Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most tényleg ilyen semmirevaló...

Most tényleg ilyen semmirevaló szülő vagyok?! Már elment az összes önbizalmam.

Figyelt kérdés

Anyám kontra én a babanevelésben.

Még gyesen, szóval egész nap a virgonc 1,6 évessel vagyok ithon, jókat sétál, eszik, pancsizik, kúszik - mászik s minden ok az egészségével.

Napvégére már eléggé elfáradok s akkor szokot anyum hazajönni. Párom nagyon sokat éjjel-nappal dolgozik, így is sokat segít. Lassan de biztosan érzem anyu teljesen bénának tart a gyereknevelésben, hogy nem tudok eléggé szívvel- lélekkel s éjjel - nappal s ezen teljesen elkeseredtem már. Engem a gyerek ébreszt. Hétvégén viszont nem, mivel anyu koránkelő, halja moccan egyet a baba s már hopp, felis kapja s iszkol vele konyhába. Én meg alszok észrese véve.

Persze napközepén megkapom mit alszok annyit.

Mondtam szépen, engem a baba kelt, ne vegye el előlem, hisz törődök vele ha hagyja. Lefekvéskor is mindig ez megy, amint már egy fél-egy óra cumizgatom,(mert biztos kevés, apad a tejem de már 1éve mondja!)

simogatom, tentiztetem majd lerakom ő sír. Hopp, anyu ugrik, kakaó, melegtej, mellette alvás stb.

Mondom legalább az esélye legyen meg babának, hogy 5-10 perc aztán ha nem alszik, tovább próbálnám. Denem! Ő már vádol a szemével, remeg a gyerekajtaja elött görnyedten, órát lesve, cumival a kézben. Mert én vagyok ilyenkor a gonosz.

Nekem erre már nincs időm s értelmetlen is mivel kezd hisztisedni a gyerek. Ha valamit nemkap meg (pl: tvirányító, kábelek) akkor már rákezd hiába szólok neki mindig szépen.

Ha sétálni vinném nem majd ő, ha etetném már megelőz,

de ha úgy kéne rá vigyáznia, hogy mi párommal mennénk el valahova akkor már nem mert fáradt, gondterhelt, le van merűlve.

Ha másik mamához mennénk évi 2szer hát remeg mert bár nem mondja de teljesen kisajátítja, neki egy mamája lehet csak aki meg Ő. A másik az csak megtűrt, de inkább nincs is, csak egy idegen. :S (pedig szegény anyósom messze él s ritka a látogatás hiába kedves s szereti ő is.)

A másik, pedig amivel minden nap még mélyebben van alázva anyai szívem az az együtt alvás. Már írtam erről ki kérdést de nem változott semmi. Ő imádna aludni a babával, gyakran meg is teszi. (most is gyanítom azért van már bent negyedórája nála..)

Én nem merek/bírok a babával aludni mert miden rezdülésemre felriad, mocorog, s egyik melett felázik mivel non-stop cuminak tekint akkor, másik melett agyonkarmolja + rossz alvó vagyok aki egész éjjel forgolódna.

Szóval anyú aludna vele de én nem, s hát ez egy gyöngéd dolog amit velem vagy senkivel nemkéne csinálnia a babának. De ilyenkor sopánkodik, sajnálgatja én meg majd elbőgöm majga, hogy hagyjon már levegőhőz jutni minket s ne nézzen úgy rám, hogy csak gyerekvagyok aki nek törődik a babával! Elegem van.

Mielött bárki azt kérdezné "miértis szűltem az anyám nyakára" ... hát mert ő akarta. Pontosabban folyton folyvást mindent megtesz csak maradjunk, szerintem bele is őrülne ha megpróbálnánk elköltözni. Mivel elég érdekes nevelésben részesültünk, aki elköltözik ithonról az szétszedi a családot, áruló de nemérti meg, hogy a baba már az én másik családom! Olyan s úgyviselkedik mint egy anya pótlék de én vagyok a baba anyja akit imádok, a legszebb dolog az életemben. De már kezdem elhinni, bizony nem vagyok elég jó az anyaságra.:(

Hiába hozom szóba a dolgot neki akkor simogatja a hátam, hgy jaj, hát ne gondoljak ilyet, csak annyira szereti az unokáját.... :(((


2011. márc. 28. 22:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
98%

Az én anyám pont ilyen. A kezdetektől mindent jobban tudott,mindent ő akart csinálni. Komolyan tiszta szerencse, hogy a gyerekem anyatejes volt, így legalább etetni nem tudta, de azért megjelent minden nyikkantásnál, hogy "jaj szegénykém biztosan nagyon éhes már".

Sajnos mivel apuka lelépett, én kénytelen voltam és vagyok anyámmal élni. Meg is van az eredménye, a gyerekemet pszichiáterhez hordom, mert képtelen megérteni, hogy én, az anyja vagyok az, akire hallgatunk, nem a nagyanyja....

