Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért én kapom meg az ordibálá...

Miért én kapom meg az ordibálást, ha nem én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés

Ma reggel 7.30-kor felhív apukám,hogy nem tud elvinni,mert ma reggel olvasott el egy e-mailt,hogy lekésett egy határidőt a munkával kapcsolatban, és dolgoznia kell.

Előző nap ő ígérte meg,hogy elvisz kocsival,mert nem adott pénzt se buszjegyre, se bérletre.Mondom,hogy jó, csak akkor inkább adott volna 270 Ft-ot, és akkor megoldom,de nem ilyenkor kell szólni, mikor ha lett volna pénzem, akkor is lekésem a 8-kor kezdődő órámat.Végülis én nem csináltam nagy ügyet belőle,anyut felhívtam,ő meg beszélt vele,hogy azért vigyen már el. Semmi különöset nem észleltem apukám viselkedésén,csak mielőtt eljött értem,hívott anyukám,hogy siessek,mert őrjöng apu...

Háát semmi különös nem volt...

Aztán találkoztam anyukámmal később délelőtt, és egyből már ordibált, hogy őt nem becsüli meg senki,meg ha mi kinyírjuk őt, akkor mi lesz,meg miért ő dolgozik a családért?Stb-stb,és nem is értettem,hogy miért kell engem is belevonni ebbe?? Meg hogy apu csak a gép előtt ül és számítógépezik,lusta dolgozni,meg a határidős dolog miatt otthon ordibált mindenkivel,mert bepánikolt,hogy mi lesz most,hogy nem tudott a határidőről....

Mire ezeket elmondta anyukám,még mindig nem volt tiszta, hogy ehhez mi közöm,hogy apu kikészítette anyut a bánásmódjával, ettől én még nem becsülöm kevésbé se anyut,se aput.Sőt mivel maga apukám ajánlotta fel,hogy elvisz,hát miért utasítottam volna vissza?Most meg már anyukám vágja a fejemhez,hogy nehogy kérjek apukámtól segítséget!Szépen kiderült,hogy hazudott apukám anyukámnak,hogy én kértem meg őt,hogy vigyen el...Szép kis dolgok mehettek még otthon (ja én nem velük lakom!)..

Most meg megnézem az e-mailjeimet, már fél hatkor küldött valami levelet apukám(nem azzal kapcsolatban,hogy mikor találkozunk,vagy ilyesmi,teljes más téma), és ebből megint arra tudtam következtetni,hogy reggel nekem is hazudott...

Tehát ő nem igaz,hogy reggel fél nyolckor tudta meg ezt a dolgot, ha már fél hatkor ott ült az e-mailjei előtt...

Érdekes dolgok, mit csináljak?

Nem érzem magam hibásnak a dolgokban,szerintem ez a szüleimnek a dolga,hogy mi zajlik közöttük. Nem esett jól,de nem idegesítettem fel magam a történteken.Anyukámmal megbeszéltük, hogy eléggé problémája van apukámmal,de most én ehhez mit szóljak hozzá a semmin kívül?


2011. márc. 17. 11:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Tényleg semmit. Amúgy irigylem a nyugalmadat, de így is kell. Nem a te dolgod, főleg nem a te hibád. Anyud meg apud miatt ideges, nem terád.
2011. márc. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon semmit. Az jó, hogy anyuddal megbeszélted ! Legalább vele beszéld meg mindig, a gondolataidat, de akkor mikor már nyugodt. Sajnos a szülők mikor idegesek, hajlamosak a gyereken kitölteni. Nem bántani akarják, nem arról van szó, hanem nem tudják kontrolálni saját magukat. A baj ott van, hogy aztán elfelejtik, eszükbe sem jut bocsánatot kérni, szerintem nem szégyen az egy szülőtől. Fogadd el, hogy sok a bajuk, idegesek a napi dolgok miatt és egymás miatt, és ne érzékenykedj ezeken.

Ebből a konkrét esetből a következtetés az, hogy máskor a pénzt kérd el apudtól mégiscsak. Persze tudom legközelebb valami más lesz, amit nem tudhatsz előre, de ha van sejétsed, hogy rosszul sülhet el, akkor mondjad próbáld elérni, hogy elkerülhesd. Ettől függetlenül szólhatnak sajnos hozzád nem szépen mint írtam korábban a stresszüktől sajnos. Azt is vond le, hogy te majd nem akarod így csinálni a saját kis családoddal. Könnyű ezt mondani, mindenki örök boldogságot képzel mikor összekerül, és látod mi lehet belőle.

Bocs kicsit elkalandoztam. Nyugi, nem veled van bajuk !

2011. márc. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!