Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is igazuk van?

Szerintetek is igazuk van?

Figyelt kérdés

Férjemmel szeretnénk a kislányunk mellé még egy gyereket. És ezt elmondtam anyukámnak meg a húgomnak, hogy ezt tervezzük. És mindketten azzal jöttek, hogy már öreg vagyok ahhoz, hogy a kislányom mellé szüljek még egy gyereket. Szerintem ez nem igaz. Hisz sokan 30 éven felülszülnek első gyereket. Nővérem 28 volt mikor az első kisfia született. Ő nem volt öreg hozzá? Nem értem ezt a hozzáállást.


27/N


2011. márc. 27. 21:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Mivel közük egy szál sem, ne foglalkozz vele, hanem hajrá! :)))

Nekem 3 gyerekem van, 30 voltam mikor a 30. született és még tervezünk egyet 3-4 év múlva. Ha öreg leszek, ha nem. :)

2011. márc. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon furcsa... tényleg valami más állhat a háttérben, nem a korod miatt akadékoskodnak, de csődöt mond a fantáziám, pláne hogy azt írod, a megfelelő háttér is adott a második gyerekhez. Talán a húgod megtudta, hogy nem lehet gyereke és fáj neki a te családod gyarapodását látni? Csak vaktában találgatok.


Ha lehet egyáltalán ilyen kategóriákat felállítani, szerintem mind a korod, mind a családi háttér épp ideális ehhez. Azt még könnyebben megérteném, ha korainak találnák a folytatást, esetleg arra biztatnának, hogy pár évre menj vissza dolgozni (vagy maradj, ha most is van munkaviszonyod), legyen mire építeni később, valami efféle. De hogy késeinek érezzék, ez képtelenségnek tűnik. Ne hagyjátok magatokat lebeszélni -- gondolom, ez azért nem is valószínű --, de azért majd puhatolózz, hogy mégis miért ez az ellenkezés a részükről. Nyilván nem akadályozhatják meg, de hát csak jobban esik, ha ők is együtt örülnek veled az új babának.

2011. márc. 28. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Szia,első baba 27.év,második baba 33 év.Az én anyám is mondta nekem a napokban,hogy reméli,hogy harmadikat már nem vállalunk be,mert nehéz az anyagiak miatt,meg már nem is vagyok olyan fiatal.Nagyon rosszul esett,pedig nem is tervezünk harmadikat.ennek ellenére hadd döntsem el én,hogy szeretnék még vagy sem babát.Jó anyagiak között élünk,rendesen foglalkozok a gyermekeimmel,nem az utca neveli őket és még is úgy éreztem,mintha a nevelésükre alkalmatlannak tartana.Meg is mondtam neki és akkor kapott észbe,hogy jézus nem arra gondolt és ne haragudjak eszébe nem jutott ilyenre gondolni,csak szerinte szörnyű világban élünk és nehéz ma a helyzet.Szerintem nálatok is valami hasonló lehet.
2011. márc. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Már nem tudom, őszintén mire gondoljak. Mindenkit kioktatnak a családba, aki gyereket vállal ennyi idősen. Annyira rosszul esett, hogy ezt mondták. Párom szerint ne is figyeljek rájuk. Nem akarok, de egyszerűen nagyon bántott/bánt a dolog.
2011. márc. 28. 14:52
 15/22 anonim ***** válasza:

Akkor miért nem mondod meg nekik, hogy igen ti szeretnétek, igen nektek megvan rá a lehetőségetek és igen ez a ti döntésetek(pároddal), nem pedig az övék.


Mondd meg, hogy nagyon megbántottak, és igen csalódtál a saját anyádban, hogy ahelyett, hogy támogatna megpróbál frusztrálni. Aztán hajrá babaprojekt, és semmit az ég világon ne közölj velük még azt sem, ha szülni mentek...na majd akkor fognak teperni ezerrel hogy mi van...


33 évesen szültem az első babám, de a barátnőm 38 évesen a 2.-at. Mutasd meg nekik, hátha lefordulnak a székről agyvérzés miatt :)


Fel a fejjel és várjuk ide a majdani pozitív teszt bemutatását! :)

2011. márc. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Azt hiszem tényleg nem fog érdekelni, hogy mit gondolnak. Csak olyan nehéz nem akarok velük rosszba lenni, de ha továbbra sem támogatnak, akkor így jártak.
2011. márc. 29. 16:56
 17/22 anonim ***** válasza:
Én 27 éves voltam, amikor megszületett a kisfiam. Első gyerek. Anyuék örültek neki, de párom apja szerint meg túl fiatalok vagyunk a gyerekvállaláshoz, s azt akarta vetessük el. 2 hónapos a kicsi, s nagyon utálja az unokáját. Hát én nem törödnék velük. magamnak s páromnak szültem, nem neki. Ja, a párom születésekor az apósom 23 éves volt.
2011. márc. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Hát én nem olvastam végig a válaszokat,lehet ismétlem valamelyiket. Én a te helyedben nem hallgatnék rájuk,anyukám 29 éves volt,mikor én születtem,és én vagyok az idősebb. Szerintem nyugodtan legyen még egy baba ha úgy érzitek,mert lehet hogy annyira leleszel foglalva a családod véleményével(nem tudom jobban kifejezni,remélem érted),hogy már csak azt veszed észre,hogy hoppá!,már 30 is elmúltam. Na remélem érthető. :) Sok sikert a picihez. :)
2011. márc. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

27 ????


30 évesen szültem az elsőt...

Annyit szülj ahányat szeretetben fel tudtok nevelni, neked akár még három is simán belefér az időbe....

A károgókkal ne törődj.

2011. márc. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ez baromság! 21. század van. 50 évesen is szülnek, vagy ha nem akkor is ott van a császármetszés.
2011. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!