Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elkaptam tőle a betegséget....

Elkaptam tőle a betegséget. Hogy mondjam meg neki, hogy így ne jöjjön iskolába?

Figyelt kérdés
Az igaz, hogy nekem nincs jogom a legjobb barátnőmnek megmondani, hogy mikor jöjjön suliba, és mikor ne. De a héten úgy jött suliba, hogy köhögött, tüsszögött, fájt a torka, folyt az orra... Igen, nagyon dicséretre méltó, ha egész évben nem hiányzik suliból ( volt már ilyen éve), de ha antibiotikumot kell szednie a suliban, és köhög, tüsszög (...) akkor igazán otthonmaradhatna. Két nap múlva úgy ébredtem fel, hogy ugyan azok a panaszaim voltak, mint neki. Elkaptam tőle, hiszen a padtársam. És más is elkaphatja. Nem szeretném igazán megbántani, és félek, hogy ha ezt előadnám neki, akkor megsértődne, de hogy mondjam meg neki, hogy az saját magának is jobb lenne, ha otthon lefeküdne?
2011. márc. 20. 11:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Mondd meg az osztályfőnöködnek ez az Ő dolga és mikor megbeszéli vele és ott vagy helyeselj. Ha igazi barátnő akkor hallgat rád vagy legalább beismeri igazad van.
2011. márc. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Ha igazi barátnő, és értelmes annyira, hogy enm káposztalé kotyog a fejében agy helyett, akkor annyit, hogy "Te figyelj, én is elkaptam tőled a betegséget, és másnak is átadhatod, nem éppen etikus így iskolába jönnöd, mások érdekében, de a sajátodban is inkább otthon kéne maradnod. A lecke miatt ne aggódj, majd elküldöm, leírom neked" - nos akkor ezt tökéletesen megérti és belátja.

De az ofőnek szólás is jó ötlet.

2011. márc. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
ha ő a legjobb barátnőd, akkor nem kéne paráznod attól, hogy annyit elmondj, hogy otthon kéne maradnia.. én a legjobb barátnőmmel mindent megbeszélek, olyan , mintha a testvérem lenne.. nem tudok neki hazudni, mert olyan, mintha magamat csapnám be.
2011. márc. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, azt hiszem, ezt így elmondom neki, ahogy írtátok. Igen, én is mindent megbeszélek vele, csak az a baj, hogy hirtelen haragú. De hát mindenkinek (nekem is) vannak hibái.
2011. márc. 20. 11:33
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Jól olvasom, hogy a második válaszoló a már beteget otthon tartaná, aki meg most kapta el azt iskolába küldené, hogy el tudja vinni a régebb óta betegnek a leckét? Nagy észre vall... A ki most kapta el, az mitől nem fertőz???
2011. márc. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
9%

Az én barátnőm is ilyen agyatlan tuskó volt e tekintetben... meg hogy anyukája nem örülne... leszarom, elmagyaráztam neki, hogy valahogy így alakulnak ki szép nagy járványok, neki se jó, ha kell, ezt elmondom az anukájának is. Megsértődött, egész héten nem beszélt velem, utána mikor már 3. hete feküdtem otthon infuenzával, sztem belátta, hogy hülye volt. -.-

Reméljük a te barátnőd egy fokkal empatikusabb és normálisabb, én nem hiszem, hogy az ember betegen bármire képes koncentrálni, szóval ennyi erővel otthon nézhetné a tévét, és majd bepótolja az anyagot, ha meggyógyult.

2011. márc. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Kedves 11:36 erre nem figyeltem, ettől még nem vagyok hülye... arra koncentráltam, hogy olyan szöveget fogalmazzak meg, amiben észérvek vannak, amikkel ez a csaj meggyőzhető.... a lényeg, hogy megkapja a leckét, erről kell biztosítani (gondolom, ez olyan fontos neki, ha állandóan suliba menne).

A hülyézést tartsd meg magadnak és a jó k* anyádat, hogy enm bírsz egy normális kommentet kiköpni, csak azét írsz be, hogy megmondd. Te köpedék.

2011. márc. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"A hülyézést tartsd meg magadnak és a jó k* anyádat, hogy enm bírsz egy normális kommentet kiköpni, csak azét írsz be, hogy megmondd. Te köpedék."


Igaz nem én vagyok aki hülyézett mert igazad van, de te is büszke lehetsz magadra ha valakit le k*rva anyázol látatlanba. Honnan tudod hogy Ő milyen ember?? Lehet hogy csak a te válaszod zavarta, mert Ő nem így gondolta.

2011. márc. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

És téged ki kérdezett?


Engem csak az idegel fel, mikor láthatóan legjobb tudásom szerint, jóindulatúan válaszolok egy kérdésre, segítő szándékkal, és akkor jön valaki, és valami egyszavas kis tévedésembe beleköt, és kétségbe vonja a szellemi képességeimet. Ezen nagyon ki tudok akadni, nem titkolom, hogy elgurul a gyógyszerem teljesen az ilyen kötekedő trolloktól. És most az egyszer én is lehetek ilyen, ha ők minden kérdésben ott vannak és megtalálnak valakit. A saját stílusukat fordítom ellenük, mert más nincs. Nem vonom vissza a kommentemet, úgy elegem van már ezekből. mi a halálért regisztrál az ilyen? És csodálkozik, hogy 60valahány százaléka van? Nyilván mert mindenütt ezt adja elő.

2011. márc. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A 83%-osnak igaza van, tele van az oldal ilyenekkel, akik azonnal nekedesnek, hiába válaszolsz teljesen normálisan. Belekötnek ha helyesírási vagy gépelési hibát vétesz, vagy ha tévedés van a kommentedben, persze normális, segítő választ képtelenek adni. Nem lenne baj, ha annyit mondana: itt meg itt baj van a kommenteddel, de hülyéznek, anyáznak, nekem még privát emailt is írt az egyik, mikor egy kutyaoltás nevét következetesen rosszul írtam, és azt mondta, az olyanok miatt tart ott az ország, ahol, mint amilyen én vagyok... Ja, és véletlenül se az olyanok miatt, mint ő, akik a kákán is a csomót keresik... Én is ki vagyok tőlük akadva. Én mondjuk még nem küldtem el így senkit, de érik. Sajnos.
2011. márc. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!