Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiányzik a "pillangórepk...

Miért hiányzik a "pillangórepkedés a hasamban"?

Figyelt kérdés
7 éve élek párkapcsolatban, és minden a legnagyobb rendben szerencsére. Együtt élünk, babát tervezünk. De nekem mostanában előjött az a fura érzésem, hogy hiányzik az az időszak, amikor még a kapcsolatunk legelején rózsaszín szemüvegen át láttam mindent, szinte a fellegekben jártam, izgultam a randik előtt, stb. biztos tujátok mire gondolok. Nektek is szoktak hiányozni ezek az érzések? Néha, amikor egy helyes fiú esetleg flörtöl velem (ritka alkalom), akkor olyan jól esik, hogy más is "úgy" néz rám. Nem akarok senkivel megismerkedni, ne értsétek félre, de egy-egy ilyen idegen pillantás simogatja a lelkem :) Emiatt vajon kellene lelkifurdalást éreznem? Vagy rosszul kellene éreznem magam? Ti hogy voltatok ezzel?
2011. márc. 17. 11:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

normális.

a média annyira elhülyíti az embereket, istenem.

és akkor még normálisabb, ha nem fogod mindenáron elvárni a párodtól, hogy a pillangókat visszahozza, mert nem fog menni. természetes. nem lehet ismét úgy tekinteni egy emberre, akivel 7 éve együtt élsz, hogy ismeretlen és új.

2011. márc. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
98%
Én szintén így vagyok vele. Mi 6 éve vagyunk együtt van már egy kisfiunk de ha beszélek régi fiú ismerősökkel és bókolnak az nagyon jól esik. Én se akarok senki mást csak egy nőnek jól esnek ezek a dolgok. Én sokszor gondolok vissza hogy milyen jó volt az elején készülődni,menni stb..
2011. márc. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
ezért ne legyen lelkiismeret-furdalásod :) én imádom a férjem,de miután már 4 éve vagyok itthon a gyerekekkel,és 6 éve együtt vagyunk,kifejezetten jól esik ha egy pasi megnéz, pedig én sem vágyom másra. hidd el a férfiak is így vannak ezzel :)
2011. márc. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem ez sokakban előjön, mert milyen is jó lenne néha megélni újra azt az izgalmat, amit a kapcsolat elején átél az ember.

Gondolom sokan épp ezért is lépnek félre, mert nem tudják magukat visszafogni.

Viszont, ha szereted a párod, akkor nincs baj. A szerelem egy idő után elmúlik, de ha szeretitek egymást, akkor semmi gond. Ez van, így működik egy hosszútávú kapcsolat.

Az érzésed pedig szerintem csak átmeneti.

Az meg naná, hogy jól esik, ha valaki szépen néz rád, és esetleg még bókol is. De ettől még van egy szép és jó párkapcsolatod, amit sokan nem mondhatnak el magukról...értékeld.

2011. márc. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

Szia!

Én 10éve vagyok a párommal és ha csak megsimogat vagy megcsókol/nem puszi hanem igazi bensöséges csókra gondolok/nekem még mindig mindenem bizsereg töle! Vannak akiknek kell a "mások" figyelme szerintem ebben sincs semmi baj ha ez ennyiben marad. Nekem nincs szükségem arra,hogy másnak is tetszek.Számomra elég ha a páromnak tetszem és ha a tükörbe nézek tetszik amit látok.Számomra a legnagyobb bók ha a 13éve "kisfiam" megdicsér,hogy anya de jól nézel ki! Na hát ezzel egy férfi sem tudna versengeni.További szép napot kívánok nektek.:)

2011. márc. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hű... megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül ezekkel az érzésekkel :) Köszönöm :)
2011. márc. 17. 11:37
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Mindig elkeserítenek ezek a sosem lesz olyan mint volt, elmúlik a szerelem, bla bla bla válaszok.

Azért szerencsére néha jönnek olyanok, akik leírják, hogy tizensok éve együtt vannak és olyan mint az elején.

Nekem még nem volt alkalmam megtapasztalni egyiket sem, de nagyon remélem, hogy nem találom magam egy ilyen "valamikor tökjó VOLT" kapcsolatban.

Persze ezért tenni is kell, abban biztos vagyok. Hát majd teszek érte.

Egy pillangóhajhász.

2011. márc. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
próbáljatok meg újra randevúzni, és te készülj úgy a randira, mint a legelső alkalommal készültél. Néha aludjatok külön szobában, hogy az egymásra találás megint érdekes legyen. Vigyetek több romantikát a kapcsolatotokba, pl. csinálj egy meleg fürdőt a párodnak, rakd körbe gyertyával a fürdőkádat, készíts be egy üveg pezsgőt, és valami andalító zenét. Utána masszírozzátok meg egymást masszázs olajjal. Meglátod, jó lesz.
2011. márc. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Nekem a mostani kapcsolatomba nem volt rózsaszín szemüveg, az előzőben volt. Nem hiányzik, sokkal boldogabb vagyok.
2011. márc. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

A valamikor tökjó volt nem azt jelenti, hogy most nem jó, csak más.

Ne mondja senki, hogy a kapcsolat évtizedek után is pontosan olyan, mint a kapcsolat legelején. S itt most nincs rossz vagy jó kategória, nem arról van szó, hogy egy idő után rossz lesz a kapcsolat, hanem bizonyos dolgok átalakulnak.

Én 11 éve vagyok a párommal, és imádom őt. De mikor hazajön a munkából nem azt érzem, mint amikor a kapcsolat elején 16 évesen fülig szerelmesen nem láttam őt egy ideig, és majd megvesztem azért hogy újra lássam.

Már együtt élünk, így a találkozások megszokottak. Régen meg izgi volt, amikor mondjuk szülői tiltás ellenére azért csak kiosontam hozzá. :)

Úgyhogy nem lett a kapcsolatunk kevesebb, vagy éppen "pillangó-mentes", csak más lett. De ez értékben nem kevesebb.

Ugyanakkor nosztalgiázni jó. :)

2011. márc. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!