett toleranciáról. Kíváncsi lennék akár 1 napot is el tudnátok-e tölteni a kedves mamával, mikor mindig mindenbe beleköt. Ha teljesen békés a hangulat, akkor ha mással nem, azzal jön, hogy az apám alkoholista, mert nyugdíjas és néha borozgat. És én emiatt lehajtott fejjel kéne,hogy járjak az utcán, szerinte. Plusz még édesanyámék nagyon szegények voltak, mikor gyerek volt, ezért is szégyellnem kéne magam, szerinte. Ezeket szó szerint így mondta nekem!!!Ez csak 2 példa volt, sok ilyen van a tarsolyában. Na mindegy, ennek ellenére sem kívánom, hogy ilyen nőt kelljen elviselnetek. Azért köszönöm, hogy lepontoztátok az őszinte válaszomat, mert fogalmatok sincs, de ilyen is van.:-(
2011. ápr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

Kedves sumergo!

Nagyon sajnálom,h.ilyen a ,,kedves"Anyósod!Az enyém se egyszerű de azért nem enged meg magának ilyeneket!A kérdező helyében én elköltöznék más városba és nem eröltetném a látogatást! :)

2011. ápr. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
En csak annyit tanacsolok mindenkinek akinek az anyosa probal beleszolni mindenben,hogy mielobb tisztazzak a gondokat mert maskepp csunya dolgok johetnek ki...Az en volt anyosom addig ette a dragalatos volt ferjem fejet amig o is ellenem fordult es valas lett a dologbol...
2011. ápr. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!