Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a jó ebben a rohadt életben?

Mi a jó ebben a rohadt életben?

Figyelt kérdés
Azért írtam ide, hátha kapok értelmes válaszokat. Miért jó élni... Legszívesebben leköpném magamat. Mindenbe amibe eddig belekezdtem, elrontottam. Ezen hogyan tudnék változtatni.
2011. márc. 18. 18:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Amíg nem tudsz túllépni az önsajnálaton, addig nem fogsz rájönni...

Minden életnek van értelme, hogy a tiédnek mi azt csak Te találhatod ki, én nem fogom tudni Neked megmondani.

Adódnak olyan pillanatok mindenki Életében, amikor megpillantja a válaszokat erre a kérdésre. Az biztos, hogy nagyban függ a hozzáállásodon, azon, hogy milyen szemmel nézed a világot.

2011. márc. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Mindig ezzel az átkozott pszichológus dumával jöttök,kicsit idegesítő!:)


Szerintem ezt az állapotot nem egy olyan ember tudja megoldani aki még csak nem is ismer. Kedves kérdező! Tudom hogy téged nem más élete érdekel,de pl. nekem sincs már most jó életem. Én is detto mindig mindent elszúrok. Nekem az segített hogy kicsit átértékeltem a dolgokat magamban,és célokat tűztem ki magam elé. Én is sokszor azt kívántam,bár csak ne élnék,de ezzel nem megyek semmire. Itt van a családom,aki miatt főleg hajtok,tanulok, s majd szeretnék egyszer normális munkát.


Mi az amit elrontottál eddig?

2011. márc. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:

a barátaid a szerelmed ha olyan a családod akikre számíthatsz...saját magadnak kell rendbe szedned az életed ami nem könnyű :S

Embereket találni akiket szeretsz és akiknek segíthetsz a gondjaikban és viszont segítenek neked...

Mindenkiben van valami értékes benned is

2011. márc. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"Megint a pszihológus duma..

Ha vki feltesz egy kérdést, pl.: Holnap menjek suliba, vagy ne? Válasz: Pszihológus!

miért nem szeretem a csokit?

Pszihológus!

Miért nincs kedvem gépezni?

Pszihológus! Még valami?

Pszihológus!

Sztem neked kéne.."



nem kell általánosítani, most írtam először azt, hogy "pszihológus" egy válaszra.

és ha már valaki lassan az öngyilkosságon töri a fejét annak pszihológus kell...már bocs kérdező...

2011. márc. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat. Elgondolkodtatóak.

Egyik kedves válaszoló kérdésére a válasz: amit eddig elszúrtam az az, hogy elrontottam az érettségit, nem is próbáltam meg kisajtolni magamból:( Utána választottam egy olyan szakmát, ami soha nem is érdekelt, most meg már felgyújtanám a bizonyítványomat. És ebben kell dolgozzak, mert egy sima érettségivel max eladónak vennének fel. Utána jött, hogy saját magam törtem ripityára az álmomat. Nekem nem az volt az álmom, hogy legyen saját családom, mint sokaknak. Ugyanis az otthoni példa kiölte belőlem az ez iránti vágyat. Ennek ellenére párkapcsolatban élek, több mint egy éve, s ennek nagyon örülök. Azt szeretném elérni, hogy olyan szakmában dolgozhassak, ahol tudok segíteni az embereknek. Rendőr szerettem volna nagyon lenni.. Sokan megmosolyoghattok ezért, de az, hogy a bűn, a rossz ellen felléphettem volna... Látnám értelmét, hogy nap mint nap felkeljek. Hogy olyan helyen dolgozhassak, ahol számítok, szükség van rám.

De elismerem, hogy a felfogásommal van a gond. Hisz meg kellene becsüljem, hogy mellettem van az a férfi, akivel le tudnám élni az életemet. És le is szeretném.

