Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért néznek ránk furán? Most...

Miért néznek ránk furán? Most lesz babánk is. Azt hiszik, züllött fiatalok vagyunk?

Figyelt kérdés
5 hónapos terhes vagyok, még ezt az évet végigjárom az egyetemen, aztán majd 1 év múlva folytatom. Nem volt tervezett gyerek, de nagyon örültünk neki, izgatottak vagyunk. Én 21 éves vagyok, barátom 25. Igen, kissé fiatalok vagyunk, de nem áll meg az élet, eddig is mindig mozgalmas életet éltünk, ezentúl is tök jó lesz minden, bár a bulik, meg koncertek elmaradnak egy ideig, de kirándulni már babával is lehet:) Nagyon szeretjük egymást. Szüleink is mellettünk állnak, a barátaink meg ugye olyanok, mint mi voltunk, mielőtt kiderült, hogy mi a helyzet, lázadó egyetemisták, és nagyon meglepte őket, de sokat segítenek. Én nagyon boldog vagyok, de úgy megnéznek minket. Úgy értem, voltunk terhestanácsadáson (voltak félelmeink a tanulásom miatt, meg úgy alapból a korom miatt) és ilyen tök furán néztek ránk ott a kismamák, meg az ultrahangon is. Mondjuk én kb 17-nek nézek ki, a barátom meg hát kicsit hippisen (félhosszú hajba fejpánt). Olyan rossz érzésem van emiatt, szerintetek röhögtek rajtunk? Mondtam a barátomnak is, de szerinte nem nézünk ki szülőknek, csak ezért. De akkor most ez várható lesz évekig? Nem szeretem, ha megbámulnak idegenek, olyankor azt hiszem, van rajtam valami nevetséges.
2011. márc. 20. 19:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Hát, azt nem tudhatom, hogy konkrétan, akik rátok néztek, mit gondoltak, de akármit is, ne foglalkozz velük.

Legyetek nagyon boldogok, örüljetek a babának, kitartást és sok szerencsét! :)

2011. márc. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Ne törődj velük. Mindig megnéznek az emberek valamit valakin. Ne rágódj ezen, semmi közük hozzá, és nem vicces, inkább dicséretes, hogy bevállaljátok, hogy nem hagyod abba az egyetemet, hogy rendes szüleitek vannak. Tényleg fiatalok vagytok, de legalább te ezt be is ismered :) Eleinte megnéznek, és megis fognak majd a kórházban, kérdezgetni is fognak, erre készülj fel :)

Kellemes babavárást és sok boldogságot ;)

2011. márc. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Ne foglalkozz vele:) Örüljetek a babának meg egymásnak.

Mi párommal 24 évesek vagyunk,hasonló a szitu,mint nálatok...Én üzletekben,utcán vettem észre,hogy sokan rábambulnak a pocimra...Hadd tegyék,én boldog vagyok,férjem boldog,az ilyeneken meg jót nevetek.

Meg már előre azon,hogy apuka alig néz ki többnek 18-nál,szóval majd szerintem párszor megkapja,hogy "cuki a hugod..."

2011. márc. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
84%

Szia!

Azért nézek rátok furin mert manapság kitolodott az első gyermekét váró nők életkora. Ne aggódj, én a szülés előtt két héttel töltöttem be a 21-et. A szülés nagyon gyors volt, másnap a vizitelő orvos meg kérdezte, hogy kinek a gyereke az ott mellettem, jól elhúzta a száját amikor mondtam, hogy az enyém. A férjem 8 évvel idősebb, most a második babánkat várjuk. Hiába telt el 2 év ugyanolyan furán néznek ránk.

2011. márc. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

Jaj, annyi féle szülő van...

Én 23 vagyok, a férjem 22, és mikor 2 éve összeházasodtunk, volt aki a babát kereste a ruhám alatt, pedig akkor még hol volt akár a terv is róla :D

Most hogy már akartuk, összejött rögtön, de még így is megkaptuk, hogy gyerekek vagyunk ehhez(házassághoz nem?), és cukkolnak, mikor tényleg semmi okuk rá.

Figyu, az enyém babadalok helyett Eddán és Kárpátián nő majd fel- mert én is azon nőttem fel, és ezért anyámnak egy nagy pirospont!!!

Ne törődj velük, jó anya leszel :)

Ha nagyobb lesz, a koncert elejére is elvihetek, persze nem a legvadabbra, és nem a végéig. Egy gyerek azt szokja meg, amiben felnő. Neveljétek tisztességre, becsületre, a külső, a stílus nem számít...

Boldog babavárást!!!

