Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Heti 10. 000 ft elég kajára 2...

Heti 10. 000 ft elég kajára 2 embernek?

Figyelt kérdés
Ti mennyit költötök hetente élelmiszerre? És hányan vagytok?
2011. márc. 19. 22:28
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

szerintem simán.

mi heti 2x megyünk nagybevásárolni, összesen kb 10-e hagyunk ott, úgy, hogy drágább, minőségi kajákat veszünk, és ásványvizet is sokat.

ja, és ketten vagyunk.

2011. márc. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Aki nem hiszi el a 20 ezret, nem muszáj... a lényeg, hogy kijövök belőle. A legolcsóbbat veszem, mert az is finom, és mindig keresem az akciókat. Ennyi. Kijön az, ha az ember nem vesz össze-visza mindent...
2011. márc. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
csak hogy meg legyek győzve írj le kérlek egy heti menüt, reggeli ebéd vacsora.
2011. márc. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Én nem a meggyőzés kedvéért kérdezem, mindig jól jön pár jótanács, légyszi írj példákat! :)

Előre is köszi!

2011. márc. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Mi évek óta egy közeli pékségben vesszük a kenyeret, mivel semmi baja, ezért mindig másnaposat (ami negyed annyiért adnak). Krumplit mindig megvárjuk, míg a legolcsóbb, és akkor nagy tételben raktározzuk, vagy saját termesztés. Zöldséget csak idénykor eszünk, kertből, a tavalyi magokat fogom el, így az sem kerül pénzbe. Megszoktam, hogy nem eszek télen mondjuk őszibarackot és paradicsomot... Helyette alma, paradicsomlé( házi), akármilyen kajába, a borsót is itthon termesztjük, ezt fagyasztom, erre sem megy el pénz. Húst akkor veszek, ha nagy akció van rá, ritkán eszünk disznóhúst, inkább csirkét, abból pedig szeretjük a hátat pörköltnek, borsóval, ez nagyon olcsóra jön ki. Vannak főzelékek, több víz, kevesebb tej alapon, bab, borsó, lencse, sóska(szintén házi, eltéve), kukorica is így, nyáron főzzük, levágjuk a torzsáról, megy a fagyra, és így a spenót, a zöldbab is. Amit nem lehet eltenni sehogy, azt esszük a következő nyáron :D

Édességet a legolcsóbb nápolyikat, de nem vagyunk édesszájúak, alig esszük. Sósnak ott a pattogatni való kukorica, megint házi, azt lemorzsolom, és nemsoká kész a csemege.

Mindent nagy tételben veszek, így jobb az egységára, és beosztom.

Szaláminak párizsit veszek, abból sok mindent lehet alkotni, sütni apróra, karikára, nyersen...

Sajtból is mindig kivárom az akciót, és akkor 1 kiló, azt otthon feldolgozom, panír, mélyhűtés, legközelebb készen csak ki kell olvasztani.

Olaj, tojás- mindig az egységárat nézem.

Zsír- veszek zsírszalonnát, nagy adagot, és akkor sokáig elég a zsír, és van töpörtyű is :)

Lekvárokat otthon teszem el, régi recept szerint,így úgy lesz édes, hogy alig kell bele cukor(amit szintén akkor veszek nagy adagot, ha lejjebb megy az ára, úgyhogy most nem fogok :D)

Igaz, csak kajáról volt szó, de hozzáteszem, cigizni sosem cigiztünk, ez sem vett el pénzt, és az alkoholt is messze kerüljük, valamint a szénsavas italokat is.

Még valami kérdés, szívesen válaszolok. Kérlek, ne higgyétek azt, hogy hazudok, tényleg kijövök ennyiből...

/a 20 ezres/

2011. márc. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

a 20.000-esnek:)

én elhiszem, apukám is hasonló módon csinálta, csak hát ha nézzük, hogy mennyi munkával jár, meg nyáron a locsolás... de így tényleg lehet olcsóbb, viszont például Budapest kellős közepén én pl nem tudom megtermeszteni:( de mostmár kíváncsi vagyok, mi mennyiből jövünk ki, komolyan mondom, nem tudom, de egy hét múlva megírom az eredményt, már ha érdekel valakit.

2011. márc. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez is része a dolognak. Hálát adok, hogy van nekem ez a kert, ami még jól is terem, és van kutunk, amit lehet használni(még), úgyhogy víz sem fizetődik, csak sok vele a meló, de így jól tudok spórolni. Meg hogy van fagyóm, mert az is létfontosságú :)

Köszi, hogy Te hiszel nekem :)

2011. márc. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!