Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet így önbizalmat...

Hogy lehet így önbizalmat szerezni? Kell-e?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, mindig félénk, gátlásos, önbizalom-hiányos, zárkózott ember voltam. Mindenki ilyennek ismer ( = ha valakinek jellemezni kellene engem, mindenki ezeket mondaná, és mindig is ezt mondta rólam mindenki), én is teljesen ezzel azonosultam.


És az az érzésem, hogy ha ezeket a tulajdonságokat "kiszednék" belőlem, akkor nem is maradna itt semmi!!! Úgy érzem, hogy ez vagyok ÉN !!! Persze vannak még tulajdonságaim, ezekkel tisztában vagyok, de ezek a FŐ tulajdonságaim. Úgy érzem, ez a személyiségemnek, meg az egész lényemnek az Alapja! :O


Érzett már ilyet valaki? Ez normális érzés? Egyébként nem tudom, akarok-e egyáltalán megváltozni, nekem eszembe se jutna, de mindenki azt mondja, hogy legyen már több önbizalmam.


2011. márc. 30. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Legyen csak több önbizalmad! Amellett még simán maradhatsz zárkózottabb, csendes, megfontolt.
2011. márc. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De komolyan így érzed jól magad? Hogy keresztülnéznek rajtad vagy lenéznek vagy észre sem vesznek?
2011. márc. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nulla önbizalommal nem lehet élni. Mennyi idős vagy?
2011. márc. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
van párod pl.? Ő tudna neked esetleg önbizalmad növelésében segíteni! egyébként nemed/korod?
2011. márc. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

valóban azt hiszed, hogy az embert a negatív tulajdonságai definiálják? ezt nem gondolhatod komolyan...


szerintem az is csupán az önbizalomhiányodból fakad, hogy szerinted ezen kívül nincs benned semmi más. ez hülyeség, mindenkiben van potenciál valamire, csak annak meg kell érnie és idő kell, hogy kijöjjön. mennyi idős vagy, milyen komolyabb kudarcok értek, ami miatt nincs önbizalmad és gátlásos lettél?


vagy alapvetően ilyen vagy? ha igen, az sem gond, mert lesznek sikerélmények az életedben, amik majd fejlesztenek ilyen téren.


(én is ilyen alkat voltam fiatal koromban. emlékszem 15-16 éves koromban megvoltam győződve arról, hogy nekem soha nem lesz pl. barátnőm. aztán az első "komolyabb" kapcsolatom egy nálam idősebb igazi bombázó volt, nem is értettem mit akarhat tőlem. aztán ő olyan szépen megnyomta az önbizalmamat, hogy a kisugárzásom is sokkal erőteljesebb lett és azóta sincs ilyen problémám. tapasztalatok és fejlődés ez a lényeg és nem félni a kudarcoktól, mert csak erősebbé tesznek.)

2011. márc. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyfajta karakter, szemlélődő típusnak is nevezik, aki nem akar mindenáron a figyelem középpontjában lenni. Ezt gyakran az önbizalomhiánnyal azonosítják, pedig nem egyenő azzal. Megnövekedett önbizalommal is megőrizheted önmagadat!
2011. márc. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) 20 éves vagyok. Nincs, és nem is volt még párom. Amióta az eszemet tudom ilyen vagyok, vagyis nem tudnám megmondani, mi "tett ilyenné". Én úgy érzem, hogy ilyennek születtem, vagy nem is tudom. A szüleim is mindent megtettek, hogy segítsenek, sok pedagógus van a családban, tehát még értettek is az ilyesmihez, de nem jártak sikerrel, mert ilyen maradtam.
2011. márc. 30. 14:54
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

14.17 vagyok


akkor a kérdésed második felére, hogy kell-e? szerintem ez kétségtelen. szakmai és magánéleti szempontból is elengedhetetlen az önbizalom, egyszerűen szükség van rá az előbbre jutáshoz. de majd az első párod után biztosan alakulni fog a dolog.

2011. márc. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fiú vagy vagy lány? egyébként én is ilyen vagyok 18/f
2011. márc. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
lány :)
2011. márc. 31. 10:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!