Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én vagyok ilyen hazaszere...

Csak én vagyok ilyen hazaszerető? Nem bírnék külföldön maradni?

Figyelt kérdés
kijöttem külföldre egy évre, és már alig várom , hogy hazamenjek, pedig az egyik legfejlettebb országban vagyok, és nagyon jól keresek, nyelvi nehézségeim sincsenek. Mégis hiányzik Magyarország, a nyelv, a kultúra, és nem tudom elképzelni, hogy máshol éljem le az életem. büszke vagyok rá, h magyar vagyok, még akkor is, ha tisztában vagyok vele, hogy elég nehéz manapság megélni Magyarországon, nekem akkor is az a hazám. Beszélgettem egy ismerősömmel, aki 10 éve jött ki, azt mondta neki már ez a hazája(pedig 30 évet M.o.-n élt le), és folyton szidja a magyarokat, amit nekem olyan rossz hallgatni. Tudom, h sokszor igaz, amiket mond, de akkor is. Magyar vagyok, és akárhogy is én ott akarok élni! Van aki megérti ezt?
2011. márc. 16. 09:27
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Ha Magyarorszagra megyek latogatoba, nyilvan nem mondom funek-fanak az utcan, hogy en mar Svajcban lakom. Nemcsak hogy nem torom a magyart, de a gyermekeim is magyarul tanulnak meg eloszor, ahogy a ferjem gyerekei is, pedig a svajci anyukajukkal elnek. Ha itt megkerdezik a nemzetisegemet, mindig a magyart mondom a svajci (masik) allampolgarsagom ellenere. Nem az orszagot szapultam, hanem az ott eloket, igenis megkeseredett bunkok! Tisztelet a kivetelnek, ilyet sajnos nem gyakran tapasztalok. Es nem igaz hogy olyan jol meg lehet elni, anyum-apum az egesz eletuket vegigdolgoztak, felepitettek egy hazat, apum belenyomorodott es meghalt, anyum is belenyomorodott, most 65 evesen szaros 75000 nyugdijat kap, meg jo hogy a "par eurommal", bocs frankommal tudom eleg jol segiteni ot. Csak mellekesen, otthon kozepiskolat-foiskolat vegeztem, es recepciosnak vettek volna fel egy korhazba. Itt heti 3 napot dolgozom a gyermekeim miatt, es forintban kb. 550 000-et kapok! Van egy 120 m2-es 4 szobas lakasunk, autonk amit fenntartunk, evente 1-2-szer nyaralni megyunk es nem kell nezzem hogy a legolcsobb szalamit es leghitvanyabb tejet vegyem a gyerekeimnek, nekem EZ szamit! Boldog vagyok, koszonom. Es nemhiszem hogy udvariassagi mosoly csak, ha a TISZTA korhazban a HOZZAERTO es EMBERSEGES orvosok szakertelemmel ellatnak. ES: Soha egyetlen frankot nem fogadtak el erte!! Aki sosem elt kulfoldon nem erzekeli ezt a kulonbseget. En mindenesetre tudom hogy jol dontottem.
2011. márc. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
örülök, ha boldog vagy az életeddel, mint írtam, ezt senkitől sem szeretném elvitatni, De kollektíve kijelenteni a magyar társadalomról, h bunkó, az kissé erős. Nekem rengeteg ismerősöm van természetesen otthon, és mind nagyon kedves, szeretjük egymást. Vannak bunkók is, naés? hol nem? Svájcban is vannak. És azután, amilyen borsos árat kérnek Svájcban a biztosításért(és még utána is x frankot magadnak fizetsz) természetesen megélnek az orvosok hálapénz nélkül is(amit amúgy én is elítélek).
2011. márc. 18. 15:04
 33/36 anonim ***** válasza:
Tudod nekem akkor nincs bajom a magas betegbiztositassal, ha azutan biztonsagban erzem magam az orvos kezei kozott, mert lelkiismerettel lat el. Aranyban a fizetessel meg nem olyan sok az. Mikor meg terhes voltam, nagyon sok szulestortenetet olvastam, es sajnos tobbsegben voltak az olyanok, akikkel nem torodtek az orvosok, racsuktak az ajtot, elvesztette a babajat es a mehet is, kuldtek egyik korhazbol a masikba, egy kisbaba vermergezesben halt meg mert szarul kotottek be neki az infuziot, es meg flegmak is voltak. Itt az egesz hozzaallas mas, szules utan ha szazszor csengettem szazszor jottek es nem lattam senkinek sem az arcan hogy nehezere esne ez. Anyukamnak csipoprotezisre van szuksege, a legkorabbi idopont mikor mutenek 2 ev!! Es 100000 forint! Tehat otthon is kell fizetni a biztositas mellett. Es hidd el lassan nagy altalanossagban lehet a bunkosagrol beszelni. Ez szerintem igen szomoru dolog, szeretnem ha maskepp lenne.
2011. márc. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
Svájcban ha jól tudom 3 vagy 4 hónapig maradhatsz otthon a babáddal, aztán kereshetsz neki vmi magánóvodát. Még az egyetemért is fizetni kell, nemszólva a diplomáról. Na mindegy, tényleg nem szeretném tőled elvitatni, h boldog vagy, de nem tartom Svájcot sem tökéletesnek. És a sok rémtörténet olvasgatása a szülésről...Már ne is haragudj, de ezek ritka esetek, és más országban is előfordulnak. Nem EZ Magyarország, amiket te rémtörténetekből felépítesz magadban. A magyar társadalomról pedig akkor sem jelentheted ki, h bunkó. Vannak taplók, mint mindenhol, de ha ott élnél és ott lenne a családod, a barátaid, máris lenne egy csomó ember akiket szeretsz és nem bunkóznál le.
2011. márc. 18. 16:19
 35/36 anonim ***** válasza:
Eltem ott tobb mint 20 evig es latom a kulonbseget a ket orszag kozt, valamint az elmult evek es a jelen kozt. Mindegy, tolem mindenki ott boldog ahol akar.
2011. márc. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
2011. márc. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!