De az, hogy saját magam rontottam el az életemet, a múltbéli dolgokon nekem nagyon nehéz túllépnem. Valószínűleg ezért is utálom magamat. Az öngyilkosság is persze nem egyszer megfordult a fejemben (most is, de aktívabban 2-3 éve.). Voltam pszichológusnál, és megállapította, hogy személyiségfejlesztésen kellene részt vegyek. Mert felismerem a bajt, a problémát, de a megoldást nem tudom, hogy hogyan tudnék rajta változtatni. És szeretnék változtatni, hisz így a mellettem lévő ember nem lesz soha boldog. Ezért is tettem fel eme kérdést.

2011. márc. 19. 19:54
 16/20 anonim ***** válasza:

Pszichomókus! Az kell ide!


A pszichomókusok a pszichofán élnek, melynek gyümölcse a pszichsztácia. Azt rágják reggeltől estig, erre kattan a pszichéjük, teljesen pszichók lesznek tőle.


Azon, hogy miért élünk, mindenki elgondolkozott életében legalább egyszer. Aki nem, az tegye meg gyorsan, vagy ráküldök egy pszichomókust postai utánvéttel! Nincs mese (ez nem Misipszichomókus)! Ki kell majd fizetni!


Végül, de nem utolsósorban hagy zárjam soraimat egy örökzölddel:

Pszichomókus fenn a fán, a pszichológus oly vidám...


Fel a fejjel! Minden meg fog oldódni, meglátod! Csak ne szedj, vagy szívj semmit, mert olyan leszel, mint én!

2011. márc. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

tehát nő vagy, ez mindent megmagyaráz.....:)


megkérdezhetem hogy jelenleg mit dolgozol?

a rendőri állás egy nőnek szerintem nem nagyon illik, DE ha ez a te "álmod" akkor csak nyugodtan!

de hogy?

ha igazán rendőr akarsz lenni akkor miért nem teszed azt?

az életben NINCS lehetetlen, csak tehetetlen ember...

2011. márc. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Jelenleg cukrászként dolgozom. Sajnos átmentem a szakvizsgán. Utálom a szakmámat. Egy érettségivel viszont nem sok helyre vennének fel. Maximum eladónak...

Rendőr dolgot nem tudom megvasítani. Minimum 2 év kell ahhjoz, hogy jelentkezhessek. Egészségügyi ok miatt el lettem utasítva. Egyenlőre keresem azt a szaklterületet, ahol meg tudom valósítani, amit szeretnék: hogy szükség legyen rám, és hogy segíthessek akár az emberiségnek, akár az állatoknak. DE szociálismunkás nem lennék...

2011. márc. 24. 11:08
 19/20 anonim válasza:

Szia:) Amúgy hány éves vagy?

Én is hasonló cipőben járok, régen voltak álmaim, céljaim, de aztán beteg lettem és jó pár éven át csak azon voltam, hogy meg tudjak gyógyulni és sajnos nem is volt se kedvem, se erőm belevágni abba, hogy elérjem bármelyik célom, pedig így visszanézve, biztosan sokat segített volna.

Most az az "álmom", hogy orvos legyek, mert ahogy Te is írtad, látnám az értelmét, hogy nap mint nap felkeljek, és valahogy másban nem érezném magam teljesnek.

De félek belekezdeni, félek attól, hogy megint előjönne a betegségem, és nem tudnám ezt sem befejezni.

Egy jó nagy csapdában vagyok.

Szerintem próbálj időt adni magadnak, hogy élvezhesd azt, amid épp van, és ha már készen állsz rá, akkor vágj bele abba amibe igazán szeretnél, mert sosincs késő és akkor minden napod úgy telhetne el, ahogy szeretted volna, mert amíg ki sem próbálod, mindig ott lesz benned az a "mi lett volna ha..."

Sok sikert!:)

2011. máj. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Egy olyan nagy kerek segget megd*gni, mint a tiéd, az egy rohadt jó dolog lenne ebben az életben!:P
2012. jan. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!