Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én vagyok ilyen hazaszere...

Csak én vagyok ilyen hazaszerető? Nem bírnék külföldön maradni?

Figyelt kérdés
kijöttem külföldre egy évre, és már alig várom , hogy hazamenjek, pedig az egyik legfejlettebb országban vagyok, és nagyon jól keresek, nyelvi nehézségeim sincsenek. Mégis hiányzik Magyarország, a nyelv, a kultúra, és nem tudom elképzelni, hogy máshol éljem le az életem. büszke vagyok rá, h magyar vagyok, még akkor is, ha tisztában vagyok vele, hogy elég nehéz manapság megélni Magyarországon, nekem akkor is az a hazám. Beszélgettem egy ismerősömmel, aki 10 éve jött ki, azt mondta neki már ez a hazája(pedig 30 évet M.o.-n élt le), és folyton szidja a magyarokat, amit nekem olyan rossz hallgatni. Tudom, h sokszor igaz, amiket mond, de akkor is. Magyar vagyok, és akárhogy is én ott akarok élni! Van aki megérti ezt?
2011. márc. 16. 09:27
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval teljesen egyetértek!

Én Angliában éltem többször huzamosabb ideig, akkor voltam nagy marha mikor visszajöttem.

Most megint készülök ki, de a férjem miatt aki nem tud utánam jönni, kénytelen leszek visszajönni.


Itthon mi fogad?

A besavanyodott, irigy, rosszindulatú emberek (hol van a régi híres magyar kedves vendégszeretet??), a kilátástalanság, hisz "divatos" szakmámmal sem találok munkát, vagy ha igen, akkor netto 60ezret jó, ha megkapom érte, de itteni időm java részét sajnos állástalanul töltöttem.

A boltban vehetem az aznapi lejáratú húst, hogy legyen pénzünk hó végén is, és az utcán lesütött szemmel kell járnom, nehogy a rengeteg cigány közül valamelyik belém kössön.


Míg külföldön nem csak Angliában, Svédországban, Írországban, Németországban, Finnországban is jártam és hasonlót tapasztaltam) van értéke a munkádnak, nem veszi el az állam adó formájában a fizetésed oly nagy részét, mint Magyarországon.

Az emberek a jobb anyagiak miatt nyugodtabbak, nyitottabbak és jóval kevesebb a rosszindulat, a cigányokról már nem is beszélve.


Az országunk, mint természeti tájat imádom, párját ritkítóan gyönyörű, de ami a mai embereket illeti...elfajzottunk kegyetlenül, ha a régi IGAZI magyarok látnának, sírnának bánatukban mivé lettünk.

2011. márc. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
Rendben. Ott a helyetek, ahol anyagilag könnyebb. Ne is gyertek vissza.
2011. márc. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Hat nem is jovok!
2011. márc. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Én sem megyek! De gondolom ezeket, amiket írtok, hogy mindegy hogyan éltek csak Magyarországon legyetek, csak hülyeségből írjátok. Mert sajnos hazaszeretetből nem lehet megélni. És szerintem senki sem éri be a kevéssel, ha juthatna több is.
2011. márc. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Dehogynem, aki talál rendes tanulással rendes munkát (nem kell magadból kiindulni).

Akinek persze büdös mindkettő, annak könnyebb kihúzni külföldre!

Valahogy én egy embert sem ismerek, aki azért ment ki külföldre, mert a nem tömegdiplomájával és tudásával nem tudott elhelyezkedni. Inkább az ilyen "kimegyek Angliába, mert ott bébiszitterkedésből megélek" féléket tudnám felsorolni....

2011. márc. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

persze, a hazaszeretetből nem élek meg, de külföldön sem élek túl jól, ha minden nap arra gondolok, h hiányzik az otthonom.

a tökös ember itthon is megél, erre nagyon sok példát tudok felsorolni a környezetemből.

nem vagyok opportunista, nem hagyom el az országot pár euró miatt, hogy ott semmibe nézzenek, hiszen nekik mindig csak egy bevándorló maradok.