Költözzetek el minél előbb

2011. márc. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%

Jajj,szegénykém,nem irigyellek:(


A férjem előző házasságából született lurkóval szinte ugyanezt csinálta anyósom.(Mondjuk az ex ezt nem is bánta,addig sem neki kellett a gyerekkel foglalkoznia...)


Igaz hogy mi is anyóssal lakunk,de mire a baba megszületett,már a ház tőle legtávolabbi részébe cuccoltunk át,ezzel is kiküszöbölve a "közvetlen" szomszédságot...


Persze így is próbálkozik a mama,de nem hagyom magam! :)


Állj a sarkadra,ha kell vessz össze vele,mert ennek így nem lesz jó vége!Előbb te,aztán a gyermeked fogja a levét meginni,anyud pedig majd "mossa kezeit"...


Ülj le vele higgadtan,világosítsd fel az aggodalmaidról,elveidről,elveitekről,köntörfalazás nélkül mondd meg neki mi az,amit nem tolerálsz.


Kitartás!

2011. márc. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, igen, tudom, hogy a sarkamra kellene áljak.

nemrég kijött a gyerekszobából s az orrom elé dugta a cumisüveget, hát tényleg kiitta majdnem mind...:( szóval tényleg béna vagyok. :(

Régebben azthittem a babával jócsapat vagyunk s olyanokban szerettem anyutól tanulni mint a befőzés, horgolás, zöüldségeskert... de hát mit mondjak ha szerinte apad a tej majd igazoljaőt, hogy a gyerek kiissza a kakaót...tőle elfogava. Mert szerinte elkell apasztanom a tejem s fogyokúráznom kell. Én viszont úgyérzem azt bármikor megtehetem, nem akarom ezt a kis szalmaszámat is elveszteni amivel a babakapocs van. azzal csak anyu járna jól. :( Úgyterveztem 2-2,5éves korigszoptatom ha tudom.

2011. márc. 28. 22:51
 14/20 anonim válasza:
89%
ez azért kicsit durva... csak azt tudom mondani, amit az előttem szólók: állj a sarkadra!:)és kitartás:)
2011. márc. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Másfél év szoptatás már több mint ami a mesgzokott,örülj h eddig is szopizott

de ha kakaóval van tömve,nem fog szopni,mert ugye a kakaó cukros,jobb az ize...


nem vagy rossz anya,egyszerűen anyád ki akarja sajátitani az unokáját..


költözz amig annyira félre nem neveli,hogy hozzád nem fog ragaszkodni...


zárd ki addigis a szobából,és ne figyelj oda amikor ilyeneket mond

2011. márc. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne engedd, hogy ő etesse a picit. Látod, odáig jutottatok, hogy tőle elfogadja az ételt, tőled nem.. Ez nem normális. Ha majd először neki mondja ki, hogy "anya", akkor már hiába sírsz..

Senki sem úgy születik, hogy tud gyereket nevelni, de ráérez, főleg ha hagyják! Anyád pont ugyanolyan volt, mint most te, neked is meg kell tanulnod bánni a gyerekeddel! Ne engedd, hogy elvegye tőled ezt az élményt!

2011. márc. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
74%
Jaj, hát melyik gyerek nem inna ki egy üveg kakaót, ha adnak neki???? Ha nagy lesz, vacsora után simán képes lesz sütit, palacsintát, akármit enni....
2011. márc. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha lehetőséged van rá KÖLTÖZZ!!!!!!!!!!!!!!

Igazán sajnállak!Tényleg állj a sarkadra és addig menjetek még nem lesz túl késő...

2011. márc. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem bírja megemészteni,hogy nem az övé a gyerek,neki már nem lehet...ő már csak egy nagymama!!!Sok ilyen van sajnos...nem tudom mi ütött beléjük,de ha kell veszekedj vele,mert ha ezeket hagyod,akkor lassan a gyereket úgy befűzi,hogy őt hívja majd anyának!!! :S

Ne engedd ezeket,mert már saját magának nevelné a babát !Szomorú,hogy ilyenek a nagymamák mostanában :(

2011. márc. 29. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Annak a picinek Te vagy az anyja.Állj a sarkadra, magyarázd meg anyudnak, hogy Te döntöd el, hogy mikor és mit eszik a pici.Engem nagyon felháborított volna, ha tudtom és engedélyem nélkül adtak volna enni a gyerekemnek.A gyerek még nem tesz különbséget, neked kell helyette is szólnod!Oké, hogy tiszteled anyudat, de vannak dolgok, amibe neki már nincs beleszólása.Ezt ha nem akarja megérteni, akkor marad a költözés. A gyermek, és a párod érdekében is. A pici apja mit szól ehhez?
2011. márc. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!