Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a lófüttyöt csináljak...

Mi a lófüttyöt csináljak anyámmal?

Figyelt kérdés

Már tíz éve külön élek tőle, férjnél is vagyok. Anyám kicsit túlértékeli a rend és tisztaság fogalmát (nála a tisztaság azt jelenti, hogy csíramentes...).

Ha látogatóba jön, tuti, hogy kiszúrja az észre nem vett 1 centis pókhálót, vagy a porszemeket a nyomtató mögött (ez a mai napig rejtély, hogy ha én nem férek be mögé, neki hogy sikerült benéznie oda...).


Ha itt van, nem merem elmenni itthonról, mert "segítségképp" átrendezi a lakást, mert szerinte "az ott jobb helyen van". A személyes cuccaink között is turkál rendrakás címén.


"Az év poénja" volt szerinte, hogy megtalálta a szigorúan itthonra, a férjemnek fenntartott ruháimat, felráncigálta magára (van köztünk 20 kg és 40 év különbség), majd kilejtett benne. Hát nem tudom, hogy engem vagy a férjem alázott meg jobban.


Nem egyszer veszekedtem vele, hogy ez a saját életterem és én se állok neki az ő házukban önkényesen rendet rakni, hiába nőttem fel ott. Az már az ő életterük, kérdezés nélkül csak poharat veszek ki a konyhaszekrényből, de nem túrom végig a személyes cuccaikat.


Most elutazunk két hétre, erre a szülők szeme felcsillant (apám az irataimmal és az íróasztalommal csinálja ugyanezt, amiért nagyon harapok, még a férjem is csak engedéllyel hajthat be oda...), hogy de jó, majd feljönnek és kitakarítanak nekem.

Sajnos van kulcsuk, be tudnak jutni. Már előre görcsölök, hogy most az összes személyes jellegű dolgot szedegethetem össze és vihetem át egy barátnőmhöz, nehogy megtalálják és megint én égjek emiatt. Abba bele se merek gondolni, hogy most éppen mit fognak átrendezni, kiszórni, stb...


Ha szóva teszem, hogy el a kezekkel a lakástól, akkor jön a mártírkodás, hogy de ő csak segíteni akar és én vagyok a bunkó. Szerintem a segítség az, amit kérnek.


Kizárni fizikailag se tudom őket, illetve "csak megszállnak", mert ügyeket intéznek... Azzal semmi bajom nincs, ha itt alszanak, szívesen látom őket, de a cuccaim közötti turkálásért ölni tudnék..


2011. márc. 16. 13:50
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy ennyit pörgök a témán, de már előre görcsben van a gyomrom, hogy amíg külföldön leszünk, vajon mit "garázdálkodnak" majd itt....


Egyébként 240 km-re laknak tőlünk, így kulcsot se elkérni, se elvenni nem tudnám. Meg oda se adnák a sajátjukat...

2011. márc. 16. 14:17
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell lecserélni, csak plusz egy zárat szerelni, egy keresztvasat, addig, míg távol lesztek. Ha jönnek, és ez miatt nem tudnak bemenni, csak mondd azt- jaj, anyu, tudtam, hogy valamit elfelejtettem, múlthéten szereltük fel, és csak nálam van kulcs, bocsi :)


Ne már, én biztos épp így forrnék, ha ilyen helyzetben lennék, ha zárat nem is cserélnék, akkor rakok még fel egyet, amin nem tudnak bejönni. Kész. Akárkié is a lakás, a Ti cuccaitok vannak benne, ahhoz neki MÁR semmi köze, felnőttél, külön életed van.

Mi egy házban élünk anyummal, és igaz, van kulcs a szobánk ajtaján, de alig használjuk, mert anyu csak akkor jön be, ha muszáj, és akkor sem túr. Mi is így állunk az ő szobájához, és szent a béke.

2011. márc. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Az én Édesanyám is mindent meglát, és évekig emlegeti, kutatni viszont sosem szokott. Az egyetemista lányom az általam vásárolt lakásból -ahol nem kutattam, csak a feketére peneszedett ételmaradékot, szerteszét heverő szórólapot szedtem össze- keresetlen szavakkal hajitott ki. A kettő közötti középútat én is meg szeretném találni.
2011. márc. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Pedig alegjobb módszer az lenne, ha egy plusz zárat raknál fel, ahogy valaki mondta. Ha meg kérdezi, akkor mondd, hogy aggódtál a lakás miatt, azért tetetted fel és elfelejtettél szólni nekik.

De az is lehet, hogy nem fogja kérdezni, hanem ettől rádöbben, hogy nem kéne kutatni.

2011. márc. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

:O

Hát ezt pedig balhé nélkül nem fogod tudni megoldani.

Kérd vissza tőlük a kulcsot, és ne érdekeljen az hogy mi a véleményük. Mindennek van határa, az hogy az anyukád a te fehérneműdben flangál, az túlmegy minden határon ( és sokmindent elárul róla...ő bármit megtehet veled, bármikor, te meg vigyorogjál hozzá, mert ha szóvá teszed hogy ezt tán mégsem kéne, akkor még a végén meg méltóztatik sértődni ), már ha egészséges keretek között szeretnénk maradni. Ha megsértődik, nyugodtan mondd neki, hogy ehhez minden joga megvan, és ne hagyd magad.

