Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elkaptam tőle a betegséget....

Elkaptam tőle a betegséget. Hogy mondjam meg neki, hogy így ne jöjjön iskolába?

Figyelt kérdés
Az igaz, hogy nekem nincs jogom a legjobb barátnőmnek megmondani, hogy mikor jöjjön suliba, és mikor ne. De a héten úgy jött suliba, hogy köhögött, tüsszögött, fájt a torka, folyt az orra... Igen, nagyon dicséretre méltó, ha egész évben nem hiányzik suliból ( volt már ilyen éve), de ha antibiotikumot kell szednie a suliban, és köhög, tüsszög (...) akkor igazán otthonmaradhatna. Két nap múlva úgy ébredtem fel, hogy ugyan azok a panaszaim voltak, mint neki. Elkaptam tőle, hiszen a padtársam. És más is elkaphatja. Nem szeretném igazán megbántani, és félek, hogy ha ezt előadnám neki, akkor megsértődne, de hogy mondjam meg neki, hogy az saját magának is jobb lenne, ha otthon lefeküdne?
2011. márc. 20. 11:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Van akinek az anyja tényleg nem nézi jó szemmel, ha otthon marad a gyerek, lehet nem teljesen önszántából jön, csak ciki megmondani, hogy anyám cirkuszolna, ha szerinte "lógnék". Enyém is olyan volt sokszor, annyit lehet csinálni, hogy ha beteg krva gyorsan húzzon el orvoshoz, az úgy is kiírja, az anyja meg nem fog belekötni "az orvos azt mondta, hogy fertőzök és maradjak otthon"ba.


Amúgy ezt a torokfájást én is meg az összes ismerősöm is felszedtük egymástól függetlenül én például nem is voltam szerintem olyan közelében, akinek ez van. Ez olyan, mint a tavaszi fosás-hányás, egyértelmű, hogy akin alul felül jön ki a cucc két-három napig nem is megy közösségbe, mert nem is tudna, mégis összeszedjük valahonnan.

2011. márc. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

És mi van , ha elkapod/elkaptad?

Legalább erősödik az immunrendszered....

2011. márc. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is oszifőnek kellene szólni. Ő küldhet haza üzenetet a szülőnek, így a szülő sem szidhatja a saját gyerekét, hogy lógni akar.
2011. márc. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!