2011. márc. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%
Kepzeld el milyen vagany lesz, mikor o tini lesz te meg meg 40-en innen! Sokkal konnyebben megerted a gondolkodasmodjat majd. Sok boldogsagot es egeszseget nektek!
2011. márc. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

Majd megszokod. Én már fel sem veszem az ilyesmit. Jómagam 20 évesen szültem, az első terhestanácsadásra még pink hajjal mentem :D Jó, azóta már nem úgy nézek ki, de nem is anyukásan :) Nem azért, mert annyival konzervatívabb lettem, de hát 24 évesen már nem ugyan az tetszik, mint 20 évesen.

Amúgy én is egyetemista vagyok, csak én akkor kezdtem, amikor a fiam bölcsis lett, így terveztem. Mármint amikor már terhes voltam, akkor ezt így terveztem el, nem előtte persze :) Addig dolgoztam, csak hát közben sikerült rájönnöm, hogy mit is akarok igazán csinálni, így jött az egyetem.

Biztos sokaknak meg van rólam a véleménye, de már annyira nem érdekel, hogy nagyon. Eleinte zavart, de megszoktam, már egyszerűen nem foglalkozom vele.

Hát ja, én sem nézek ki szülőnek, meg nem vagyok az a típus, akivel csak a gyerekről lehet beszélgetni, bár állítólag a többiek szeretik, amikor mesélek róla, mert nagyon vicces dolgok szoktak történni, igaz, azt szeretik a legjobban hallgatni, ha nagy nyilvánosság előtt beégek valamivel (ami nálam gyerektől függetlenül is eléggé mindennapos dolog), de én azt hiszem, eléggé olyan vagyok, mint a többiek az egyetemen, ha módom van rá, szeretek velük menni bulizni is, nem érzem, hogy ez bűn lenne.

Na az meg a másik, hogy én is fiatalabbnak nézek ki a koromnál, két éve egy néni azt mondta, hogy olyan 15 lehetek :) A személyimet is rendszeresen elkérik a boltban, ha gyerek nélkül vagyok (érdekes, ha gyerekkel, akkor nem, úgy látszik, öregít:)).

De már úgy döntöttem, hogy nem fogom magamat az ilyen sablonemberek miatt idegesíteni, akiknek a fejében van egy séma, hogy tessék, így kell egy anyának kinézni, és ezt a sémát próbálják ráhúzni mindenkire, akire meg nem lehet, azt kinézik, kiröhögik. Tojok én rá magasról. Az a lényeg, hogy a fiamat mégis mindenhol elsőre imádják, a bölcsiben heti rendszerességgel elmondják, hogy hihetetlenül értelmes, okos gyerek. Ősszel megy oviba, már voltunk ott körülnézni, nekem úgy tűnik, ott is szeretni fogják, ő is szeretni fogja, nekem meg ennyi tényleg elég, őt még soha sehol nem különböztették meg hátrányosan csak azért, mert fiatal az anyja és fiatalnak is néz ki.

2011. márc. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
Ne törődj vele!Nálunk faramucibb a helyzet...amikor az első fiam született,én 19 éves voltam(na,akkoriban rám is néztek így,meg úgy).Aztán amikor jött a kis tesó,én 35 éves voltam,a nagy fiam 16 éves.Na,ez volt a nem semmi,amikor együtt mentünk valahova,és Ő tolta a picit.Jókat röhögtünk a megjegyzéseken(mert persze direkt úgy mondták,hogy mi is halljuk).Szóval ne foglalkozz a sok "jóindulatú" emberrel!SOK BOLDOGSÁGOT!
2011. márc. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%
Kénytelen leszel megszokni, mi is így jártunk. Nekem még mondták is anno a játszótéren, hogy milyen rendes gyerek vagyok, hogy az öcsémet leviszem a játszótérre. Pedig akkor én már 24 éves voltam. Most vagyok 26, és még mindig van olyan szituáció, mikor egy üveg bort szeretnék venni és személyit kérnek tőlem. Nagyon nehezen fogadtak be maguk közé a környékbeli anyukák, de most már nagyon jóban vagyunk és sokszor kérnek tőlem (tb ügyekben) tanácsot.
2011. márc. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszi, arik vagytok:) Most azért megnyugodtam. Kicsit para volt, olyan ijesztően mértek végig, pedig én nem nézek ki úgy, mint a barátom, mármint nem vagyok olyan "vagány":D Ő kinézetre olyan, mint egy 17 éves, kicsit kattant srác, bár az egyik kismaminak szerintem bejött, megbámulta a fenekét, mikor megfordult..
2011. márc. 20. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!