Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eddig nem figyeltem? Ennyire...

Eddig nem figyeltem? Ennyire kevés az "asszony"?

Figyelt kérdés
Ma voltam a kórházban,rengeteg kismama,vagy mindenki marad a saját nevénél,és nem veszi fel a férjéét,vagy ilyen sok az élettársi kapcsolat,és ennyire nem házasodunk?Nekem fel se tűnt,a férjem szólt,hogy kakukktojás voltam a -nével.És tényleg sokan voltunk.
2011. márc. 18. 13:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
25%
Én "né" lettem. Nem akartam kizárólag a lánykori nevemet megtartani, mert szerettem volna "névleg" is a férjemhez tartozni. Simán a vezetéknevét semmiképp nem akartam felvenni, mivel van nekem egy családi nevem is, ami viszont a családomhoz tartozásomat fejezi ki és ezt sem dobnám el. Úgyhogy maradt a férjem neve+né+a teljes nevem.
2011. márc. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%

Engem bántana, ha csak egy -né lennék a férjem neve mögött. Tulajdonképpen az ő nevével kellene élnem, a személyem csak ez a két betű lenne. Nem tetszik. Akkor inkább férj vezetékneve + keresztnén.

Bár nem tervezek férjhez menni. Bár szerintem el sem venne senki. Na mindegy is...

2011. márc. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a nevüket hallottad, honnan tudod, hogy nem a férje vezetéknevét viseli? Szóval, ha pl. Horváth Ilona, akkor lehet, hogy a férje után Horváth, amúgy meg Szabó.
2011. márc. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
56%

Komolyan kérdező!Te mi a büdös francot foglalkozól ilyenekkel?Nem teljessen mindegy neked????

Ezen most miért vagy kiakadva??Sokan igen elavult sza.rnak tartják az egészet és ahogy te mondtad nem akarnak asszonyok lenni,azaz tipikus asszonyok!Bár én férfi vagyok,de nem várom el a leendő feleségemtől hogy né legyen azt meg pláne nem hogy típkus asszony legyen!

2011. márc. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

ma 15:45 hasonló indíttatásból én is így hordom a nevem.

Szerintem ez csak divat kérdése melyikből van több, anyukámék korosztályában pl. mindenki így hordja mint én, nagymamám idejében meg az XY-né volt a divat, a barátnőim meg jórész megtartották a saját nevüket.

2011. márc. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
30%
én meg igenis felvenném a párom nevét, mert alig várom, hogy elvegyen, miért titkolnám, hogy büszke vagyok rá, és örülök, hogy a felesége vagyok, és hozzá tartozom. de nem ítélem el azokat, akik nem veszik fel, ki tudja, hogy mi okuk rá:)
2011. márc. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Hát bizony elég nagy kakukktojás vagy,a né-vel!Nem azokat kell leszólni,akik nem né-k,Én sem vagyok né,már 12 évvel ezelőtt is rosszul voltam a né-től,amikor férjhez mentem.A férjem vezeték nevét vettem csak fel,az Én keresztnevemmel.Ebből egyébként hogy szűröd le,hogy férjnél vagyok e vagy sem???Ja,és engem meg a férjemet egyáltalán nem az érdekel,hogy a szülészeten kit hogy hívnak!
2011. márc. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kíváncsi voltam,ki hogy vette fel,és örülök,hogy páran értették is a kérdést,és nem vádaskodnak,mikor értelemszerűen leírtam,hogy MARADNAK A SAJÁT NEVÜKNÉL.

2011. márc. 19. 13:29
 19/19 anonim ***** válasza:

Hát tudod az ember okul...

Első házasságnál felvettema a férjem teljes nevét -né kiegészítéssel. Második házasságnál a férj vezetéknevét a saját keresztnevemmel. Harmadiknál megtartottam a lánykori nevemet. Jobb is mert elváltunk...

2011. márc. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!