Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak anyóssal, ha...

Mit csináljak anyóssal, ha folyton kifizeti a számláinkat?

Figyelt kérdés

Hello!


Anyós nem messze lakik tőlünk, és amit tud, kifizet helyettünk. Pl. közös költség. Mindig egy nappal előttem elmegy, és kifizeti. Most már elsején mentem, erre ő 30-án kifizette.

Utána természetesen kéri a pénzt tőlünk, azzal a szöveggel, hogy ugye milyen jó, hogy megtettem?

A csekkjeinket, ha úgy van bedobva a postaládába, kiszedi, kifizeti, majd kéri a pénzt.

Hiába kértük, ne tegye, megsértődik, napokig nem szól, majd kezdi előröl.


Hozzátartozik, hogy amikor elköltöztünk tőle, adott egy kevés pénzt a lakásba. Aztán oda jött, és közölte, milyen színű legyen a fal, hova rakjuk a szekrényt.

A férjem mondta neki, hogy ez a mi lakásunk, mi nem azt akarjuk. Anyós mindjárt azzal jött, hogy de ő adta rá a pénzt, és sértődve hazament. Pár órával később férjem átment hozzá, és az utolsó fillérig mindent visszaadott.

Azóta nem is volt nálunk, mert állítólag "mi nem szívesen látjuk".


A kifizetett csekkekről is úgy szereztünk tudomást, hogy férjem ment anyóshoz, és ott adta át neki.

Azóta ha nem jön csekk, tudjuk, anyósnál van.


Férjem nem szól semmit, csak annyit, majd megunja, de nekem már kezd nagyon elegem lenni belőle!!!!


Mit tudok tenni?


2011. ápr. 8. 11:41
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

11:51 ha neked mondaná azt, hogy én fizettem, ezért olyannak kell lennie, akkor szerinted az tanács, javaslat?

Szerintem nem :(

2011. ápr. 8. 11:59
 12/46 anonim ***** válasza:
100%
Mondjátok meg neki, hogy ezentúl nem fogjátok neki kifizetni azt, amit befizetett, 1-2 alkalom után megszokja és leáll róla.
2011. ápr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 sumergo ***** válasza:
53%

Ne hagyj lehetőséget neki! Én azóta vagyok nyugodt, kb. fél éve, amióta egyáltalán nem beszélek vele. Ő is mindenbe beleszólt, és mikor nem volt otthon a párom, mindig akkor jött engem idegesíteni. Először azt hittem miattam veszünk össze, és próbáltam türelmes lenni, ez 6 évig tartott. De csak jött, csak jött, és mondta a hülyeségeit. A kedvence az volt, hogy nekem soha nem lesz gyerekem úgyse, költözzek el a fiától. Aztán kiborult a bili, meg akart verni!!! Nem vagyok rá büszke, de kicsit megvertem, és közöltem vele, hogy csak akkor jöjjön, ha otthon van a fia. Azóta soha nem jön, és én nyugodt vagyok. Még az utcán is simán elmegyek mellette.

Azóta a baba is úton van, ennyit számít a nyugalom.

Nem azt mondom, hogy idáig kell fajulnia, de határozottan tenned kell valamit, mert különben örökre így lesz. Pl: rendezd a számlákat átutalással. Ne adj alkalmat arra, hogy maceráljon, mert nagyon meg tudja keseríteni a kapcsolatodat.

2011. ápr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:59 Az én anyósom is ilyen :)) Engem nem érdekel, pedig még pénzt se ad bele a lakásunkba. Ő is mondja a magáét, aztán amit úgy érzek, hogy jó ötlet, megfogadom, ami nem, azt meg elengedem a fülem mellett.

Csak azt akartam mondani, hogy ne csinálj belőle akkora ügyet....:))

2011. ápr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
77%

tegyél egérfogót a postaládátokba :))))))) hamar leszokik majd róla:))))


Vagy egy kíméletesebb megoldás, ha piros folyékony festékkel bekenitek a nyílást XDDDDDDDDDD bár azt mindennap meg kell csinálni, mert különben rászárad....

2011. ápr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 sumergo ***** válasza:
53%
Utolsó vagyok. Aki a toleranciát emlegette: felejtsd el, van akivel nem megy. Ha csak feleannyira idegesítő az anyósa, mint az enyém, akkor nagyon sajnálom szegényt.
2011. ápr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%
Amikor átadja a befizetett csekkeket,mondjátok,hogy köszönjük szépen,de pénz nem adtok neki.Soha többet nem fogja kifizetni,tapasztalatból tudom,az Én anyósom is ezt csinálta,mindig kivette a postaládából a csekkjeinket,és elvitte az övéivel befizetni,meg persze ugyen anygon kíváncsi volt,hogy mennyik a mi számláink,és így tudta mondani,hogy mi nem spórolunk semmivel,se villannyal,se gázzal,nem jutunk sose semmire.Na,amikor meguntuk,és nem fizettük ki neki,akkor annyira ledöbbent,hogy szóhoz sem jutott!Azóta épen,felbontás nélkül találjuk az összes csekkünket!Ez már régen volt,azóta pedog kifizettük neki a pénz,de hónapokat vártunk vele,hogy okuljon.Okult belőle!Javaslom,próbáljátok ki Ti is!
2011. ápr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

Azért olyan drasztikus nem akarok lenni :)

Nem akarom bántani, csak azt szeretném, ha ezt ránk bízná. Vagyunk már annyira felnőttek, hogy be tudjuk fizetni a csekket.

Ráadásul várnom se kell feleslegesen, mert cégtől heti 3-szor kell postára mennem, így egyúttal a sajátomat is fel tudom adni.

2011. ápr. 8. 12:08
 19/46 A kérdező kommentje:
Szolgáltatóknál nyomtatványon kell kérni az átutalást?
2011. ápr. 8. 12:09
 20/46 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt mi is megkapjuk, hogy több vizet, villanyt használunk ketten, mint ő egyedül, és csak pazarolni tudunk :D
2011. ápr. 8. 12:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!