Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám kérte tőlem az anyakönyvi...

Apám kérte tőlem az anyakönyvi kivonatom, mire kellhet neki?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak, anyum nevel engem.Azt mondta, hogy munkája vagy gyerektartás miatt kell neki,de szerintem hazudott.( Főleg abból kifolyólag mert gyerektartáshoz semmi köze és hirtelen nem tudta már ,hogy mire is kell pontosan.) Kellhet munkánál? Ha igen miért? Kapna valamilyen támogatást?
2011. márc. 26. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak fénymásoltat adjál neki.Közöld vele, csak akkor kapja meg, ha pontosan megmondja, mire kell. Ha kiskorú vagy, az édesanyádnak kell vele beszélni.
2011. márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy kell a munkához, de általában csak azoknál szokták kérni (ha kérik) akik egy háztartásban is élnek a gyerekkel.

Mindenesetre fogadd meg az első hozzászóló tanácsát és csak fénymásolatot adj.

2011. márc. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem azt akarta megnézni, hogy az ő neve szerepel-e apaként?

Csak egy tipp volt.

Nem hiszem, hogy ő bármilyen támogatásra számíthatna veled kapcsolatban, pláne, hogy a szüleid elváltak.

2011. márc. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
jaj istenem, ha valamit el akarna titkolni, akkor az anyakönyvi hivatalban kért volna "eredetivel egyező"-t (hiteles másolatot) és kész
2011. márc. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem áll szándékomban neki elküldeni mert elég durva módon kérte,és össze is vesztem vele. ( egyébként sincs túl jó kapcsolatunk). Arra vagyok kíváncsi,hogy tényleg jól ítélem-e meg, hogy hasznot akar belőlem húzni, és azért kérte,vagy pedig csak így kezdhetne el egy állást? Nem értek hozzá,hogy mihez kérnek ilyen papírt, vagy munkánál is milyen okból kifolyólag.Azért tettem fel a kérdést.Azóta beszéltem vele egyszer, akkor is azt hajtogatta,hogy a munka miatt,de több infót nem adott.
2011. márc. 26. 13:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kaphat semmit.Én is elváltam és nálam vannak a gyerekek,ha akartam valami támogatást mindig alá kellett irni a volt férjemnek is hogy ő nem kér ilyen támogatást.Ha pedig más hivatalos szervnél intéztem valamit akkor kérték a gyerekelhelyezésről szóló papirt.Egyébként ha nem adod neki oda akkor is tud szerezni másolatot egy két ezer forintért.
2011. márc. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az anyakönyvi kivonatodat, ugyanúgy mint az igazolványodat, személyes okirataidat nem adhatod ki a kezedből. Anyád nevel, ő a gondviselőd, szóval neki van joga "birtokolni" a papírt, ameddig nagykorú nem vagy.

Egyébként is vigyázz ezekre a holmikra, az eredeti születési anyakönyvi kivonatra adják ugyanis a gyermekellátási támogatásokat, pl. családi pótlék..

2011. márc. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Eredetit kérte, akkor lehet,hogy emiatt.
2011. márc. 26. 13:14
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2011. márc. 26. 13:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Asszem nyugdíj kiszámoltatásához kell. Nekem is nem rég kérte anyám ehhez.
2011. márc. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!