Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretitek a testvéreteket?...

Szeretitek a testvéreteket? Ha igen, ha nem miért?

Figyelt kérdés
2009. febr. 27. 13:46
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
100%
Igen, nem lehet megmagyarázni. Hugomat,mert hugom és látom h nő fel és IMÁDOM. Bátyámat,mert bátyám és szeretem benne hogy véd még ha nem is mutatja ki szval a tesókat szeretni lehet. De amúgy nagyon függ a neveltetéstől..
2009. febr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Régen utáltam a hugom, most már csak figyelmen kívül hagyom. Túl sok mindenben különbözünk.
2009. febr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy nővérem és egy hugom van, de egyikőjükkel sem jövök ki, amiért a szüleimet teszem felelőssé. Mindig az volt a jó, amit ők csináltak, nekik mindent megadtak, nekem pedig semmit. Nekik fizették a főiskolai, egyetemi továbbtanulást, nekem pedig nem. Szerintük ők mindig mindent jól csinálnak, én pedig csak elrontani tudok dolgokat. Régebben nagyon bántottak ezek a dolgok, de mostmár túltettem magam rajta. Mivel már én is (duplán) szülő vagyok, ezért nem értem valaki hogyan viselkedhet így a gyerekével. Szóval szerintem azért nincs jó kapcsolatom a testvéreimmel, mert mindig ők voltak az istenek, és pedig a kis senki. De a sors kárpótolt ezekért a dolgokért és megajándékozott egy csodálatos férjjel valamint két gyönyörű gyerekkel. A szüleim pedig még mindig a testvéreimet fényezik, szerintük az ő életük sokkal tartalmasabb és jobb hiszen felfelé ível a karrierjük. Úgy gondolják, hogy nekem is ezt kellett volna csinálnom ahelyett, hogy "elrontom" az életem két gyerekkel. Sajnos felnőtt fejjel sem sikerült megértenem, hogy nekik mi az élet értelme, én viszont tudom, hogy az enyém a családom és soha nem fogok különbséget tenni a gyerekeim között!!
2009. febr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is két féltestvérem van. Sosem laktunk együtt, de régebben próbáltam velük jóban lenni, egészen addig, míg a nővérem úgy mutatott be valakinek, hogy "az apu lánya". Na, ez úgy szíven ütött, hogy azóta nem foglalkozom velük és ők se velem.
2009. febr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy igen. Egy húgom van, néha ugyan összekapunk, de azért nem tudnám elképzelni, hogy ne béküljünk ki. Így felnőttfejjel (mindketten 30 fölött) teljesen más, mint gyerekkorban. Meg tudok vele beszélni dolgokat, van kinek a vállán sírjak, meg egyáltalán: nélküle nem lenne szép az élet. És fordítva is így van...
2009. febr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
100%
Én 39, öcsém 35. Gyerekkorunkban egy időben sokat veszekedtünk, de még akkor is szerettük egymást, és emellett sokat tudtunk egymással játszani. Soha nem irigyeltük egymást. Felnőttkorunkban ott segítünk egymásnak, ahol csak tudunk. Odafigyelünk a másikra, azelőtt felajánljuk segítségünket, hogy a másik megkérne rá. Nem beszéljük meg bensőséges dolgainkat, soha nem is tettük, de mégis nagyon fontosak vagyunk egymásnak. Miért? Mert testvérek vagyunk, együtt nőttünk fel, és mindketten emberből vagyunk.
2009. febr. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
100%
Előző vagyok: lány.
2009. febr. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 hat évvel idősebb bátyám van és nagyon szeretem. Sosem veszekedtünk még, rendkívül nyugodt és megértő természetű. Szerintem jót tett nekünk ez a nagyobb korkülönbség. Sokat tanultam tőle gyerekként.
2009. febr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Van 2 féltestvérem, egy nővérem és egy bátyám.

A nővéremmel együtt laktam, most már külön családja van, őt szeretem, jó a kapcsolatunk.

A bátyám mindig is utálta a családunkat (apukám 1. felesége az anyukája), és utál engem, így hát én is őt. Megpróbált több pénzt kicsikarni aputól, gyerektartás fejében, csak hogy nekem ne jusson semmire amit szeretnék (számítógép, internet, mobil) és arra is féltékeny volt, hogy neki 24 éves fejjel 2 kapcsolata volt eddig (kb 1-1 hónapig tartottak), nekem 18 évesen volt egy komoly kapcsolatom, és 3-4 ami csak pár hónapig tartott.


18/L

2009. febr. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Én a testvéreimmel rengeteget veszekszem (persze nem teljesen komolyan), de szeretem őket, mert szerethetnékem van irántuk:)
2009. nov. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!