Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék egy kissé jobb...

Hogy tudnék egy kissé jobb hangulattal belekezdeni az iskolába?

Figyelt kérdés

Nem a legjobb a témakör, de nem találtam jobbat, elnézést. :)

Egyetemre járok, ez lesz a második évem. A tanulmányokkal nincs különösebb gond, így félév elején még nem is gondolok rájuk (zh-k, vizsgák) inkább.

Holnap kezdődik a tanítás, és most így, este síri hangulat fogott el, mintha temetésre mennék kb. Szerettem az első évet, aranyosak a csoporttársak, jófejek, de emellett mindenki olyan távolságtartó, mindenki elvan a volt gimis barátaival, nekem pedig nincs senkim, csak 1-2 "barátnőm", akik maximum akkor keresnek meg, ha kell nekik valami vagy ha nincs nekik más. Ez elég nyomasztó, legfőképp ezért ilyen rossz érzés ismét iskolába menni. Tudom, hogy nem vár ott engem egy igaz barát sem, nincs egy biztos pont sem a csoporttársaim közt. Mindenki csak érdekbarátságokat sző, amelyek a suliban eltöltött ideig érvényesek, aztán mindenki megy haza a saját kis életébe és senki nem törődik a másikkal (ez alól a gimis barátságok kivételek, ők együtt buliznak, együtt vannak mindig). Kicsit egyedül érzem magam, ezek az érdekbarátságok csak a jobb jegyekhez jók, semmi másra, semmit nem nyújtunk egymásnak, senkit nem érdekel igazán a másik. Próbáltam hívni őket pl buliba, akkor is az egyik ilyen "barátnőm" nem jött el, pedig megígérte. Ennyi...

Szeretném ezt az egész rendszert megszüntetni, de egyedül kevés vagyok ehhez 40-50 ember közt. Szeretnék jó barátokat, de mindenki felszínes. Hogy változtathatnék az egészen? Vagy legalább a hozzáállásomon, hogy ne legyen ilyen nyomasztó a légkör? Az egyik gimis legjobb barátnőm most jön a mi egyetemünkre egy másik szakra, azonban ő már most talált magának helybeli csoporttársakat (nekem nincs sajnos), így maradt nekem a szamár szerep. :( Mit javasolnátok?


2011. szept. 4. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Moslyogj mindenkire legyél vidám,ha látsz az osztályodban egy kisebb csoportot bszélgetni a folyosón vagy akárhol akkor menj oda hozzájuk és csatlakozz.Facebookon is megkeresheted őket és bejelölsz,ráírsz,beszélgetsz : )
2011. szept. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt a véleményem 2. év végéig. Valahogy akkor barátkoztam össze emberkékkel, akikkel még most is nagyon jóban vagyok, keressük egymást sulin kívűl is. Csak azt tudom mondani, hogy próbálj barátokat szerezni. Társulj be egy meglévő társasághoz, csak nem utálnak ki, nem ovodában vagytok. Vagy keress olyat, aki sizntén magányos. Csak kell legyen valaki.

25/N

2011. szept. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mindig van kihez csapódnom, mivel megvan az 2-3 érdekbarátnőm, akikkel suliban együtt vagyunk. Aztán amint kiértünk az ajtón, megy mindenki a maga dolgára, ők mennek vissza a kollágiumba, én megyek a vonatra.

Társaságokba elég nehéz befurakodni, alkalmi beszélgetéseknél persze semmi gond, szinte mindenkivel szoktam beszélgetni néha-néha, azonban barátságokat így nehéz kötni, olyankor már jön az, hogy kicsit kiközösítve érzi magát az ember. Pl múlt félévben próbáltam konditerembe járni 3 barátnővel, mer tők is jártak... azt mondták, persze, nyugodtan csatlakozhatok. Erre úgy elkezdték, hogy egyszer sem szóltak, hogy mennek, akkor pedig nekem már késő volt (tesi miatt jártam), és mindig olyankor mentek, amikor én nem tudtam volna menni. Vagy pl barátkoztam egy ideig 2 csajjal, a vége az lett, hogy 2-3 alkalom után elkezdték azt, hogy nem vártak meg a terem előtt, hanem elmentek előbb, buliba elmentünk együtt, ott otthagytak... szóval elég nehéz így, senki sem igényli így a barátkozást.

2011. szept. 4. 20:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt tudnám mondani,amit az előző válaszolók írtak..


