Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eddig nem figyeltem? Ennyire...

Eddig nem figyeltem? Ennyire kevés az "asszony"?

Figyelt kérdés
Ma voltam a kórházban,rengeteg kismama,vagy mindenki marad a saját nevénél,és nem veszi fel a férjéét,vagy ilyen sok az élettársi kapcsolat,és ennyire nem házasodunk?Nekem fel se tűnt,a férjem szólt,hogy kakukktojás voltam a -nével.És tényleg sokan voltunk.
2011. márc. 18. 13:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mikor én szültem kétágyasban voltak és amíg ott voltam pont váltották egymást a másik ágyon, egyik se volt -né és én sem. Házasok sem.
2011. márc. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%

Valoszinü eddig nem figyelted,mert már elég régóta így van ez!

Miért mi a problémád ezzel??

2011. márc. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én házas vagyok lánykori névvel és a fiam oviscsoportjában amelyik anyukákkal jóban vagyok, mindannyian házasok és lánynéven vannak. Egyszer írtuk alá a jelenlétit a szülőin és akkor tűnt fel.
2011. márc. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Én sem lennék szívesen XY-né. Inkább felveszem a leendő férjem vezetéknevét de lehet, hogy az enyém is megmarad.
2011. márc. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem jelent semmit. Attol meg lehet, h hazas az ember. En is felvettem a ferjem vezeteknevet.
2011. márc. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
Én se szivesen lennék né. Felveszem majd a vezetéknevét és kész.
2011. márc. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%
Én felvettem a férjem nevét, X-né és utána a lánykori név. Szerintem nem ciki, megmutatni, hogy igenis férjnél vagy. Nagy divat felvenni a férj család nevét, és elhagyni a lánykorit. Egyébként biztos, hogy kevés a házasság, pedig olyan nagy élmény kár kihagyni.
2011. márc. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Igen, kevés. Én a férjem vezetéknevét vettem fel simán. Nem tetszett a -né utótag.

23/N

2011. márc. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Manapság nem divat, bár anyukám sem "né", hanem csak simán felvette apám vezetéknevét.


Számomra olyan öregesen hangzik a né kifejezés, főleg egy fiatal nő esetében. Én se venném fel.

2011. márc. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
De mi ezzel a problémád? A te életed rosszabb lesz ettől?
2011. márc. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!