Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerekem is kettős állampolg...

A gyerekem is kettős állampolgár lesz?

Figyelt kérdés
A párom (nem férjem) magyar állampolgár, de most fogja megkapni a belga állampolgárságot is. Van egy 7 hónapos babánk, apai elismerő nyilatkozatot tett az apuka és az ő vezetéknevét viseli a baba. A kisfiúnk is kettős állampolgárrá fog válni ha az apuka is az lesz? Be kell ezt jelenteni valahova? Útlevél készítésénél ez majd számít?
2009. febr. 26. 13:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha a baba magyarországon születik, akkor magyar állampolgár lesz, ha belgiumban, akkor belga/magyar kettős, automatikusan. Ha szeretnéd, hogy a férjed jogán kapja meg a belga állampolgárságot is, akkor azt Belgiumban kell kérvényezned (esetleg itt is lehet a követségen, kérdezzétek meg.)
2009. febr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Kiegészítés: magyar szempontból mindegy hogy még hány állampolgársága van az embernek, nem érdekli őket, egyetlen szabály van, itthon a magyar papírjaival (is) igazolnod kell magad. Más országokban lehet különböző szabályozás, pl az USA állampolgárságot csak akkor kapod meg utólag, ha az összes többiről lemondassz.
2009. febr. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A baba már megszületett! Ebben az esetben hogy alakul a dolog?
2009. febr. 26. 13:57
 4/12 anonim válasza:
68%
Én úgy tudom, hogy igen. A barátnőm párja(szintén nem férj) német. A kislányuk itt született, autómatikusan kettős állampolgár lett. 18 éves koráig az is marad, utána kell nyilatkoznia, hogy melyiket szeretné megtartani, mert már nincs kettős állampolgárság 18 év felett.
2009. febr. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

14.04 Van kettős állampolgárság (nekem is, pedig már elmúltam 18) a családban van olyan is akinek 3 állampolgársága van.

Ha megszületett a gyerek és itt magyarországon, akkor kérvényezni kell a belga honosítását, ami csak adminisztratív dolog. Kérdezd meg a követséget.

2009. febr. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Ezt pontosan a belga nagykovetsegen tudjak neked megmondani, akar egy telefonhivassal is megkerdezheted. Minden orszagban masok a jogok.

Kerdezd meg az euvonal.hu-n is, 3 nap alatt valaszolnak neked, irjal pontosan mindent le nekik.

2009. febr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%
Nem lesz automatikusan kettős állampolgár. Ha Mo-n született, elsődlegesen magyar állampolgár. És a belga nagykövetségen tudja az apuka elintézni, hogy révén a gyerek is megkapja a belga állampolgárságot. Igy kettő lesz neki. Bár Mo-n nem foglalkoznak majd a belga állampolgársággal. Ugyanis Mo elismeri, de el nem ismeri a kettős vagy többes állampolgárságot. Nekem is van a magyar mellett még kanadai és amerikai is, de otthon ez nem számit.
2009. febr. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és magyar útlevelet tudsz neki csináltatni. Utánna a belga követségen, ha elintézted az állampolgárságot, akkor tudsz csináltatni belga útlevelet. Vagy kimenni Belgiumba és ott elintézni, de az drágább és több ideig tart. A magyar útlevélbe az lesz irva csak, hogy magyar állampolgár.
2009. febr. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát! Sokat segítettetek!
2009. febr. 26. 15:35
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Belgium is és Magyarország is engedi a kettős állampolgárságot. Külön kell kérvényeznetek a Belga Konzulátuson, hogy szeretnétek a gyermeket belga állampolgárságát kérni amennyiben Mo-n szültél, hisz akkor már magyar állampolgár lett általad. A te párod kettős állampolgársága nem befolyásolja a gyereketek kettős állampolgárságát. Már most kérhetitek, hogy a baba belga állampolgárrá váljon, hisz te magyar, az apa pedig belga állampolgár.


Egy szabályt kell betartani: mindig azzal az irattal kell ki és beutazni az országba, amelyiknek állampolgára vagy. Tehát minden országba olyan útlevéllel utazol, amilyennel akarsz kivéve Belgiumot, ahová a belga útlevéllel kell és kivéve Magyarországot, ahová pedig a magyar útlevéllel kell. Ez azért van, hogy a saját országod saját állampolgáraként kezeljen és törvényei úgy vonatkozzanak rád, mint egy állampolgárra, nem mint egy turistára.


A kettős állampolgárságnak 1 hátránya lehet: Ha valaki katona szolgálatot akar teljesíteni az egyik országban, valószínűleg a másik állampolgárságáról le kell majd mondania.


Egyébként meg nem igaz, hogy nem lehet vki egyszerre USA meg magyar állampolgár. Én is az vagyok meg a gyerekeim is. A magyar állampolgárságról le lehet mondani (Magyarország esetében ez választható, nem pedig kötelező), ha valaki akar amennyiben nincs Magyarország felé semmilyen tartozása. A magyar törvények kedveznek a kettős vagy többes állampolgárságnak.


Ha van kérdésed, nyugodtan írj. Én ismerek magyar-belga-holland hármas állampolgárokat is. Sima ügy lesz nektek is.

2009. febr. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!