Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan személy, akinek/akik...

Van olyan személy, akinek/akiknek bármit elmondasz gátlások nélkül?

Figyelt kérdés

Esetleg még a legféltettebb titkodat is, olyannyira megbízol benne?

Sajnos nagyon zárkózott típus vagyok és nem igazán nyílok meg emberek felé. Még a szüleimnek sem teljesen. Járok pszichológushoz is, neki többet elmondok mint a szüleimnek, de neki sem 100%-osan. Nagyon szeretem édesanyámat és édesapámat, ők mondták is, hogy ha bármi problémám van, nyugodtan szóljak nekik, hiszen csak úgy tudnak segíteni, "néma gyereknek anyja sem érti a szavát". Mondtam nekik, hogy rendben, elfogom mondani. Hát sajnos nem tartom a szavam. Pedig úgy elszeretnék szében beszélgetni velük a problémáimról 100%-osan de nem merek teljesen megnyílni, félek mit reagálnának, nem szeretném őket megbántani, stb. A pszichológus meg nem igazán segítség. Vagyis jólesik hogy kibeszélhetem magam, mégha nem is teljesen, kapok gyógyszert, de nem vagyok boldog. :-( A gyógyszer is csak átmeneti segítség. Eljutottam arra a pontra a sok feszültség miatt ami bennem van, hogy mostmár talán mindent ami bánt tényleg elkéne mondjam mondjuk apukámnak. Azért emeltem most ki apukámat, mert sajnos vagy nem sajnos a múltkor mikor adott valamit, hogy beletegyek a táskámba, észrevette benne a nyugtatót. Ő (sem) örül neki, hogy szedem, de említettem is neki, hogy ne aggódjon. Belül viszont nagyon nem voltam/vagyok jól. Vágyok is egy olyan személyre, akiben teljesen megbízhatok, de nagyon nehéz megnyílnom, mert sajnos már volt amikor családtagokban is csalódtam már. De talán adhatnék egy esélyt magamnak.

Nem tudom, összevagyok zavarodva.

Előre is bocsánatot kérek, ha zavaros a megfogalmazásom. Ti mit gondoltok?

Illetve van olyan személy, akinek/akiknek elmondanál bármit gátlások nélkül?

Köszönöm a válaszokat!


18/L


2011. márc. 27. 18:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szerintem van mindenkinek egy-két olyan érzése, gondolata néha, amit nem rohan megosztani senkivel. De azért jelentősebb titkaim nincsenek a párom és egy-két közelebbi rokonom előtt.
2011. márc. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
19:10: Igen, persze, tudom, hogy vannak. Csak most olyan dologról/dolgokról van szó, ami belül nagyon nyomaszt és komoly dolog is, csak valami visszatart, hogy elmondjam, amikor már majdnem elmondanám. Jaj, ez most érdekes megfogalmazás lett. xD De érthető sztem. :-) De félreértés ne essék, nem szeretnék panaszkodni.
2011. márc. 27. 19:16
 13/18 anonim ***** válasza:

Figyelj, ez most biztos nagyon nehéz neked. Főleg, ha komoly problémákkal küzködsz és belül úgymondd marcangolod magad. De majd akkor mondd el szerintem, amikor tényleg úgy érzed, hogy eljött az ideje. Lehet, hogy elmondanád pl. apudnak, vagy másnak akiben jobban megbízol, de tartasz attól, hogy nehogy visszaéljenek a bizalmaddal. Ezzel kapcsolatban meg azt mondamám, hogy az tény és való, hogy sajnos nagyon nehéz megbízható embert találni, de azt majd úgy is érezni fogod, hogy kinek mit, mennyit mondasz el. Úgy érzem a soraidban, hogy te egy szomorú, magadbaforduló, segítségért kiáltó lány lehetsz, aki szeretne őszíntén elbeszélgetni valakivel a problémájáról, (csak nem tudja kinek mondja el bánatát, nem talál rá megfelelő személyt) és nem csak kicsit, mert akkor tud a legjobban segíteni az ember, ha őszíntén, teljes mértékben, elmondja mi bántja. Ilyenkor is előjöhet ne adj Isten az öngyilkosságra való hajlam, amire remélem nem gondolsz, de ha mégis akkor FELEJTSD EL! Az NEM MEGOLDÁS!

Végülis ha kicsi dologról lenne szó és akkor tőrne rád az, hogy "elmondom, de inkább mégsem", akkor gondolom az miatt nem lennél így ki. De mivel sokkal komolyabb helyzetről van szó, így érthető. Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. Az viszont egy nagy előrelépés, hogy kiszeretnél jönni a "csigaházadból" és megnyílni, hogy tudjanak segíteni neked. Kívánom, hogy előrébb tudj lépni! Ne add fel! Higgyél magadban, hogy erősebb vagy!

2011. márc. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
19:39: Neked is nagyon köszönöm! Mindenki nagyon hasznos dolgokat írt! :-)
2011. márc. 27. 20:02
 15/18 anonim ***** válasza:
Igazán nincsmit. Sok erőt, kitartást! :-)
2011. márc. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen személy. Sosem tudhatod, mikor, ki fog visszaélni azzal, amit elmondasz. Lehet, hogy épp az, aki a legközelebb áll hozzád.
2011. márc. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A párom:) és van egy legjobb barátnőm, de a párom előtt SEMMI titkom nincs...

21-L

2011. márc. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
igen...a férjem... neki mindent... a világ legkényesebb dolgairól is bátran beszélek vele...abszolút nincs titkunk egymás előtt... és ez hihetetlenül jó! számomra nagyon nagyon fontos....
2011. márc. 28. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!