Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy adnátok az illető tudtára...

Hogy adnátok az illető tudtára, hogy ez rosszul esik?

Figyelt kérdés

Egy közeli barátoméknál buli lesz és nem hívtak meg, bevallom nagyon rosszul esik. Hogy adhatnám finoman a tudtára, hogy jó lenne ha én is velük bulizhatnék? Persze nem azt akarom, hogy kényszerből meghívjanak, már nyilván nem mennék el, csak valahogy a tudtára szeretném adni, hogy "illett volna" meghívni és hát jólesett volna...

Akinek van valami ötlete, hogy finoman, burkoltan közöljem, annak megköszönném.


2011. márc. 25. 18:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Te is rendezz bulit es hivj meg mindenkit kiveve ot, hatha kapcsol. De szerintem ilyet nem lehet kikenyszeriteni. Nem lehet, hogy neked tobbet jelent az o baratsaga, mint neki a tied? Tehat o nem tart kozeli baratnak?
2011. márc. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Buli után kérdezed meg: na, jó volt a buli? Mire ő azt mondja, hogy igen. Akkor azt válaszolod, hogy te meg otthon unatkoztál, jó lett volna, ha te is jól érezheted magad. Ha azt válaszolja, hogy nem volt jó, mondd ezt: Akkor ezért nem hívtál, előre sejtetted, hogy így lesz? Milyen rendes vagy:)
2011. márc. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem kikényszeríteni akarom és mint írtam, már el sem mennék. Nekem az nem jön be, ha nekem kell meghívatni magam... Csak valahogy a tudtára adnám, hogy ez rosszul esett.
2011. márc. 25. 18:35
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

A privát buliján az van akit ő akar. Lehet olyanok is lesznek ott akikel te nem jössz ki s nem akart balhét vagy csak x számú emberre van pénze/kajája/engedély apucitól?

De ha mindenképp édekel hozd fel elötte a témát hogy "és mit tervezel arra a hétvégére? vagy xy megy bulizni te tudod hova?" így van esélye megmondani, hogy igen lessz s esetleg indokolja a nem meghívást vagy meg is hív. Lehet nem nézte volna ki belőled, hogy érdekel vagy ráérsz akkor.

2011. márc. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
te is hagyd ki valami szórakozásból.De ne tűnjön direktnek,csak szépen lazán ahogy ő.Ne tűnjön fel,hogy nem hívtad.Egyszer csak észreveszi magát.:)
2011. márc. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt is a legtisztább és legegyenesebb út, ha egyszerűen elmondod neki a köv. találkozásotokkor. Nem kell kertellni. Talán még egy elfogadható magyarázatot is mond esetleg a bocsánatkérés mellett.


Én így mondanám:

- Figyu, csak szeretném megkérdezni, van valami különösebb oka, hogy nem hívtál meg a bulidba? Egy kicsit rosszul esett nekem. Úgy érzem, nem tartasz igazi barátodnak.


A válaszból látni fogod, hogy ez a konkrét kérdés, mit vált ki belőled. Lehet, hogy tényleg nem tart igazi barátnak, talán szégyell vagy ilyesmi. Bár, ha így van, nem biztos, hogy őszinte lesz. De valamit fog reagálni, amiről már lehet következtetni.

2011. márc. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%

Ha olyan jó barát lenne kétlem,hogy elelejtkezne rólad.

Én elmondanám,hogy rosszul esett,nem azért,mert nem tudtam volna máshol/másokkal jól éreznni magam,csak azért,mert ellenkező esetben biztos meghívtam volna Őt.

2011. márc. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Konkrétan a tesója csinálja a bulit, de pontosan tudja, milyen jó a viszonyom az illetővel... tehát nem hiszem, hogy a tesón múlt a dolog, hisz lesznek többen, kb. 20-an.
2011. márc. 25. 19:01
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is konkrétan megkérdezném, nincs abban semmi. Ha tényleg barátok vagytok akkor biztos van valami gondja veled, vagy nem tudom. Csak azért mondom mert nálunk ilyesmi elképzelhetetlen. Pont azért szervezek bulit, hogy együtt legyek a barátaimmal...és hát milyen már, hogy az egyiket nem hívom meg...csak akkor tennék ilyet, ha gondom van vele.

Az ember akaratán kívül is tud olyan dolgokat tenni, amikkel másokat megbánt.

A legjobb az egyenes út, kérdezd csak meg.

20/L

2011. márc. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Ha a tesoja csinalja a bulit, akkor lehet nem tartja fontosnak, hogy téged meghivjon. Szerintem ne vedd a szivedre!
2011. márc. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!