Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiányzik a "pillangórepk...

Miért hiányzik a "pillangórepkedés a hasamban"?

Figyelt kérdés
7 éve élek párkapcsolatban, és minden a legnagyobb rendben szerencsére. Együtt élünk, babát tervezünk. De nekem mostanában előjött az a fura érzésem, hogy hiányzik az az időszak, amikor még a kapcsolatunk legelején rózsaszín szemüvegen át láttam mindent, szinte a fellegekben jártam, izgultam a randik előtt, stb. biztos tujátok mire gondolok. Nektek is szoktak hiányozni ezek az érzések? Néha, amikor egy helyes fiú esetleg flörtöl velem (ritka alkalom), akkor olyan jól esik, hogy más is "úgy" néz rám. Nem akarok senkivel megismerkedni, ne értsétek félre, de egy-egy ilyen idegen pillantás simogatja a lelkem :) Emiatt vajon kellene lelkifurdalást éreznem? Vagy rosszul kellene éreznem magam? Ti hogy voltatok ezzel?
2011. márc. 17. 11:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem annak van szüksége arra, hogy érezze, tetszik más embereknek, vagy "úgy nézzen rá", akinek nem elég erős az önbecsülése, és külső megerősítésre van szüksége, hogy értékesnek érezze magát. Nem kell lelkifurdalást érezned miatta, hiszen a nőknek a kb. 3-szoros elváráskényszer miatt nehéz stabil, nem a külsőségektől függő énképre szert tenniük, csak gondolkodj el mi állhat lelkileg a hátterében (mert a hiányérzetek mögött mindig van valami).


A média "pillangóröpködős" szövege meg tényle elképesztő. Ez a hasonlat szerintem eléggé röhejes leírása a kapcsolat kezdetén lévő izgalmi állapotnak.

2011. márc. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.

Én azért haragszom csak a médiára ezügyben, mert elhiteti, hogy az a normális, ha egy többéves kapcsolatban is pillangóröpdösést érzünk. És aki már nem érzi, az félember, és azonnal keressen másik párkapcsolatot.

A kapcsolat változik. Nincsenek pillangók, de nagyobb az intimitás, az összetartozás, az összhang. És ez nem rossz vagy jó. Más. És nem lehet elvárni, hogy másként legyen. Attól mert egy olyan játékbabát (hasonlat, nem kell magatokra venni), amivel sokszor játszottunk és ismerjük minden hibás porcikáját, új ruhába bújtatunk és esetleg a szőke haját barnára festjük, attól az még ugyanaz a régi baba lesz, és csak akkor fog a "megújulás" működni, ha egyébként az a baba a kedvencünk.

Nekem sosem ment ez a randizzatok újból, és csábítsátok el egymást. Mindig idiótán éreztük magunkat a párommal, ha ilyesmivel játszottunk. Most mit tettessem, hogy sosem láttam még, amikor közben látom az arcán egy ráncból, hogy éhes és a főztömre vágyik? sokkal inkább mint sétálni mondjuk este a városban. És akkor jön az a kényszeres "miről beszélgessünk, hogy úgy tűnjön, mintha újak lennénk?".... pfff.

Néha az az érzésem, hogy aki ilyesmit javasol, az még sosem élte át ezt. nevetséges és kényszeredett.

Az megint más, hogy menjünk el kettesben ide-oda és foglalkozzunk a másikkal, ez egy más sztori, nem erről van szó.

Kérdező: nyugodj meg, minden rendben van veled. tarts ki a kapcsolatod mellett.

2011. márc. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mert már kikeltek a hernyók és elszálltak a pillangók!
2011. márc. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!