Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tesz egy szünet a párkapcs...

Mit tesz egy szünet a párkapcsolattal?

Figyelt kérdés

tapasztalatokat szeretnék meghallgatni

viszonylag sokat voltunk eddig, most szünet van

vajon mi lesz a kimenetele a dolognak?

( az indok talán hogy egymás agyára mentünk stb)


2011. márc. 17. 13:53
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egyszer volt "szünet"...de ezt igazából nem beszéltük, meg, hogy az van, csak nem találkoztunk egy hétig. Egy hét múlva mindent át tudtunk beszélni, azóta sokkal jobb lett a kapcsolatunk. Mondjuk nálunk nem egy állandó probléma miatt történt, hanem történt egy súlyos dolog, ami miatt úgy döntöttem nem állok szóba a párommal (nem megcsalás, vagy ilyesmi...) Igazából időre volt szükségem...

Véleményem szerint, ha rossz egy kapcsolat, szünetekkel csak húzni lehet a dolgokat, de minden ugyanúgy folytatódik szünet után...

Ezt nektek kell tudni. Amúgy felmelegítve csak a káposzta jó:-S

2011. márc. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Egy idő után rájössz, hogy felesleges olyan emberhez ragaszkodni, akivel nem tudjátok egymást boldoggá tenni. Nem kell, hogy utáld a másikat, de van az úgy, hogy a rózsaszín köd elmúltával olyan eltérő irányba kezd változni mindkét fél, hogy már nem értik meg egymást azokban a dolgokban, mint korábban.

A szünet tényleg az esetek többségében a szakítást szokta jelenteni. A problémák megmaradnak, hosszú távon nem tud változni egyik személy sem, és ha egy picit mindkét fél pihenteti is az idegrendszerét, ez csak arra elég, hogy újabb kidobott 1-2 hónapig-évig elviseljék egymást, majd ismét különváljanak. A szerelemben nincs szünet, ha két ember szereti egymást, azt nem lehet félretenni, illetve ha mégis, akkor az nem szerelem, csak ragaszkodás, biztonságérzet, félelem az ismeretlentől.

Fiatal vagy, és bizonytalan, mivel az életed legmeghatározóbb részét a pároddal élted le, aki önbizalmat és támaszt nyújtott számodra. Lehet, most jött el az az idő, hogy a saját lábadra állj, megismerd önmagad, és rájöjj, mi az, amire tényleg szükséged van, milyen életet szeretnél élni a jövőben.

Sok sikert hozzá, kitartás!:)

2011. márc. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Hát, én kevésbé vagyok azóta ragaszkodó, sokkal inkább csak ahhoz ragaszkodom, akihez/amihez érdemes. Tanultam a magam hülyeségéből, és azóta sokkal inkább észreveszem magam körül azokat, akik szintén túlzásba viszik a ragaszkodásukat. És az ő hülyeségeikből is tanulok - őket régen észre nem vettem volna... De néha azért nagy küzdelmekkel is jár, hogy ne legyek személyfüggő senkivel szemben, és megtartsam a magam identitását és a barátaimat is (ha kezd az ember befüggősödni, egyre kevesebbet van velük). Sokszor fáj beismerni, hogy már megint kezdek hülye lenni, de mindig arra gondolok, hogy ODA mégegyszer nem akarok eljutni. Sokkal szebb így az élet. :)
2011. márc. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a válaszokat, lehet, hogy ismételni fogok.


szünet = legalizált megcsalás

Lehet mással szexelni, megpróbálni kapcsolatot kezdeni, ha sikerült, akkor az új kapcsolat lesz a nyerő. Ha meg nem jön össze, akkor ezerrel rohan vissza hozzád, mert ha nincs ló, jó a szamár is, veled is jobb, mint egyedül, ráadásul feltételei is lesznek: NEKED kell megváltoznod és bocsánatot kérned azért, mert ő szünetet kért és félred*gott.

2011. márc. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm énis a váalszokat, mindegyik válasz segített nekem is :) 21/F
2011. márc. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

szünet=szakítás. egy olyan kapcsolat ahol szünetet kell tartani nem fog működni. néha nekem is jót tesz egy-egy nap külön a páromtól de a szünet meg sem fordulna a fejünkben :)

amúgy meg egyszer egy volt pasim akart szünetet hogy átgondolja a dolgokat, természetesen szakítani akart csak nem merte ezt kerek perec kijelenteni a szünet szó finomabb kifejezés.

2011. márc. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát vannak esetek, hogy jobb lesz tőle a kapcsolat, mert felfrissül, rájönnek az emberkék, hogy igenis szeretik egymást. De lehet a szünet a szakítás lassított változata is, nálam ez utolsó volt.
2011. márc. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
szerintem korrektebb szakításnak hívni. akkor mindeki lezártnak tekinti , éli az életét és ki tudja lehet pár év múlva megint összejöttök. sokat változik az ember pár év alatt. én azt mondom ezt tekintsétek szakításnak, aztán egy idő után legfeljebb megint megpróbáljátok ha úgy érzitek.
2011. márc. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

A szünet arra jó, hogy mindketten újraértékeljék a kapcsolatot. Először megérzik a másik hiányát, vagy épp ellenkezőleg, felszabadulnak, megkönnyebbülnek. Ahogy múlik az idő, úgy vállik nyilvánvalóbbá hogy ki mit szeretne, hogy érzi magát jobban. Ha szünetet tart valaki, akkor szerintem fontos, hogy ne hamarkodják el azzal, hogy az egyszerűbb utat választják. Az első napokban még mindkettőnek hiányzik szerintem a másik, és sokan ilyenkor feladnak a szünettel. Viszont ezzel a szünetelésnek nem volt értelme, mert nem történt meg a kapcsolat átértékelése, újragondolása.

Mi a barátommal több hónapot szüneteltünk, aminek a vége az lett, hogy én beláttam, milyen nagyszerű társra leltem benne, ő viszont azt, hogy jobb neki nélkülem. :(

2011. márc. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!