A mai fiatalok miért nem tisztelik, becsülik a szüleiket?
Sok tini közt megfordulok, és gyakran hallom szidják, leszólják a szüleiket, nem tisztelik őket, mindig csak a negatív dolgokat emelik ki.
Nem gondolnak bele, hogy a szüleik azért dolgoznak, fáradnak minden nap, hogy nekik legyen ruhájuk, iskolába járhassanak, normális lakásban élhessenek, legyen mit enniük?
Ez vajon tényleg a szülők hibája, hogy nem tisztelik őket? Vagy ez csak egy hülye divat, hogy pocskondiázzuk a saját szüleinket, akik felneveltek?
Én speciel nagyon szeretem az édesanyámat, tini koromban is láttam, hogy milyen sokat dolgozik, hogy nekem mindenem meglegyen, különórákra járhattam, ha szükségem volt valamire, és megérdemeltem, akkor megkaptam. Persze, volt, hogy veszekedtünk, de akkor sem kürtöltem tele a világot azzal, hogy nekem milyen rossz anyám van...
Szerencsére vannak üdítő kivételek, igyekszem is inkább velük barátkozni, nagyon antipatikus tud lenni az az ember, aki nem becsüli a szüleit.
Nektek mi a meglátásotok ezzel kapcsolatban? Miért viselkednek így a mai fiatalok?
Szerintem is így van, hála istennek én már nem tartozom abba a letolt gagyás kisfiúk közé(végre felnőttem) akik azt hiszik hogy 14 évesek és mindent megtehetnek.
Meg amúgyis most ez a divat hogy be-beszólogatnak , nincs jobb időtöltésük , igy nagyobbnak hiszik magukat.
Mert mostanában biztos ez a "menő". Én tisztelem a szüleimet. Őket tisztelem talán a legjobban az egész világon, hiszen ők neveltek fel, ők tartanak el. Megnézném a legtöbb fiatalt mit kezdenének ha például anyuciék beintenének nekik amikor éppen pénz kéne nekik és nem kapnának meg olyan dolgokat mint például új mobilt, drága márkás ruhát stb.
Lehet hogy a szülő is hibás abban hogy elkényezteti a gyereket, még akkor is ha nem tiszteli.
És vajon a mai idősebbek miért nem tiszteleik a fiatalokat? Miért nem nevelték őket tisztességgel, miért nem törődtek velük, miért nem gondozták, ápolták őket, amikor azok kicsik voltak?
Miért van annyi fiatal halál? Letört élet? Miért van annyni megnyomorított életű fiatal, akit tönkretettek a szülei, mert tönkreteHETTEK, a Szent Szülői Szerep és a társadalmi előítélek, panel-szövegek mögé bújva?
Két idézetet írok, egy egyik ami bölcs Deák Ferencünktől való: "Gyermeked szemébe nézve lásd önmagadat." Értsd: ha nem tetszik az, amit látsz rajta, amilyenné vált, akkor először magadban keresd a hibát. Mit rontottál el?
A másik pedig egy egyiptomi sírkamrából való: "ezek a mai fiatalok ..." semmit sem tisztelnek, ami szent.
Hagyjuk már ezt a "bezzeg a mi időnk"-bent, mert az baromság. Semmi más nincs mögötte, mint egy jó adag irigység a fiatalok iránt. A mai idősebb korosztály sem volt jobb a Deákné vásznánál - csak az egy másik kor volt. Nagyapám idejében is volt szalmakazal-szex, mégis mást sem hallottam gyerekként, hogy ez a ku--rva meg az a k..rva, és bezzeg az ő idejükben a Tiszta Szent Erkölcsök...! Frászt!
És mindig, mindenütt mélységes tiszteletem a kivételnek. Akinek nem inge, ne vegye magára, ugyebár.
A lázadozás hozzátartozik a kamaszkorhoz. A fiatalok mindig is lázadtak a szüleik nézetei ellen, ez így normális.
Kérdés persze a stílus, hogy ezt hogyan teszik. Régen nem hogy nem hülyézhették le a szüleiket, még a legkisebb ellentmondás is tiltva volt olyan kérdésekben is, hogy mi legyen a foglalkozása vagy ki legyen a házastársa. Azért ez sem volt jó.
Később aztán fokozatosan lazultak ezek a dolgok, úgy tudom, a 68-as diáklázadók voltak azok, akik először nagy tömegben nyíltan fordultak szembe a szüleik generációjával. Tehát nem a mai tinik, hanem az ő nagyszüleik!
Tudod, az én tinikoromban - nem olyan rég, tíz éve - nem volt még Internet, de volt egy naplóm, abba siránkoztam azokat a panaszaimat, amiket ide most a kortársaid kiírnak. Viszont nagyokat néztem, amikor a barátnőim simán lehülyézték a szüleiket. Csak felnőttként jöttem rá, hogy én ilyet azért nem tettem soha, mert ők sem hülyéztek le engem! Azért beszéltem velük tisztelettudóan (jó, néha nem, de általában), mert ők is szépen beszéltek velem és egymással is! Ezt tanultam, ez volt az otthoni minta.
Sajnos a felnőttek jó része soha nem volt tiszteletre méltó, és a mai korszellem megengedi, hogy a fiatalok ezt a maguk nyers stílusában kifejezésre is juttassák. Senki nem vágja őket ezért pofon. (Sajnos? Szerencsére?) Persze a probléma érthető és létezik, de nem a mai kor találmánya.
Ismered az "O tempora o mores!" latin mondást? A jelentése "Ó idők, ó erkölcsök!" Legalább 2000 éves. Már akkor úgy gondolták, hogy régen minden jobb volt...
Akinél nincs tisztelet, leginkább azért van mert rosszul nevelték. Nem tanították meg arra, hogy kell máshoz igazán viszonyulni, nem voltak szabályok. Feltételezem minden rá volt hagyva. Ez a fiatalokra igaz. Aki meg már öregebb annál az lehet a probléma hogy nincs élettapasztalata.
Én úgy látom hogy a fiatalnak szabályt kell betartania, mert még nincs tapasztalata hogy miért van az úgy amiért, az öregebbnek meg tapasztalat kell, hogy kellően bölcs legyen. Ez olyan mint egy gyerek nem érti miért kell suliba járnia, maximum a közösséget szereti, ha jó helyen van. De magától nyilván nem menne. 30on felül meg már tudjuk miért kellett annak idején suliba járnunk.
33/N
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!