Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak az öcsémmel?

FFDP kérdése:

Mit csináljak az öcsémmel?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm ha valaki elolvassa és tud segíteni.

Van az öcsém. Nem nagyon érzem írányába a testvéri szeretetet, mert nála ellenszenvesebb embert nehezen tudnék megnevezni az ismerettségi körömből. Szerintem problémás korban van,13 éves, én 17. Az a baj, hogy kibírhatatlan, azt hiszi, hogy ő itt az alfahím és mindig övé az utolsó szó. Nyugis ember vagyok, de nagyon felbosszant a tisztelet hiánya és amikor a pehelysúlyú (de önmagát betonkeménynek tartó és ezt hangoztató) öcsém odaszól, hogy "csináld meg ezt meg azt", akkor eldurran az agyam. Ráhagyni meg nem bírom, mert ez felháborít. Azzal is próbálkoztam, hogy esetleg fizikailag visszarángatom a táplálékláncba, de azon túl, hogy a legkisebb pofon után is potyogtak a könnyei nem nagyon volt hatása. Szülőkkel mérsékeltebb, de már őket is kiakasztja. Mit kellene tennem? Tényleg úgy látszik nem ért a szép szóbol, nagyon elfogult a saját királyságát illetően.


2011. márc. 17. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
"fizikailag visszarángatom a táplálékláncba" xD ez mekkora :D
2011. márc. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ezen én is mosolyogtam.a legjobb amit tehetsz,ha ráhagyod,majd az élet megneveli...
2011. márc. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha már a kedves 1. válaszoló nem tudott válaszolni a kérdésedre, majd én válaszolok.

Én is 17 leszek, és engem is kiakaszt a testvérem (csak nekem húgom van). Nemsokára 13 lesz, de annyira hivalkodóan öltözködik, hogy az nem igaz, van, hogy kifesti feketére a szemét, full fekete cuccot vesz fel, mint valami emo. De amúgy nem az, csak néha olyan hihetetlen pl. az is, hogy állandóan festi a körmét, de úgy, hogy másnap meg suliba megy, tehát aznap este moshatja is le. A szűk családi körben is, hát eléggé nagy a szája, velem is szeret bunkóskodni, meg a szüleimnek is visszaszól, persze ők is már kezdik megelégelni, de (ahogy látom) nem igazán érdekli őket, mert ha felidegesíti őket, leordítják, de semmit se ér. A szobája, mint valami szeméttelep, ezerszer kérték már, hogy rakjon rendet, néha meg is csinálja, de másnapra kb. ugyan olyan rendetlen. Amúgy én csak úgy próbálom "fegyelmezni" hogy (nem káromkodva) durva megjegyzéseket teszek, pl. hogy nézzen már magára, ennyi idősen hogy öltözködik, meg ilyenek, de ő csak röhög ezen. Persze van, hogy ő is kiakad, hogy miért mondom neki ezeket, és majdnem elkezd sírni. Ezt meg is értem, de arra nem gondol, hogy ő miket mondd nekem? Na mindegy. Amúgy, szerintem sok mindent nem lehet csinálni velük, remélhetőleg ki fogják nőni. Szüleimnek is szóltam, hogy szerintük egy picit se durva ahogy viselkedik? Persze a válasz az volt, hogy a mai lányok ilyenek, ezzel nem lehet mit csinálni. Szerintem meg igen is lehetne és kell is. De ők ezt nem értik meg sajnos. A másik meg az, hogy a húgomnak lassan több táskája lesz, mint anyumnak.

2011. márc. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 eviktor válasza:
A pofon az jó ötlet...És ha legközelebb keménykedik, akkor csak elég megemlítened neki, hogy a múltkor egy kis pofontól mennyire sírt, most akkor mitől lett olyan kemény... :D
2011. márc. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!