Amúgy én is így vagyok,nincsenek barátaim az egyetemről,rengetegen járunk ide. Sokáig depis voltam emiatt, aztán rájöttem, hogy valahogy elfoglalom magam a suliba.A szünetek rémesek,egyedül megyek ki cigizni, vagy a büfébe..Volt pár ember,akivel az elején jóba voltam,áthívtam magamhoz házibuliba,eljöttek,de soha nem jöttek sehova,hiába hívtam őket.Úgyhogy szépen leszakadtam róluk.Volt aki átment másik suliba.Egy ember maradt fent közülük msn-en,aki csak siránkozni tudott a suliról és a sz*ros kis életéről,de sosem fogadta meg a tanácsaim:D Aztán mikor kb félévente összetalálkoztam vele valamelyik szünetbe,mindig csak bókolni tudott nekem,hogy milyen jól nézek ki(vagy épp más dolgokat,de a poén,hogy ő is nő meg én is),mintha irigykedne...Mondjuk legalább örülök annak,hogy a sulin kívül van 1-2 barátnőm,ismerősöm,akikkel eltudok menni ide-oda:-)


A munkahelyen könnyebb ismerkedni..Plusz a mai világban hidd el jobb is, ha nincsenek úgynevezett "legjobb barátaid",mert minél idősebb vagy,annál jobban visszaélnek veled!


21N

2011. szept. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, volt több hosszú barátság, amivel nagyon megjártam. Kicsi korunkban még jól megvoltunk, aztán idővel jött a képmutatás, a kibeszélés... :/


"Volt pár ember,akivel az elején jóba voltam,áthívtam magamhoz házibuliba,eljöttek,de soha nem jöttek sehova,hiába hívtam őket.Úgyhogy szépen leszakadtam róluk."


Nálam ugyanez a helyzet! Eleinte még próbálkoztam, azóta semmi. Eddig ráadásul velem volt a barátom, ő felettem jár, és sokat voltunk együtt suliban, de már erre sincs annyi lehetőségünk. :( Szóval eléggé egyedül érzem magam, hogy még olyan sincs, aki eljöjjön velem egy fagyira vagy a városba nézelődni mondjuk. Jó lenne nem egyedül. Reménykedtem benne, hogy a gimis barátnőm érkezésével végre megint jó barátnők lehetünk, sokat lehetünk együtt, mint gimi idején is, de nagyon megtalálta a saját, új barátnőit, így már megint nem keres annyit. Én próbálkoztam, de elég szűkszavú, szerintem nem nagyon érdeklem...

2011. szept. 4. 21:04
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Van egy jó barátod, az pedig te magad vagy. Ez nem vicc. Szeresd magad, becsüld magad, ez a legfontosabb, amit tehetsz. Ha nem szereted magad, kénytelen leszel másokon csüngeni, ők pedig utálni fogják ezt. Örülj, hogy önálló lehetsz, hogy itt van most neked az Élet, a Pálya, most nézz szét magad körül, és tedd azt, amit elvársz magadtól. Majd ha te már tudni fogod magadról, hogy ki vagy és mit akarsz, akkor jöhetnek a kör külső peremén állók, hogy megkérdezzék, barátkoznál-e velük.
2011. szept. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az előttem lévő nagyon jó dolgokat írt :)Egyébként melyik városba, milyen karra jársz? Mert nálunk is egész hasonló a helyzet, nagyon sokat szenvedtem emiatt, de rájöttem, hogy nincs értelme, embereket nem lehet megváltoztatni.
2011. szept. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én még gimis vagyok,de sajnos nekem se jönnek össze a barátságok,ált.suliban amit igaz barátságnak gondoltam cseppet se volt az...alig várom h végezzek a gimivel,eddig reméltem h a fősuli csak jobb lesz,bár lehet h akkor tévedtem:/
2011. szept. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha szerencsés helyre kerülsz, simán összejöhet. :) Én viszont rosszkor voltam rossz helyen. :S
2011. szept. 6. 10:11
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Jókor jó helyen voltál. Csak fel kellene ismerned. Magadból indulj ki. Ne mástól várd, hogy barátkozzon veled, hanem találd ki te, hogy hogyan kezdeményezhetnél barátságot. Vesd le a sündisznó ruhát, legyél inkább katicabogár!

Itt a titok nyitja: Gondolj jót minden egyes társadról, akire ránézel. A szemed tükrözi a godnolatodat. Ránézel, és ezt godnolod: Milyen kedves az arca. Vagy milyen szép a mozgása. És ha jót gondolsz, az arckifejezésed vonzó lesz, és szólni fognak hozzád.

2011. szept. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!