Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a jó ebben a rohadt életben?

Mi a jó ebben a rohadt életben?

Figyelt kérdés
Azért írtam ide, hátha kapok értelmes válaszokat. Miért jó élni... Legszívesebben leköpném magamat. Mindenbe amibe eddig belekezdtem, elrontottam. Ezen hogyan tudnék változtatni.
2011. márc. 18. 18:23
1 2
 1/20 anonim válasza:
Velem is van ilyen, amikor belekezdek valamibe, mindig elrontom, de ne foglalkozz vele, kezd újra ha nem ment, vagy csinálj valami mást, menj el szórakozni, csinálj vmi hülyeséget, de szórakoztatót a haverokkal! ;) Ez a jó benne, amikor felszabadulsz!
2011. márc. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
S hogy tudnám magamat megszeretni? Már azt kívánom, bárcsak múltam volna ki tavaly a kórházban.... Ennek így semmi értelme.
2011. márc. 18. 18:34
 3/20 anonim ***** válasza:

Sokat gondolkoztam már ezen.

Hasonló helyzetben vagyok, mint te. Az én drága életemben ami rossz lehet, az garantáltan rossz, vagy ha mégsem, akkor az lesz. Egyedül abban reménykedem, hogy nem lesz még rosszabb. :)

Az a vicces az egészben, hogy mégis szeretek élni. Tudod, a lényeg az, hogy megleld az élet apró örömeit. És tényleg, a legkisebbeket is, például: süt a nap, csiripelnek a madarak és hasonló dolgok. Ne csak a rossznak szoríts helyet a fejedben. Ne várj nagy csodákat, az élet nem fenékig tejfel, gondjai mindenkinek voltak, vannak és lesznek. Örülj annak, amid van. És a legfontosabb: egyszer élsz, élj eszerint, ne rontsd el. :)

2011. márc. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
pszihológus tudna ezen segíteni, itt az alap természetedet (pesszimista, öngyűlölő...) nem tudjuk megváltoztatni.
2011. márc. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Hm, hát én nem rég jutottam el oda, hogy mindenfélét olvasok, és bőszen ajánlgatják, hogy szeressem magam, és fogadjam el a dolgokat úgy, ahogy vannak, és akkor minden szuper lesz. De hogy???? Azt már nem mondja el senki... :S
2011. márc. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

18:43

arra magadnak kell rájönni.

szerencsére nekem nincsenek ilyen gondjaim, de próbállak megérteni titeket.

az egyik válaszoló írta hogy találjátok meg az apró örömöket...hallgassatok rá!

2011. márc. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:

Megint a pszihológus duma..

Ha vki feltesz egy kérdést, pl.: Holnap menjek suliba, vagy ne? Válasz: Pszihológus!

miért nem szeretem a csokit?

Pszihológus!

Miért nincs kedvem gépezni?

Pszihológus! Még valami?

Pszihológus!

Sztem neked kéne..

2011. márc. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
én egyet tudok mondani ami jó:a szex
2011. márc. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

néhány idézet :


"ahányszor azt gondoljuk hogy a problémák kívűlről jönnek maga a probléma a gondolkodásunkal van"


"Ha kűzdesz veszíthetsz de ha nem kűzdesz akkor vesztettél"


"Veszteni valója csak annak van aki meg sem próbálja, aki megpróbálja az vagy tanul vagy nyer"


"az élet célja nem maga a célok elérése, hanem a küzdés maga"


"a kudarc nem más mint egy kiváló lehetőség arra hogy inteligensebben átgondolva előröl kezdjük az egészet"


"az önerőből lett multimilliárdosok is első cégeiket gyakran csődbe juttatták, volt aki sorozatosan többet is, épp ez a tapasztalat volt szükséges ahhoz hogy megalkossák azt a vállalkozást ami naggyá tette őket"


két féle embertipus van. van akit az élet lökdös jobra balra és csak halad az árral, beletörődik hogy a mocsokban fetreng, küzdeni nem akar és csak teng leng, elvan mint a befőtt a saját kis elképzelt világában. na és van a másik ember tipus, akinek ha az élet csak a pofonokat osztogatja, ő minden pofon után felkel és csak erősebb lesz, tudja mi a célja az életben és minden áron el akarja érni azt, nem mások irányítják hanem ő maga veszi kezébe az életét, magabiztos, elszánt makacs, vagy ha nem is azzá akar válni és példaképeket tesz maga elé, mindent megtesz, és mindig a 110%-ot próbálja kicsikarni a dolgokból. és lehet nagy kudarcok árán de eléri a céljait.


Te döntöd el mi akarsz lenni. ez a te életed a te felelősséged. nem foghatod senki másra azt ami vagy, te választottad a sorsod, és te neked kell kihúzni magadat a kátyúból, de ha akarsz ha jól érzed magad a senkiföldjén, és neked ez így jó akkor meg se próbálj semmit tenni ellene, mindig keress bűnbakokat és kifogásokat hogy miért vagy te ilyen sz@r alak, vagy küzdj keményen, ne törődj semmivel, tegyél magad elé célokat, tedd meg azt amihez gyakran nem fülik a fogad ha kell, de ha egyszer elszántad magad onnantól kezdve nem álhatsz meg soha. ha félbe hagyod a végcél előtt egy arasznyival akkor olyan mint ha bele sem kezdtél volna. szóval te döntesz... mit akarsz az élettől ?

2011. márc. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ezen sokszor gondolkoztam Én is és nem kaptam értelmes választ, viszont rájöttem, hogy az életem akkor kapja a legnagyobb értelmet, ha másoknak segítek, pontosabban a rászorulókon. Többet ér mint a gazdagság és maga a tudat, hogy az életem során hány száz vagy ezer embernek fogok segíteni.

Nekem ez az élet értelme.

2011. márc. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!