"Áldjon vagy verjen sors keze, itt élned-halnod kell"

2011. márc. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Hidd el Magyarországon még talán jobban semmibe vesznek. Pár euróért? Háháhá...ok akkor neked sincsenek külföldi barátaid. Nos sok sikert kívánok azért minden tökös embernek aki szépnek és bevállalhatónak tartja az ottani életet. Én inkább kényelmesen megkeresem az én pár eurócskámat. Csak úgy kíváncsiságból mit gondolsz a külföldön dolgozók mennyit keresnek? Csak mert szerintem nagyot tévedsz, ha azt hiszed, hogy Magyarországon is lehet ennyit keresni, egy kis könnyed(számomra)munkával.
2011. márc. 18. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Ja és csak úgy megsúgom nem csak abból lett elegem, hogy Magyarországon egy átlag keresetem lett. A végén már örültem, ha 90ezret kaptam. Hanem az emberek mérhetetlen gonoszságából is.
2011. márc. 18. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
kissé elszabadultak az indulatok. Én nem haragszom azokra akik külföldre mennek, mindenkinek joga eldönteni. Mint írtam én is kijöttem egy évre, de nyelvtanulás céljából. Azt viszont nem szívesen hallgatom, ha egy magát magyarnak valló ember szidja a saját népét és hazáját. Én is úgy gondolom, h ha valaki nem lusta, akkor igenis el tud érni egy olyan színvonalat itthon is, amiből meg lehet már élni. Lehet, h nem luxuskörülmények között, de személy szerint én nem is vágytam arra soha, a gazdag ismerőseimben mindig megfigyeltem, h mennyire kiüresedtek, és mennyire nem tudják értékelni a valóban jó dolgokat. Lehet, h a magyarok belefásultak az elmúlt évek/évtizedek viszontagságaiba, de azt gondolom h alapvetően úgy bánnak velünk, ahogy mi másokkal(a saját szűk környezetünkben), a többivel meg nem kell úgy foglalkozni. De ha már eleve felfuvalkodottan mentek, akkor ne is várjátok, h kedvesek legyenek veletek. Ti azt gondoljátok, h a magyarok(régi ismerőseitek) irigységből bunkók veletek, amiért ti külföldön dolgoztok. Szerintem meg azért, mert egyesek hazajönnek pár év után és már törik a magyart, ráadásul semmi sem jó nekik, kritizálják az országot, ami nekünk a HAZÁNK. Ezt senki se vegye magára de sok ilyennel találkozom. Egyébként külföldön sem feltétlen szeretnek jobban az emberek, csak a külföldieknek sokan negédesen a képükbe vigyorognak, aztán a háta mögött kígyót-békát mondanak rá. (hány ilyet tapasztaltam). Amerikában pl egyenesen szokás a megjátszós bájcsevegés, és ez csak a látszat. Ez nyilván más országban is van így. Lényeg a lényeg, mindenki éljen, ahol tud és szeretne, csak kérlek ne ócsároljátok a saját hazátokat
2011. márc. 18. 08:37
 30/36 anonim ***** válasza:
Több ismerősöm járt már Amerikában, mind arról számolt be, amit a kérdező is írt. Rettentő felszínesek! Felveszik a 64 fogú bájvigyort, mindenkinek havarjúzik, közben pedig a francot sem érdekli, hogy tényleg havarjú :-) De ha sokaknak ez kell, ebben érzik jól magukat, az az ő dolguk. Élvezzék, csatlakozzanak ahhoz a néphez, de az én hazámat ne ócsárolja senki onnan kintről!!! legyen az Amerika, Franciaország, Anglia. Az ilyen inkább felejtse is el még a nyelvünket is! Beszéljen csak angolul/franciául/olaszul, akármilyen más nyelven. Ki lehet menni úgy is, mint a kérdező. A jobb megélhetés, vagy bármi okból ezt választotta, de nem felejti el honnan jött, és hova kell visszatérnie!
2011. márc. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!