Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én vagyok ilyen hazaszere...

Csak én vagyok ilyen hazaszerető? Nem bírnék külföldön maradni?

Figyelt kérdés
kijöttem külföldre egy évre, és már alig várom , hogy hazamenjek, pedig az egyik legfejlettebb országban vagyok, és nagyon jól keresek, nyelvi nehézségeim sincsenek. Mégis hiányzik Magyarország, a nyelv, a kultúra, és nem tudom elképzelni, hogy máshol éljem le az életem. büszke vagyok rá, h magyar vagyok, még akkor is, ha tisztában vagyok vele, hogy elég nehéz manapság megélni Magyarországon, nekem akkor is az a hazám. Beszélgettem egy ismerősömmel, aki 10 éve jött ki, azt mondta neki már ez a hazája(pedig 30 évet M.o.-n élt le), és folyton szidja a magyarokat, amit nekem olyan rossz hallgatni. Tudom, h sokszor igaz, amiket mond, de akkor is. Magyar vagyok, és akárhogy is én ott akarok élni! Van aki megérti ezt?
2011. márc. 16. 09:27
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
0%
Hát én egy idő után meghülyülnék. :D Eleinte oké,elmenne,de pár hét/hónap után vágynék vissza ezerrel,mert énis imádom Magyarországot. ♥ Ennél szebb és jobb ország szerintem nincs is. :)
2011. márc. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:

Én teljesen megértelek,én sem tudnék máshol élni.

De én nem vagyok olyan bátor mint te,nekem sincs munkám sajnos, de én még így sem megyek ki külföldre.

2011. márc. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
Ha ekkora penge vagy, nem is értem minek jönnél haza (értsd: nem csak látogatóba, hanem véglegesen), ahol a munka se biztos és a fizetés is jóval kevesebb mint külföldön...
2011. márc. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy igazából honvágy, amit érzel? Szerintem a hazáját bárhol szeretheti az ember, nem csak az országhatáron belül.


Én készülök külföldre, nem kizárt, hogy gyereket is ott vállalok. De magyarul folyékonyan fog beszélni és ismerni fogja a kultúrát, megkapja az állampolgárságot. Szerintem a magyarság bennem él és nem a zászlókban, vagy az országhatárt jelző tábláknál.


Talán olyan ez, mint a hívőknél, hogy Istent nem csak a templomban lehet szeretni, hanem bárhol.

2011. márc. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

hete szó szerint sértegetett és cseszegett azért mert nem megyünk ki külföldre. a páromnak kiváló melója van, ha elvégzi a továbbképzést, akkor majdnem kétszerese lesz a fizetése a mostaninak, de a jelenlegi sem rossz. nekem is van végzettségem, de kint kb mosogathatnék vele.

itt érzem otthon magam, egy 10 napos külföldi konferencián már 5 nap után honvágyam volt.


nálam a hazaszeretet nem az ország gazdasági helyzetétől függ.


ha valaki ennyire fikázza az országot, annak tényleg jobb, ha elmegy, ha ennyire nem érzi jól magát itt.

2011. márc. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
Attol meg szeretheti valaki a hazajat, ha nem ott el. A hazaszeretet onmagaban meg nem adott senkinek sem kenyeret a szajaba.
2011. márc. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
Nem, valóban nem ad a hazaszeretet kenyeret. A tenni akarás, munka inkább. És ha ugyanannyi munkával kevesebb kenyér is jut, akkor is itt van a helyem. Csak az élhetetlenek gondolják élhetetlennek ezt az országot.
2011. márc. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Ha ugyanannyi munkaval kevesebb kenyer jut, akkor kevesebbet is tudok adni a gyermekeimnek. Ez nem mindegy nekem. De tolem mindenki ugy es ott el, ahogy es ahol akar. Ellenben ha hazamegyek latogatoba, lepten-nyomon keserusegbe es frusztracioba botlok, ami az utobbi evekben sajnos bunkosagba es a masik iranti nemtoromdomsegbe csapott at. De persze ettol meg mindig lehet valaki hazaszereto. Nem mindenki elhet kulfoldon, es megertem, hogy sokan nem is szeretnenek.
2011. márc. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy költöznék vissza. Nekem elég a látogatás, évente 1-2 alkalommal. Régen szerettem Magyarországon élni és egy darabig hiányzott is. De már nem azért, miért is öltözködjek a kínaiból, meg egyek tescos párizsit ha itt meg nem kell a boltokban néznem az árakat? A "csupaszív" emberekről meg már ne is beszéljünk. Csak a keserűség, az egymás pénztárcájában való turkálás és a sajnálkozás ami a szeretett országotokban folyik. És arról meg végképp ne is írjak, hogy egyes kerületekben már lassan félni kell fényes nappal is az utcán? Vagy választhatod, hogy "szakadtan" járkálsz az utcán, de még akkor is megeshet, hogy kirabolnak.
2011. márc. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
Ja és azt hozzá kell tennem, hogy itt egyáltalán nem ér semmi stressz. Se a munkahelyem miatt, se a pénz miatt, se az esetleges áremelkedések és egyéb ilyen dolgok miatt, az emberek miatt se. Egészségesen étkezhetek, azt vásárolok amit csak akarok. Ennél boldogabb nem voltam még soha. És ezt az életemet maximum csak a párom miatt adnám fel. De ő, ha lehetne soha nem látogatná Magyarországot, szóval nincs miről beszélni. Utolsó voltam.
2011. márc. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!