Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám akkor kezd el gondolkozn...

Anyám akkor kezd el gondolkozni, hogy dolgozni kellene menni, amikor már kajára sincs pénz?

Figyelt kérdés

Éve óta itthon növeszti a seggét, neki semmiféle munka nem megfelelő. 10 éve nem dolgozik, pedig csak 40 éves! Apám fizetéséből kényelmesen elélhetnénk, mindenkinek lehetne mindene, de anyám nagyon könnyen bánik a pénzzel! Tesómnak mindent, másnak semmit alapon gondolkozik. Tesómnak 1 év alatt több mint 250 ezer ft értékű ajándékot vett! És akkor még hátra van a születésnap és a karácsony is az évből! Nagyon felháborít, hogy inkább egész héten nem vesz semmi kaját, nem főz (csak tesómnak veszi meg a pizzát meg az édességet ami az öcsémnek kell) direkt nem vesz kaját, hogy a hétvégén elmenjenek és 15 ezerért ruhát vegyenek! Nem egyszer játszotta már ezt el! Én az utóbbi egy évben alig eszek itthon. Kb 15-20 ezer ft-ot költök el kajára (néha elmegyek enni egy menüt, ami 600 ft, hogy meleg ételt is egyek a héten, meg reggelit veszek magamnak, este nem vacsorázom). Fizetem a saját dolgaimat, mindent! És anyámnak ez kevés! Folyton azt hangoztatja, hogy kötözzek már el itthonról, mert hogy nekik milyen jó lesz, hogyha nem leszek itthon, több pénzük marad. Közben ők meg pocsékolnak. Tesómnak egész nap megy a számítógép, folyton megy a tv(ha nem használja/nézi) akkor is! És csodálkoznak hogy sok a villanyszámla! Hát biztos nem miattam, mikor én napi 4-5 órát vagyok itthon. Már ott tartanak anyámék, hogy lezárolták a kártyájukat, mert sok a tartozás, és kb 2-3 hónapig amig megy rá apám fizetése, nem vehetnek le róla semmit! Anyám pedig most kezd el gondolkozni, hogy dolgoznia kellene. Mivel apám már nem adja neki oda a pénzét. Ugyanis én is dolgozni járok 3 hónapja, heti 5-6 napot! És szerintem apám is úgy gondolja, hogyha én 21 éves létemre tudok dolgozni járni, akkor anyám 41 éves létére miért nem képes?

És folyton csak anyám rimánkodását kell hallgatni, hogy kevés a pénz.. Ma is bőgve jött oda hozzám hogy kérjen hétvégére való pénzt, mert hogy apám nem tett ki neki!

Hát tiszta vicc. Anyám tökéletesen jól érezné magát, ha én meg apám tartanánk el az egész családot! Finanszíroznánk az anyám meg a tesóm hüly*ségeit!

Úgy irigylek más fiatalokat, akik elmennek dolgozni, és tudnak félretenni! Én meg nem tudok! És még én vagyok a sz*r.

Mit lehet tenni??? :(


2011. szept. 3. 10:55
 1/9 A kérdező kommentje:

És akkor anyám itt sajnáltatja magát, hogy biztos senki nem fog neki venni semmit a születésnapjára.

Én eddig minden éven vettem neki valamit, de ő az utóbbi 6-7 évben semmit nem vett nekem! Szóval eldöntöttem hogy én sem veszek neki semmit az idén! Örüljön annak a 20 ezer ft értékű ruhának, cipőnek, amit a múlthéten vett magának.

Vagy az öcsémtől miért nem várja el, hogy vegyen neki esetleg virágot? Van zsebpénze, 13 éves.

2011. szept. 3. 10:57
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

ne adj neki pénzt

mondd el, normális esetben az anya segíti a gyerekét, hogy elinduljon, hogy felnőljön, hogy sokasodjon


de ha adsz neki, soha nem változik meg felfogásban!

2011. szept. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Van ez így. Az én anyám is ilyen, csak ő 45 évesen játszotta el ezt.


Mit lehet tenni? Apád most megoldotta, zárolt kártya, heti egy nagybevásárlás, ahol megvesztek mindent a következő hétre, anyuka meg ne is lásson pénzt, ennyi.


Mondjuk én azt csináltam, hogy leléptem. Így jobb. Igaz, a párommal össze tudtam költözni.

2011. szept. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a sok mindent a fejére kellene zúdítani, akármennyire is az anyád, megérdemelné.

Fel a fejjel, legyél kemény kezű.

Az én apám alkesz, rengeteg pénzzel megvágott már (több 100 ezerrel, örökségeim), de már nem fogok neki adni.

Ő egy fuldokló ember, ha ki akarod menteni magával ránt! Menjen el és ússzon ki maga, képes rá, csak most nyavalyog és sajnáltatja magát.

Te meg gyűjts csak nyugodtan és amint tudsz menekülj!

2011. szept. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnállak.Szerintem ne rajtuk, inkább magadon igyekezz segíteni, hogy minél hamarabb el tudj költözni tőlük, neked lenne a legjobb.
2011. szept. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Próbálom minimálisra csökkenteni azt, amit elszednek tőlem.

Csak nem mindig pénz formában. Anyám a kajától kedve, a cipőkön, ruhákon, kozmetikumokon, étkészleteken keresztül a tamponomig, tusfürdőmig mindent használ, vagy elvesz, vagy eltűntet.

Azért dolgozom sokat, hogy legalább legyen pár száz ezer ft-om eltéve, hogy el tudjak menni innen.

2011. szept. 3. 11:23
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Dugd el a szobádba a cuccaidat. Tedd be az ágyneműtartóba és mikor kérdezi, h hol van ez meg az, akk mondd h óóó pont most fogytott el.
2011. szept. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, dugd el, tedd lakat alá, bármi.
2011. szept. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne adjatok pénzt a kezébe.
2011. szept. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!