Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet finoman anyós...

Hogyan lehet finoman anyós tudtára adni, hogy nem kérek a főztjéből?

Figyelt kérdés

Sajnos a sors úgy hozta, hogy össze kellett költöznünk. A "birodalom" külön, de a konyha közös. Anyós, mivel úgyis mindig ráér, főz. Pedig mindenki örülne, ha hagyna engem érvényesülni :D

Borzasztóan zsírosan főz, szinte minden kajája cuppog a zsírban... a palacsintáihoz is hozzáragad az ember. Nem fogyózom, de nekem ez már nem fér bele az egészségesbe, plusz a gyomrom sem bírja, szinte minden este rosszul vagyok. Plusz baromfi allergiában szenvedek. Ő ezt nem képes felfogni. Dicséretes azért, hogy újabban csak sertést főz, de hogy minden egyes étkezésnél hozzáfűzze, hogy biztos hogy allergiás vagyok-e... Iszonyatos!

Ő mindenkinek főz, ha nem eszünk belőle, megy a hiszti.

Hál' Istennek nem sokáig kell elviselni, de mégis hogyan lehetne leállítani?


2011. márc. 26. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
regisztráld be facebookra, mosasd ki vele a ruhákat, takarítson..bármit csak ne főzzön.
2011. márc. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Márpedig le kell ülni, és megbeszélni. Hogy külön főzzetek, vagy adja át neked a főzés jogát.
2011. márc. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Az én mamám olajosan főz. Mindennap nála ettem. Nem volt gond.

De mióta külön konyhán élek, nekem is zsíros a koszt (inkább olajos).

Elkerülni nem ,de kicselezni tudtam. Olyan részét eszem a kajának amiben nincs sok olaj pl köret. Plusz segítek az étel elkészítésében és akkor a magam szája íze szerint is tudok főzni.

De volt olyan is, hogy meséltem neki, hogy xy hogyan spórol az olajjal, hogy kis ecetet csöppent az olajba és abba sütik a rántott húsit és a sült krumplit. Ez egész konkrétan éttermi fogás, így nem szívja meg olajjal magát az étel. Szóval ígyen működtem közre. Azóta sokkal jobb. :)

21/L

2011. márc. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
csak nagyon finoman! anyósod jóindulatú, csak régivágású. bújj ki a kötelező evés alól, de ne bántsd meg, mert csak jót akar. másrészről meg ettől az én gyomrom is fájna
2011. márc. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Idővel úgyis belefáradna a hisztibe és beletörődne.
2011. márc. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Főzzél saját magadra. Főzd meg magadra a kaját 2-3 napra, tedd be a hűtőbe, és mikor a zsíros kajával kínál, akkor mondd azt hogy még van a sajátodból, köszönöd szépen.


"Anyós, mivel úgyis mindig ráér, főz. Pedig mindenki örülne, ha hagyna engem érvényesülni :D "

Hát akkor vedd magadhoz a fakanalat, és hajrá. De lehet ha te fogsz főzni, visszasírják a zsíros kajákat :D ;)

2011. márc. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Egyszerűen állíts be a boltból egy kiló hússal (vagy amit éppen főzni akarsz), hogy ezt te holnap megfőzöd. És főzd meg. A ti konyhátok is. Ha nem tetszik neki, akkor főzzön magának, de neked jogod van a saját főztödből enni.


Ne "finom" megoldást keress, mert akkor sosem oldódik meg az ügy.

2011. márc. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Próbálok - mégegyszer - beszélni vele :D

Szoktam főzni, és imádja mindenki... csakhát ugye anyósom "jobban ráér" :D

2011. márc. 26. 17:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!