Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan személy, akinek/akik...

Van olyan személy, akinek/akiknek bármit elmondasz gátlások nélkül?

Figyelt kérdés

Esetleg még a legféltettebb titkodat is, olyannyira megbízol benne?

Sajnos nagyon zárkózott típus vagyok és nem igazán nyílok meg emberek felé. Még a szüleimnek sem teljesen. Járok pszichológushoz is, neki többet elmondok mint a szüleimnek, de neki sem 100%-osan. Nagyon szeretem édesanyámat és édesapámat, ők mondták is, hogy ha bármi problémám van, nyugodtan szóljak nekik, hiszen csak úgy tudnak segíteni, "néma gyereknek anyja sem érti a szavát". Mondtam nekik, hogy rendben, elfogom mondani. Hát sajnos nem tartom a szavam. Pedig úgy elszeretnék szében beszélgetni velük a problémáimról 100%-osan de nem merek teljesen megnyílni, félek mit reagálnának, nem szeretném őket megbántani, stb. A pszichológus meg nem igazán segítség. Vagyis jólesik hogy kibeszélhetem magam, mégha nem is teljesen, kapok gyógyszert, de nem vagyok boldog. :-( A gyógyszer is csak átmeneti segítség. Eljutottam arra a pontra a sok feszültség miatt ami bennem van, hogy mostmár talán mindent ami bánt tényleg elkéne mondjam mondjuk apukámnak. Azért emeltem most ki apukámat, mert sajnos vagy nem sajnos a múltkor mikor adott valamit, hogy beletegyek a táskámba, észrevette benne a nyugtatót. Ő (sem) örül neki, hogy szedem, de említettem is neki, hogy ne aggódjon. Belül viszont nagyon nem voltam/vagyok jól. Vágyok is egy olyan személyre, akiben teljesen megbízhatok, de nagyon nehéz megnyílnom, mert sajnos már volt amikor családtagokban is csalódtam már. De talán adhatnék egy esélyt magamnak.

Nem tudom, összevagyok zavarodva.

Előre is bocsánatot kérek, ha zavaros a megfogalmazásom. Ti mit gondoltok?

Illetve van olyan személy, akinek/akiknek elmondanál bármit gátlások nélkül?

Köszönöm a válaszokat!


18/L


2011. márc. 27. 18:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Nincs ilyen ember az életemben. Ami titok azt én megtartom magamnak így titok is marad.
2011. márc. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A párom előtt semmi titkom nincs, neki még olyanokat is elmondok, amit senki másnak azelőtt :)
2011. márc. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A páromnak elmondok mindent, ő az egyetlen ember aki tud minden apró dologról velem kapcsolatban, aki mindig mindenben segít és mellettem áll. Soha nem nevet ki, soha nem gúnyol és mindig a legjobbat akarja nekem. Ellentétben a szüleimmel akik csak gúnyolódni tudnak mindenen és kinevetni a másikat. Ezért nekik már szinte semmit nem mondok el, igaz, hogy soha nem volt felhőtlen a viszonyom velük....
2011. márc. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

én nekem van egy barátom aki mindent tud rólam.

ahogyan én is róla.

ezt a családi életemtől kezdve a szexuális életemen át az apró cseplő dolgokon át.

2011. márc. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A legjobb barátnőmnek, a páromnak és az édesanyámnak. Hálás vagyok az életnek, hogy ennyi ember van, akiknek tényleg mindent elmondhatok.. Persze időkellett, mire eljutottam odaáig, hogy velük is őszinte legyek...
2011. márc. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Van az életemben 1% amit senkinek sem mondok el! Még magamnak sem szívesen "beszélek erről". Szerintem ez teljesen normális, a kérdés az, hogy nálad hány százalék amit senkivel sem osztasz meg, és mik azok. Mert nem mindegy az sem.


