Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet együtt élni egy...

Hogy lehet együtt élni egy hangulatemberrel? Nem bírom már.

Figyelt kérdés

A nevelőapám nagyon hangulatember. Akármilyen apróság miatt képes leordítani a fejem, mindennel baja van, mindenbe beleköt. Én igyekszek meghúzódni ha látom hogy nincs jó hangulata de néha akármennyire is igyekszem elszúrok valamit... Egyszer pl. felborítottam a málnaszörpös üveget, nem tört össze de a tartalma szétfolyt a padlón. Nagyon dühös lett mondta h azonnal takarítsam fel. Eddig oké, kiöntöttem, feltörlöm. De mért kell ordítani?! Mindegy, elkezdtem takarítani, ebbe is beleköt, hogy rosszul csinálom...Nézi a TV-t és közben dirigál. Nagyon ideges lettem, mert én sem bírom a végsőkig. Először csak magamban fortyogtam, aztán mondtam neki hogyha ilyen jól tudja csinálja meg Ő...Nah képzelhetitek mekkora balhét csapott, ha nincs ott anyám lehet meg is ver...De én ezt nem értem! Ha a valami nem úgy történik ahogy "Őfelsége" kívánja rögtön dühös lesz és egész nap emiatt fortyog, a legkisebb hiba is megőrjíti...Elegem van már ebből, de anyám mindig csak őt védi! Még akkor is ha nincs igaza... Ezt hogy lehet kibírni? Utálom, hogy ha a munkából idegesen jön haza rögtön elkell kotródnom az útból, lehetőleg a ház legtávolabbi sarkába, mert ha nem akkor szinte bármiért leb@sz...


L/14


2009. febr. 22. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám ugyanilyen. Meg kell tanulni együttélni vele. Nem hangulatember, hanem elégedetlen és frusztrált. Ha helyesen étkezne, sportolna, nyugodtabb és kiegyensúlyozottab lenne, nem lenne ilyesfajta problémája. Anyukádnak higgadtan add elő, a nevelőapádnak meg mondd meg szintén higgadtan, hogy ne rajtad töltse ki a dühét.

Ha van testvéred, akkor van támaszod is, és könnyebb elviselni. Én már nem is törődök vele.

2009. febr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egyszer, mikor normális hangulatban van, és esetleg más is ott van a családból, beszélj vele nyugodtan és higgadtan, és mondd meg neki, hogy szerinted nem lehet vele együttélni, és tegyen valami annak érdekében, hogy a körüötte lévő emberek ne érezzék magukat boldogtalanul. mivel ugye a nevelőapád, te befogadtad őt, ennyivel pedig simán tartozik neked. ne feledd, hogy egyenlő ember vagy, jogilag, és a családban is.
2009. febr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
az én apám is ilyen, ha a tv-ben hall valamit, ami idegesíti, rajtunk tölti ki. Nem lehet nyitva az ajtóm, mert kihallatszik ahogy "csattog" billentyűzet.
2009. febr. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!

tisztára ugyanez volt velem is ennyi idősen... Ugyanilyen volt a nevelőapám, mint amit leírtál, csak ahogy idősebb lettem, egyre jobban elfajultak a dolgok. Nem egyszer meg is ütött és anyám nem állt mellettem, nem akart válni a féltesóm miatt.. Mire 16-17 lettem, addigra már szinte sosem tartózkodtam otthon, ha mégis otthon voltam akkor sem dugtam ki az orrom a szobámból, a tanulmányaim sokat romlottak (előtte kitűnő voltam, addigra 3as lett az átlagom)

Aztán mondtam anyának hogy ezt nem bírom tovább, nem akarom tönkretenni magam egy ilyen állat miatt és ahogy betöltöttem a 18-at, elköltöztem, hiába még csak most fogok érettségizni (most 19vagyok).

Remélem Ti meg tudjátok oldani a helyzetet, próbálj meg anyukáddal beszélni! Sok sikert és fel a fejjel!:)

2009. febr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hány éves vagy és milyen suliba jársz.

Egy dologban biztos lehetsz, hogy ezek a dühkitörések nem a hangulatváltozások miatt vannak, hanem azért mert sem téged, de valszeg az édesanyádat sem fogadta el és bosszantja ez a kapcsolat. Édesanyádat sem szereti, ha veled így bánik ez tuti. Édesanyád természetesen az ő pártját fogja, hiszen úgy érzi, hogy szüksége van arra az emberre és nem akar miattad veszekedésbe bonyolódni vele.

Javaslataim a következők:

1. Ha nincs otthon ez a "vadállat", akkor ülj le édesanyáddal beszélgetni és mondd el neki, hogy te ezt nem bírod tovább és vegye már észre, hogy ez a vadbarom nem szeret benneteket! Ha megoldható és van hová menni, akkor sürgősen hagyjátok ott, mert ez a helyzet csak romlani fog. Ha nem kell sehová sem mennetek, mert az édesanyádé és a tied a lakás, akkor szólítsátok fel ezt a vadmarhát, hogy szedje a sátorfáját és költözzön el záros határidőn belül.

2. Ha édesanyád nem egyezik ebbe bele, mert nem akar szakítani vele, vagy mert nincs hová mennetek és a lakás sem a tiétek, akkor próbálj meg olyan suliba elhelyezkedni, ahol van kolesz. Ott sokkal jobb dolgod lesz.

3. Ha ezek egyike sem járható, akkor beszélj a nsgyszüleiddel (remélem jó a kapcsolatod velük) és próbálj meg elhelyezkedni náluk.

4. Ha ez sem járható út, akkor igyekezz nem szólni hozzá és nagyvben kerüld ki, tűnj el a szeme elől, hogy esélye se legyen belédkötni.

5. Ha mindezek ellenére bántalmazni merészelne, akkor nyugodtan keresd fel a területileg illetékes gyámhivatalt, tégy feljelentést bántalmazásért és kérj védelmet veszélyeztetett kiskorú védelmére. Majd ellátják a baját és vagy felhagy a bántalmazásoddal, vagy rövid úton a börtönbe találja magát. Ha ez bekövetkezne, az is lehetséges, hogy édesanyádon akar majd bosszút állni, de akkor legalább ő is látni fogja, miféle emberhez ragaszkodott annyira. Így talán megjön édesanyádnak is az esze és még nem lesz késő.

2009. febr. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez abszurd! Az utolsó válaszolónak nagyon is igaza van!

Ha ti/te befogadtátok, akkor hogy jön ő ahhoz, hogy így beszéljen veled?! Ó csak anyud párja, és nem az apád, vagyis neked idegen, aki ha bánt, netalán kezet emel rád azonnal jelentsd fel! Elég szomorú, hogy anyád nem áll melléd, én egy percig nem gondolkoznék, hogy kit válasszak,és anno anyukám sem gondolkodott rajta, egy-kettő kitette a párját, amint elkezdett cirkuszolni velünk. Vagyis a gyerekei többet értek neki mint egy....

2009. febr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!