Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden férfi hipochonder?...

Minden férfi hipochonder? Vagy idővel válnak azzá?

Figyelt kérdés

Olvastam egy kérdésben, és van bőven saját tapasztalatom is.. Nagyon féltik az egészségüket, vagy miért ugranak minden apró jelre, ami azt veszélyeztethetné?

És miért kell 'túljátszani' egy megfázást is?


2011. márc. 17. 06:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Megértem őket, mert a férfiak hajlamosabbak a betegségekre, és még hamarabb is halnak meg. Hullanak az ötvenes férfiak, tehát érthető, hogy az 50. életévet megközelítők elkezdenek pánikolni, betegesen figyelni az egészségükre. Minden apró jelet a halál jelének vélnek, egyszerű félelem. Ki ne félne egy hirtelen szívrohamtól, pláne, ha addig nem élt makulátlan életet?
2011. márc. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez előző válasz akár nőkre is igaz lehetne- azonkívül, hogy tény, a férfiak hamarabb halnak meg.

Szeretik, ha gondoskodnak róluk :)

2011. márc. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én férfi vagyok és egyáltalán nem igaz rám ez, úgyhogy ne általánosítsunk! Én igyekszem a betegségeket megelőzni vitaminnal, mozgással, aránylag jó táplálkozással, alkohol nagyon ritkán, cigi abszolút zéro, drog abszolút zéro. És rám inkább mindig is az volt jellemző, hogy nem vettem komolyan a betegséget, ha netán elkapott. Jó, ha ledönt, akkor a lehető legintenzívebb módon próbálom kúrálni magam, de túljátszás? Soha.
2011. márc. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha egy férfi sokat foglalkozik az egészségével, ott baj van a kapcsolattal. Kevés figyelmet kap. Olyan mint egy gyerek, ha kevés figyelmet kap, akkor rosszalkodik, hogy felhívja magára a figyelmet. Nos a férfiak is nyekeregnek, hogy figyelj már rám. Hogy kapuzárási pánik megjelenik? igen. mert sok pasi azt hiszi, hogy addig férfi, amíg csúcsteljesítményre képes. Főleg, ha el is várják tőle. Vagy ha eddig se volt megelégedve magával. Nők is átesnek a kapuzárási pánikon, úgy 40 éves korukban. Fenék kezd megereszkedni, arcon megjelenő szarkalábak stb. Tessék odafigyelni egymásra, hogy ne drasztikusan következzen be
2011. márc. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kétféle EMBER van, aki minden karcolással az orvoshoz rohan, és akit a mentő visz. Tehát figyeld meg, nagyon kevés az olyan ember, aki reálisan meg tudja ítélni az állapotát. Ez nőkre is igaz, nemcsak férfiakra. Nyilván mivel az ember nem véltelenül választ baráti kört, ezért lehet, hogy neked pl csak az előbbivel van tapasztalatod.
2011. márc. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Férjemmel ilyen szempontból szerencsém van. Ha kicsit beteg, akkor itthon kúrálja magát vitaminokkal és teával. Ha sanszos, hogy kivizsgálás kell, akkor készséggel megy orvoshoz és megnézeti magát. De nincs nyekergés, felméri, hogy kell-e orvos és elmegy.

Nyekeregni csak olyankor láttam, amikor tényleg nagyon ramatyul volt és bőven volt oka nyekeregni. Egy héttel később én is elkaptam és én is nyekeregtem :)


Bár hasonló helyzetben volt egy vicces szitu: felmászott egy felfázás a vesémbe és görcsre ébredtem. Akinek már volt, tudja miről beszélek. Kimásztam a konyháig, de előtte már nem bírtam tovább, négykézláb, görcsbe merevedve elbőgtem magam (egyszerűen nem bírtam már a fájdalmat). Férjem felébredt, én a padlón bőgtem, megszólalni nem tudtam, csak rázott a zokogás (pedig nem vagyok sírós fajta, de ilyen fájdalmat még nem éreztem).

Nem tudta, mi a helyzet (este még semmi bajom nem volt, a figyelmeztető jelek utólag estek le), leült mellém és elkezdett interjúvolni, hogy mivel bántott meg, mi a baj. Nekem már taknyom-nyálam egybefolyt, mutogattam a gyógyszeres szekrény felé, megszólalni nem tudtam, de bármit megadtam volna egy fájdalomcsillapítóért.