L/19

2011. márc. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

hali

én sem mondok el mindent a szüleimnek. apuval pl ritka hogy komolyan bezsélgetnék, átlagosan csak ilyen felszinesen... hazajövök pénteken a koliból és megkérdezi mi a helyzet stb... ez kb 5-10 perc. aztán napközbe benéz egy párszor a szobámba vagy ahol tartózkodok. de egyébként semmi bajom nincs vele, egyszerűen csak nem szoktam úgy megnyílni felé. anyuval másabb a helyzet felé könnyen megtudok nyílni, de azért nagyon sok mindent nem osztok meg vele. van 1 személy akivel mindent meg tudok osztani, ő a legjobb barátom 4 éve ismerem és benne meg lehet bízni már vagy 100szor bizonyította. egyébként hogy őszinte legyek nem tudom én mikor fogok tudni megnyílni a szüleim előtt 100%-osan... valószinűleg akkor ha már nem velük fogok élni.

szeritnem azért próbálj meg megnyílni és felszabadulni, ha nem is beszélsz minden problémádról nekik, próbáld úgy hogy először csak kis dolgokat mondasz el nekik, és ha ez beválik hátha közelebb érzed magad hozzájuk. esetleg ha van legjobb barátnőd akiben tutira megbízhatsz, elmondhatod neki a gondjaidat jó az ha valaki végig hallgat a pszichológuson kivül.

egyébként mikor nekem ilyen stresszes időszakom volt, az segített hogy kiöntöttem a szívem egy barátomnak, aki végig hallgatott, és elmondta a véleményét. én is akartam gyógyszeres segítséget kérni, és beszéltem is a dokival, aki csak lecseszett hogy: ,, 18 éves vagy, akkor minek akarsz gyógyszereket szedni? Fiatal vagy, ezek a legszeb évek az életedben, csajozz, érezd jól magad kapcsolódj ki. "

a szavai nem épp nyugtattak meg, csak üres beszédnek éreztem. de nem vettem gyógyszert, ennek viszont örülök.

ez körül belül 1 éve volt, most már úgy ahogy összeszedtem magam, kezd vissza térni az önbizalmam, nem emésztem magam. igaz hogy a szülők előtt kb úgy tudok megnyílni ahogy az elején írtam, de nagyon nincs is mostanság szükségem arra hogy kiöntsem a lelkem valakinek. szerencsére :)

szerintem idő kell és helyrejössz te is, nem fogod magad rágni a dolgokon, és meg tudsz majd nyílni a szülők előtt is csak próbálkozni kell majd:) próbáld megtalálni az okot amiért ilyen vagy, talán úgy gyorsabban minden a régi lesz majd. de előbb-utóbb jóra fordulnak a dolgaid hidd el:)

szeritnem kapd össze magad, jön a jó idő, légy formába, menj el egy kozmetikushoz, tőltödj fel és irány pasizni:) biztos van olyan srác aki tetszik neked... nem kell 1 Brad Pitt-nek lennie a lényeg hogy normális srác legyen, aztán kell 1 kis idő és ha már eléggé bízol benne neki is kiöntheted a lelked:)

szerintem a nyugtatód hanyagold. én majd a Remotív nevű gyógyszert szeretném kipróbálni, ez természetes alapanyagú, nem tudom mennyire válna be, nekem azért kell mert kezdek stresszes lenni hiszen felvételi vizsgák + kicsit több mint 1 hónap és érettségizek... szóval reménykedem hogy a Remotív segítségében, még nem hazsnáltam, de itt az oldalon keress rá vannak kérdések rólla.

Minden jót, ha valami kérdés van írj szivesen válaszolok :)

2011. márc. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

18:35: Hát, igazából úgy érzem, hogy ha magamban tartanám az sem lenne rossz dolog, hiszen kinek nincsenek titkai, vagy olyan dolgai amiket nem beszél meg (különböző okok miatt mással), csak valahogy eljutottam arra a pontra, hogy szívesen elbeszélgetnék "mélyebben is" pl. apukámmal, vagy anyukámmal a problémáimról. De itt van az, hogy csak "szeretnék", de nem merek. Konkrét 100%-ot nem tudok mondani, de annyi sajnos bőven van, hogy szeretnék megnyílni és utána hirtelen jön egy gondolat, hogy mégsem. :-( Hát, majdcsak lesz valahogy. :-)

2011. márc. 27. 18:59
 9/18 A kérdező kommentje:

18:53:

Köszönöm szépen! Megnyugtatóak voltak a szavaid! :-)

2011. márc. 27. 19:05
 10/18 A kérdező kommentje:
Ha lesz kérdésem, szeretném megkérdezni. :-)
2011. márc. 27. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!