Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mióta vagy munkanélküli?...

Mióta vagy munkanélküli? Melyik megyében élsz?

Figyelt kérdés

Én Borsodban, Miskolcon fél éve keresek hiába.


Olyan számomra, mintha a társadalom két részre szakadt volna: dolgozók és állástalanok.

Már úgy érzem, szinte lehetetlen bekerülni a másik csoportba.

Bérlet híján nem tudom járni a várost, neten pedig az álláshirdetések 95%-a kimondhatatlan nevű, vagy ügynöki munka, ha a néhány normális hirdetésre jelentkezem, semmi válasz,kb. mintha az űrbe küldeném az önéletrajzom.


Így marad a feleslegesség érzése, én érzem hibásnak magam amiért a férjem izzadva dolgozik, én pedig itthon ülök és semmit sem csinálok.


Akik azt mondják, van munka, csak akarni és keresni kell, azok hol szerezték???


Érettségim és szakmám is van, mégis itthon kell elpazarolnom a fiatalságom, pedig én szívből kívánom, hogy végre dolgozhassak, hogy újra hasznosnak érezhessem magam és ne kelljen a szüleink segítségére szorulnunk anyagilag.


2011. márc. 28. 12:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
24%

Én vagyok a miskolci.

Nekem is megszűnt a munkahelyem másfél éve, de 1 hónap alatt találtam melót.A CORA-ban dolgozom, és nagyon jó helyem van.Azért mondom, hogy másnak is kell, hogy sikerüljön.

2011. márc. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, mintha én tettem volna fel a kérdést! B.-A.-Z. megyében élek, 2010. novemberétől vagyok munkanélküli, de nekem a párom sem dolgozik sajnos. Az álláshirdetésekkel ugyanígy állok, mint te, mindenhova jelentkezek, de még annyit sem írnak, hogy köszönjük, betelt...

A nyugdíjas szomszédasszony meg minden nap itt ül nálunk és közli, hogy aki akar dolgozni, az tud!

Pedig én sem várom tátott szájjal a sült galambot, mindennap, beleértve a hétvégét is, böngészem a hirdetéseket, de egyre kevesebb az is amire egyáltalán el lehet küldeni a jelentkezést, mert nem vagyok sem ács, sem kőműves, sem egyéb, amiket keresnek. Sajnos az érettségimmel meg a szakmámmal semmire nem megyek, de még a nyelvvizsgámmal sem! Most úgy néz ki, szerzek majd egy másik szakmát, remélem azzal sikeresebb leszek!

Neked is sok sikert kívánok a továbbiakban!

2011. márc. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
84%

Én nem vagyok munkanélküli, de talán tudok segíteni, mert a testvérem az VOLT.

Egyszer itt a gyk-n írta az egyik hozzászóló, hogy neki hogyan sikerült két gyerekkel, egyedülállóként elhelyezkednie Baráth András Gerilla önéletrajzával. Ekkor bukkantam rá a pacákra. Persze van fizetős tanácsa (ezt vettük meg a tesómnak), de van ingyenes is, érdemes elolvasni a blogját. Főleg akkor, ha téged is az gyötör, hogy "még csak be sem hívtak állásinterjúra".

Egyébként a fickó biztosra megy, mert ha a fizetős anyag után 90 napon belül nem lesz állásod, akkor visszafizeti az árát...

A tesóm fél éve volt munka nélkül, amikor átalakította az önéletrajzát Baráth András-módra, 2 hónap alatt lett egy jó állása.

[link]

2011. márc. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
75%
Én nem tudom, ezekben a bevásárló központokban mi alapján válogatnak a jelentkezők közül, mert én már mindegyiknél próbálkoztam, de mint már írtam, cartak rám.
2011. márc. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Én másfél hónapig voltam m.nélküli. Egész sok helyre adtam/küldtem cv-t, de érdekes, hogy mindig a munka talál meg engem. Kapcsolatok segítségével van most két nagyon jó melóm. Ezt előtte nem is gondoltam volna abban a helyzetben.

Üdv.

L22

2011. márc. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Talán valóban az lehet az egyik gond a hosszabb ideje munkát keresőknél, hogy abban a tudatban élnek, hogy a szóban forgó munkakörben való helytállást veszik elsődleges szempontnak a felvételnél, nem pedig a kacifántos, kissé megszépített önéletrajzok legyártását?
2011. márc. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
77%

A gerilla önéletrajznál nem feltétlenül az a lényeg, hogy szépíts az önéletrajzodon, hanem inkább az, hogy:

- kitűnjön az önéletrajzod a többi közül (ma az önéletrajzok többsége ugyanúgy néz ki, hiszen mindenki a netről tölti le a mintákat)

- ami az adott munkakörhöz kell, csak az legyen benne (ne legyen regény)

- amin első körben kirostálhatnak pl. nőknél a van gyereke/nincs gyereke/lesz gyereke, azt egyszerűen ne írd bele (ki mondta, hogy az önéletrajzban benne kell lennie, hogy hány éves vagy?)


És még órákig sorolhatnám, hogy mi mindenre világít rá, aminek a többségét józan paraszti ésszel fel lehet fogni, csak eszedbe sem jut összekapcsolni az álláskereséssel, önéletrajzírással.

Pár órát érdemes azzal tölteni, hogy végigolvasod a blogot, már abból nagyon sokat lehet tanulni.

2011. márc. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Érettségi után kerestem fél évig munkát,találtam 4 hónapra egy szörnyű gyárban,de muszáj volt így kibírtam!Utána elküldtek,egy évig nem találtam semmit,a munkaügyi finanszírozott egy tanfolyamot,elvégeztem!Gondoltam,hogy most jött el az IDŐ...de tévedtem...utána 2 évig kerestem és 7 hónapja találtam!Egyenlőre még határozott idejű,de mindent megteszek,hogy megtartsam!A párom 3 éve nem talál...csak olyat,aki nem fizeti ki,átveri,szinte ingyen dolgoztatja...a többiek meg...xarnak a fejére!Pedig már végigjárta a várost,ahogyan én is régen..de ha egyszer pofára megy akkor pofára megy sajnos!

Jah és a város Nyíregyháza (ráadásul megyeszékhely...mit szóljon aki falun vagy tanyán él!),Szabolcs-Szatmár-Bereg megye!

2011. márc. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Miskolc, több mint 1 éve.
2011. márc. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
A legundorítóbb ebben az egészben, hogy Viktor büszkén, nagy mellénnyel hirdeti a nagy munkahelyteremtő politikáját, miközben az emberek saját bőrükön érzik, hogy egyre nagyobb sz@rba süllyednek. A munkaügyi központok is csak a regisztráció miatt működnek, segítséget a közel 2 év munkanélküliségem alatt tőlük nem kaptam, de már nem csak hasznos szakmai tanfolyamot nem ajánlanak, de még egy semmit érőt sem. Legszívesebben törölnének a regisztráltak közül is, hogy ezzel sem legyen gondjuk, és a statisztika is jobb képet mutasson.
2011. márc. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!