Ezen minél előbb túl kéne esni, mert ha lesz gyereketek, meg fogsz tőle bolondulni.

2011. márc. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Az új zár sajnos nem megoldás, mert képzeljétek el, hogy bepakolnak két napra, rábízzák a kutyát a szomszédra, felcihelődnek, utaznak 240 km-t, majd nem tudnak bejutni a lakásba....

Háááát, abból lenne aztán a nagy botrány!


De esküszöm, hogy már olyanon is gondolkoztam, hogy a fém fogantyúkba nagyon gyenge áramot vezetek, ami nem árt, csak nagyon csíp (mondjuk ceruzaelemre rákötöm). Hátha...


Amíg elutazunk, egy közelben lakó barátnőm feljön virágot locsolni, szellőztetni, meg "vigyázni a lakásra", szóval ha feltörnék betörők, arról azonnal tud szólni. Benne jobban megbízom, mert ő még úgy sem nyúlkál, hogy családtagnak tekintjük és szabad bejárása van mindenhová, ha éhes, akkor benyúl a hűtőbe és eszik, stb. De a személyes cuccaink közé soha nem nyúlna.


A másik az utána tartott litánia, ha sikerül "fogást találni". Igen, az én hűtőmben is elfordulnak hátulra keveredett, ezeréves joghurtok. Ha találnak ilyet, lobogtatják, mint a véres kardot, hogy mennyire pazarlunk és így tovább...

A hűtőbe már elterveztem, hogy mindent kiszedek, vagy megesszük, vagy megajándékozzuk a szomszéd kutyáját. A hűtőben egyetlen darab, kicsomagolt pálpusztai lesz csak. Amíg nem nyitják ki, szagtalan...

Ha bármi hasonló "csínyt" tudtok mondani, ami nem okoz kárt, de kellemetlen meglepetés, örömmel fogadom. Akár rugós, kiugró bohóc a szekrénybe (ajtónyitásnál), vagy bármi olyan, ami nem rongál és bennük se tesz kárt, de egy kis ijesztés biztos nem fog ártani :))

2011. márc. 16. 16:18
 17/20 anonim ***** válasza:

A keresztzáras vagyok.

Ötletnek szerintem nem rossz, hogy mégis felteszitek, de mindenképp, később jó lenne alibinek, ha mégis jön anyuka ellenőrizni...

Szóval, felteszitek, és elutaztok. Nem tudom, milyen messzire utaztok, de mikor már lesztek olyan messze, hogy biztos, hogy nem tudtok visszafordulni, akkor felhivod, hogy jaj, anyukám, ne is készüljetek, (-ne utazzatok ide hozzánk nyaralni, vazze), mert most jutott eszembe, hogy az új keresztzárhoz nem adtam kulcsot... tudod, anyuka sok a betörés, stb... azért felszereltük, Ti meg vigyázzatok a saját házatokra, jobb, ha otthon vagytok, addig sem törnek be hozzátok.

Szóval rögtön szólj, esélyük se legyen elindulni, kutyát másra bízni...

2011. márc. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

én kint hagynék egy "naplót"

rögtön az elejére írnàm, hogy NE OLVASS BELE!

aztàn a következöre is, aztàn írnàm tovàbb, hogy hogy mersz beleolvasni? ez nem a tiéd?

Aztàn a következöre kifejteném, hogy mégis milyen ember az ilyen, meg mit képzel magàról az olvasó, hogy màs cuccaiban turkàl.

Aztàn szerintem égne a bör az arcàról és egy szót se szólna róla, hogy elolvasta, de lehet venné a lapot.

2011. márc. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Én valószínűleg nem csínyeket eszelnék ki, hanem megmondanám, hogy ha még egyszer előfordul, hogy olyan dolgokhoz nyúl(nak), ami nem az övé(k), akkor lecserélem a zárat. Mert jó, ha van valaki, aki ránéz néha a lakásra, de nem mindenáron. És ha tényleg megteszik, utána felszerelném a zárat, és megmondanám, hogy ezek után csak akkor jöjjenek, ha otthon vagyunk, és csak egy megszabott idő után - próbaidőre visszaszerelném, hogy tanultak-e. De ha továbbra is folytatják, akkor végleg másik zár.

Ezzel ugyan vihart lehet kavarni, de az is biztos, hogy nyíltan, őszintén elmondod a cselekedet következményeit, amihez aztán tartod is magad. Nem mondhatják, hogy nem tudták előre, azt is közöld velük, ha másik zár van, ne érje őket meglepetés.

2011. márc. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de azzal, hogy különféle gyerekes csínyeket eszelsz ki a szüleid távol tartására, valójában csak azt bizonyítod, hogy még nem nőttél fel. Az igazi felnőtt a szülei elé áll, és úgy cselekszik, ahogy az előttem lévő írta. Ne menj bele ebbe a játszmázásba, mert így sose fognak tisztelni és elfogadni téged felnőttként. Hát még ha gyerek is lesz...
2011. márc. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!