Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak anyóssal, ha...

Mit csináljak anyóssal, ha folyton kifizeti a számláinkat?

Figyelt kérdés

Hello!


Anyós nem messze lakik tőlünk, és amit tud, kifizet helyettünk. Pl. közös költség. Mindig egy nappal előttem elmegy, és kifizeti. Most már elsején mentem, erre ő 30-án kifizette.

Utána természetesen kéri a pénzt tőlünk, azzal a szöveggel, hogy ugye milyen jó, hogy megtettem?

A csekkjeinket, ha úgy van bedobva a postaládába, kiszedi, kifizeti, majd kéri a pénzt.

Hiába kértük, ne tegye, megsértődik, napokig nem szól, majd kezdi előröl.


Hozzátartozik, hogy amikor elköltöztünk tőle, adott egy kevés pénzt a lakásba. Aztán oda jött, és közölte, milyen színű legyen a fal, hova rakjuk a szekrényt.

A férjem mondta neki, hogy ez a mi lakásunk, mi nem azt akarjuk. Anyós mindjárt azzal jött, hogy de ő adta rá a pénzt, és sértődve hazament. Pár órával később férjem átment hozzá, és az utolsó fillérig mindent visszaadott.

Azóta nem is volt nálunk, mert állítólag "mi nem szívesen látjuk".


A kifizetett csekkekről is úgy szereztünk tudomást, hogy férjem ment anyóshoz, és ott adta át neki.

Azóta ha nem jön csekk, tudjuk, anyósnál van.


Férjem nem szól semmit, csak annyit, majd megunja, de nekem már kezd nagyon elegem lenni belőle!!!!


Mit tudok tenni?


2011. ápr. 8. 11:41
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:

12:22


Kicsi a keze, és simán belefér. Akárcsak az enyém.

Már felmerült bennem olyan is, hogy én is kiszedem az övéit, de szerintem az lenne a legalja... :S

2011. ápr. 8. 12:42
 32/46 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a válaszokat, de szerintem is ha van rá módotok, akkor eleve a szolgáltatóknál kérni az e-számlát, és utalással fizessetek. Persze, azt mondjuk nem tudom, hogy ez megoldható-e mindnél, vagy erre jó-e vajon a beszedési megbízás? Ezen az úton tudtok szerintem elindulni... és hát kitartást :)
2011. ápr. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
96%

Ha valamiért nem akarsz netbankkal utalni, és ragaszkodsz a postai csekkhez, akkor kérdd, hogy valamelyikőtök munkahelyére postázzák a számlákat, így az anyós nem fér hozzá.

Vagy az is jó, ha az előbbi nem megoldható, amit már írt valaki, hogy béreljetek postafiókot és oda kérjétek a számlákat, ha úgyis sokat jársz postára, akkor nem nagy gond ilyenkor ezt is ellenőrizni. Majd pár hónap után fel fog tűnni az anyósnak, hogy hiába matat, nincs csekk.

De amúgy én egyszer és mindenkorra tisztáznám vele, hogy egy olyan postaládába, amire nincs ráírva a neve, nem nyúlhat bele, és egy olyan küldeményt, amit nem neki címeztek, nem bonthat fel, mivel a törvény is tiltja.

2011. ápr. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 gfero ***** válasza:
90%
tényleg rakjál bele egy egérfogót utána majd rá fogjátok valami gyerekre.
2011. ápr. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
Ha konnyen sertodik,told le ,mond meg neki vilagosan hogy fejezze be.Nem egeszseges dolog az anyossal paktalni.En anyos miatt valtam el.Amikor latogatoba jott es mire hazaertem melobol ,a bugyijaim mas fiokban voltak akkor rendeztem egy nagyobb meretu cirkuszt,egybol befejezte hulye szokasait.
2011. ápr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
90%
Ehhez kapcsolódik még az a sztori is,hogy anyósom milyen dumákkal képes már jönni,mit ki nem talál,csakhogy felbonthassa a csekkes borítékokat.Ugye őt úgy hívják hogy mondjuk Horváth Jánosné,a férjemet meg Horváth Zoltán.Erre mondja Ő,"jaj hát nem is néztem,csak hogy Horváth,és azt hittem az enyém a levél.És ebben még az a pláne,hogy Én meg felvettem a férjem vezetéknevét,tehát én is Horváth lettem,Horváth Piroska,és az én borítékjaimat is simán felbontja,mert hát Horváth-Horváth,és hát ő ugye nem nézi.Félelmetesen rafinált.
2011. ápr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
60%

Én tudok jobbat!!!!

Az én ötletem lesz a nyerő, már érzem!


Szóval csináltatsz olyan csekket, amin a te folyószámlád van feltüntetve (nyomtatva). Beleteszed egy közüzemis borítékba (amit előtte szépen felbontottál, vagy hamisítasz egy borítékot egy sima nyomtatóval) majd lezárod. Hónap elején bedobod a saját postaládátokba :)))) és anyós szépen a tudta nélkül ráküldi a számlátokra a pénzét :)))) ha velem nagyon cseszekedne akkor akár fél millás számlát is hajlandó lennék ráírni arra a szerencsétlen csekkre... :))))))))


Amúgy nem jó ötlet, mert lehet fennakad a csekk a postán (tudod ha pl vízmű címe van rajta de a te számlád száma azt lehet kiszűri a rendszer. Ha meg nem a vízmű a címzett hanem saját magad, akkor meg azt csak kiszúrja az anyós) akkor még rá is fizethettek...


De elméleti alapon jó nem???


Akkor ha nem is egérfogóztok, én azért betennék egy bilincset.... a másik felét meg hozzácsavaroznám a postaláda belsejéhez, aztán ha kattan a bilincs anyós szorult helyzetben lesz... mikor este mennétek haza anyós csüngne (már vagy fél napja) a postaládátokon...vicces lenne


vagy van olyan szerkezet, ami csak a bedobást engedi a postaládába, esetleg tudnátok olyat barkácsolni is :)

2011. ápr. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
64%

van egy jobb!!


Régebben volt olyan bu_zi erős barna légypapír!!!!!


Egyszer béleljétek ki vele a postaládátokat XDDDDDDDDDD

2011. ápr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
74%
Ez a légypapír kemény:DDD Vagy valami undorító dologba ha belenyúlna, az is jó lenne :DDD
2011. ápr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

A fenti kettőnél csekk sem fog jönni.

A T-szolgáltatóknál, Telenornál, de biztos máshol is lehet neten fizetni bankkártyával, és mire kiér a csekk, addigra be van fizetve. Ettől még ő kiveszi és befizeti, de az az ő baja, nem lesz már zsarolópozícióban, szerezze vissza ő a pénzét! Ha terjesztené, hogy milyenek vagytok, akkor ti terjesztitek, hogy minek fizet be már a neten befizetett számlákat?


Így persze nem tudsz a fizetés csúsztatással játszani, arra valami biztosabb postaláda, anyóskínzás, stb. lehet a megoldás. Az egérfogó nem tudom, hogy belefér-e, és tud-e működni a postaládában, a ragadós, undorító dolgoktól a levelek is olyanok lesznek.


Szóval inkább változtasd meg a levelezési címet a munkahelyedre, ha engedi a munkahelyed, ez a legegyszerűbb, csak jól esett gondolatban szívatni az anyóst. :D

2011. ápr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!