Ő egyre elkötelezettebben kérdezgette, hogy mi bajom van, mi bánt. Valahogy nem merült fel benne, hogy fizikai bajom van.

10 perces agonizálás után gyűjtöttem annyi erőt, hogy kipréseljem magamból a "vesegörcs, vigyél kórházbaaaahhhaaaaa" mondatot. Döbbent tekintet: "akkor nem rám haragszol...?" Na, itt már győzött az adrenalin, szerintem egy oroszlán hangerejével üvöltöttem rá, hogy "ADJ FÁJDALOMCSILLAPÍTÓT MÁÁÁÁR!!!!".

Végül bekanalazott a kocsiba és betűzött velem a kórházba. Ott rendes volt, mert amíg én minden elhaladó fehérköpenyestől morfiumot akartam koldulni, ő fapofával magyarázgatta, hogy "nem drogos, csak fáj neki!". :)


Azóta megbeszéltük, hogy ha a földön fekszem és ráz a sírás, akkor nem beszélgetünk, hanem mentőt vagy orvost hívunk :)

2011. márc. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Minden nő alapból átalánosít?

Vagy csak idővel kezdi el?

2011. márc. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azért nem mind ilyen, férjem két hónapja volt CT-n és most jutott eszébe, hogy elfelejtett elmenni az eredményért. Nem is érdekli a baja. :O
2011. márc. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha úgy ítélem meg az állapotom, hogy itt orvos kell és ez egy komolyabb baj elöjele is lehet, akkor természetesen azonnal orvoshoz megyek.

Állítólag sokat járok orvoshoz, volt is aki beszólt miatta, de inkább többet megyek így kontrollálva vagyok és kevesebb az esélye egy kellemetlen meglepetésnek.

2011. márc. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

7:49-el értek egyet. Párom tüsszent egyet, és halálán van, én meg csak akkor megyek orvoshoz ha már tényleg baj van, kb ötévente egyszer. A háziorvosom már fogja a fejét ha meglát :DD Mondjuk én ritkábban is vagyok beteg, igaz akkor nagyon.

Szerintem attól is függ ki mit látott otthon, nálunk a családban nemnagyon mentek orvoshoz, náthát, influenzát otthon kikúrálták a szüleim, csak engem vittek el míg gyerek voltam.A párom anyukája viszont beteges egy kicsit.Annyira egészséges akar lenni, hogy az már szinte betegség. Ez mindenre vonatkozik, főleg az étkezéssel tud kiidegelni, mert fél a fűszerektől, a cukortól, a zsírtól, a hústól, a szénhidrátoktól, a koleszterintől, meg nagyjából mindentől. Úgy ül le az asztalhoz mintha a fogát húznák, és mindentől hízik, amitől nem, azt meg más okból nem "eheti" meg. A párom kicsi kora óta ezt látta, és sajnos elég sok időmbe telt míg meggyőztem, hogy attól hogy jóízűen megeszik egy pörköltet, attól még nem fog meghalni. Ne tudjátok meg, a házasságunk első három évében újra kellett vele kezdeni a hozzátáplálástól szinte, mert semmit nem akart megenni, hol ezért hol azért.A sors fura fintora, hogy anyósom annak ellenére hogy szinte az összes szabályt betartja ami az egészséges táplálkozást illetti ( bár szerintem amit ő csinál az nem az ), folyton beteg, és ami a legdurvább, hogy otthon gyógyszereli magát, minden apró pörsenésre is rögtön antibiotikumot vesz be, aztán nem érti miért lett még betegebb. Egy időben meg úgy ette a gyógyszert, mint más a cukorkát, és állandóan a halálán volt.:D

Ez azért vicces, mert pl egyszer bevette a nyugtatóját ( amit amúgy mással irattatott fel, mert hallotta hogy az jó...), megivott rá egy üveg bort, majd mikor odaértünk, majdnem meghalt, négykézláb mászott, és nem győzte mondogatni, hogy szédül :DD A végére meg kisült hogy tulképp semmi baja, csak belőtte magát gyakorlatilag :DD

Amúgy ez tuti valami feltűnési viszketegség.

2011. márc. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!