Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon félek! Velünk történhet...

Nagyon félek! Velünk történhet ilyen?

Figyelt kérdés

Amióta halottam mi történt Japánba nem tudok aludni,egy folytában rettegek. Nagyon félek,hogy itt ahol én élek itt is történhet vmi nagy természeti csapás. Félek,h mi van ha akkor a szüleim dolgoznak és nem lesznek itthon. Ugy kell majd meghalnunk h nem együtt vagyunk? Már félek iskolába menn is,meg rettegek ha a szüleim el mennek dolgozni. Félek h vmi bajuk esik,és egyedül maradok.

Kérlek mondjátok meg h itt Zalamegye székhelyén Zalaegerszegen történhet e vmilyen természeti katasztrófa. Kiönthet annyira a Zala folyó h elárasztja az egész várost? Lesz a Hurrikán,tornádó,elérhet e ide atomrobbanás,stb...?

Köszönnöm a válaszokat!

13/L


2011. márc. 19. 21:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nem te írtad ki ezt is?


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__1636..


Nyugodjál meg! Az ég világon semmi se fog történni!

2011. márc. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én Pusztaszentlászlón lakom,Zalaegerszegtől 25 km-re!Nem hiszem,hogy lenne okod aggodalomra,a Zala folyó tuti nem tudja elmosni a várost,ahhoz kevés!Tornádó valóban lehet,de itt Zalában nagyon kevés az esélye!Az atom erőmű meg tuti nem okoz gondot!!

Túléltük Kolontárt,Devecsert,A Gellénházi Gáz robbanást,ugyhogy ne agyalj ilyeneken,Nem lesz semmi baj!Tanulj,szerezz örömet a szüleidnek,ne rágódj ilyen dolgokon,felesleges!

Üdv:Zoli

2011. márc. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

21.08as vagyok. AZ autóbaleset. Én régen attól féltem, hogy egy tank fog elmenni az utcánkban, és szétlövi a házunkat. Azelőtt attól féltem, hogy a szálkától vérfertőzést kapok. Később a ráktól féltem. A tank és a rák között voltak félelmeim amiatt, amik miatt te is félsz. De baromság. Hatalmas. Egyszer úgyis meghalunk. Ahelyett hogy félsz, inkább tölts több időt anyudékkal. Bármilyen crach beüthet, ezt nem tagadom.

De. Amiktől te jelenleg félsz, annak igen kicsike az esélye. SZóval tapasztalat alapján javaslom, hogy már most kezdj ne törődni az ilyenekkel, nemcsak magadat, hanem a szüleidet is kikészíted.

2011. márc. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ha kicsit jó lennél föciből, akkor tudnád hogy a földrengésnek és általad említett hasonló természeti csapásoknak kicsi az esélye a Kárpát-medencében.

Tehát hülyeségeken agyalás helyett inkább tanulj!!

2011. márc. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Mt 6,34 Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.


ismered Arany László: Kis ködmön c. meséjét?

olvasd el : )))

[link]

2011. márc. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nincs miért rágódnod ezeken a dolgokon, mert úgysem tudnál semmit tenni ellenük.

Nekem soha nem voltak ilyen vagy ehhez hasonló félelmeim, s mégis elég szerencsétlen voltam, hiszen sikerült végignéznem hogy hogyan üti el apumat egy autó, és hogyan élesztik újra 5x.:))

2011. márc. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én földrajzot tanulok az egyetemen, tehát van fogalmam az ország természeti viszonyairól.

Szóval: Földrengés: Magyaroszág olyan helyen van, ahol nem/vagy ritkán van földrengés, és ha van is, az is elég gyengécske hálisten(pl multkor a 4.7-es ami Oroszlányban volt) de az olyan, mint egy bolhafing, szval ilyentől nem kell félned.

Árvíz: Zala folyó, ahogy előttem is írták, van, hogy kilép a medréből, de nem önti el az egész várost, és az árvizet amúgy is előre lehet jelezni, úgyhogy semmi fizikai bajod nem lenne belőle(ha lenne árvíz, ami nem valószínű).

Tsunami: mivel Magyarország messze van a tengerektől, ezért kizárt dolog.

Atomerőmű: ha felrobban egy erőmű, akkor nem robban fel az egész ország(ahogy egy előző válaszoló írta), hanem maga az erőmű robban fel, de a sugárzás nem teríti be azonnal az egész országot, és lenne idő evakuálni a lakosságot. De megnyugtatlak: az atomenergia nagyon is jó dolog, ha megfelelően van használva(Japánban is megfelelően használták, csak ugyebár a földrengés és a tsunami nem tett jót neki, de erre Magyaroszságon nem sok esély van), szval ha biztonságosan használják, akkor nem robban fel az atomerőmű( Csernobilban egy nem engedélyezett kísérlet miatt robbant fel, pár ember feleőtlensége miatt,de azóta több rendelet is van ezek ellen szval ne aggódj).

Tornádó/Hurrikán: Magyaroszágon ezek nem fordulhatnak elő, a földrajzi elhelyezkedés miatt. Nyáron, ami van néhány pici tornádó, azok sem túl nagyok, a legtöbb földet sem ér(ez azt jelenti, hogy látszik a tölcsér, de nem ér le a fölig, nem okoz kárt). Hurrikán az óceánok felett alakul ki, ugyhogy mivel mi messze vagyunk az óceántól, esély sincs az előfordulására.

Autóbaleset és egyéb: sajnos gyakori, de ha te a részedről maximálisan odafigyelsz, akkor ennek is minimálisra csökken az esélye.

Remélem sikeült megnyugatatnom, ne félj, éld az életed, lásd meg a jó dolgokat, járkálj el a barátaiddal, szervezzetek sok családi programot, hogy majd ha idősebb leszel, legyen sok jó élmény amire visszaemlékezhetsz.!:D

2011. márc. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Először is: a Zala csak nevében folyó, jobb esetben is csak egy nagy pataknak ér fel. Hurrikán esélye = a nullával, viszont a legveszélyesebbek a viharciklonok, de nagyon ritkák Magyarország felett. Atomrobbanás is majd' kizárt, legalábbis atomerőműből lehetetlenség a kialakulása(3-4%-os U-235 tartalom a bomba 100%-ával szemben)

Földtanilag is nagyon stabil Európa nagy része, gond a törökök vidékén lehet.

Jegyezd meg: földrengéskor ki a szabadba, az utcára, minél meszebb a magas dolgoktól amik rád dőlhetnek.

2011. márc. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!