Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én vagyok ilyen hazaszere...

Csak én vagyok ilyen hazaszerető? Nem bírnék külföldön maradni?

Figyelt kérdés
kijöttem külföldre egy évre, és már alig várom , hogy hazamenjek, pedig az egyik legfejlettebb országban vagyok, és nagyon jól keresek, nyelvi nehézségeim sincsenek. Mégis hiányzik Magyarország, a nyelv, a kultúra, és nem tudom elképzelni, hogy máshol éljem le az életem. büszke vagyok rá, h magyar vagyok, még akkor is, ha tisztában vagyok vele, hogy elég nehéz manapság megélni Magyarországon, nekem akkor is az a hazám. Beszélgettem egy ismerősömmel, aki 10 éve jött ki, azt mondta neki már ez a hazája(pedig 30 évet M.o.-n élt le), és folyton szidja a magyarokat, amit nekem olyan rossz hallgatni. Tudom, h sokszor igaz, amiket mond, de akkor is. Magyar vagyok, és akárhogy is én ott akarok élni! Van aki megérti ezt?
2011. márc. 16. 09:27
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
82%

örülök neki, hogy vannak ilyen emberek mint te, szerintem is egy magyar ember szeresse a hazáját, jobban mint az idegen országokat.

de igazából mi a kérdés?

2011. márc. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Van aki megérti ezt? Csak én vagyok ilyen hazaszerető?


ezeket a kérdéseket tettem fel. érdekelne, h mások is úgy vélekednek-e, mint én, vagy tök egyedül vagyok ezzel?

2011. márc. 16. 09:40
 3/36 anonim ***** válasza:
59%

Igen, biztosan csak te vagy ilyen hazaszerető. Mi többiek, akik itt élünk Magyarországon, kétségtelenül nem vagyunk azok... Ugye?

Tulajdonképpen mit szeretnél kérdezni?

2011. márc. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
75%
Én ugyan így voltam vele, többször voltam kint, de rövid ideig mindig, mert nem bírtam család nélkül, otthon nélkül, Mo.-nélkül.Szeretek itthon lenni, mert az otthon, édes otthon!!!!
2011. márc. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
78%

Én megértem a kérdezőt. Nekem is feltűnt már, hogy ha ezen az oldalon hasonló témájú kérdést kiír valaki, azonnal lehurrogják, sokszor elég ocsmány jelzőkkel illetik a saját (?) népüket... Bár igaz, aki a Magyarokra olyan jelzőket képes mondani, az nem Magyar, nem ez a saját népe.

De hogy a kérdésre válaszoljak, nem, nem tudnék máshol élni. Akármilyen nehéz is itthon! Inkább éljek nehezebben ITTHON, mint könnyebben, de jött-mentként! És most jöhetnek a lepontozások, lehurrogó hozzászólások.

35 F

2011. márc. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
nem értem miért kötekedsz. Magyarországon is rengetegen hangoztatják, h "elhúzok külföldre, ez egy élhetetlen ország" és "csak azért nem mentem még, mert nem találtam melót". tehát nem mondanám, h mindenki aki otthon él, az ugyanazt érzi, mint én. a kérdésem továbbra is ugyanaz, ti is így gondolkodtok, vagy nem?
2011. márc. 16. 09:51
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Én is már sokszor elgondolkodtam rajta, hogy valami olcsó, de fejlődő országba költözök, például Tahiföldre. 2 millióért már olyan házat fel lehet ott húzni a tengerparton, hogy megszólal.

De mindig arra jutok, hogy hiányozna a Hazám...

2011. márc. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
*Thaiföldre
2011. márc. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Én is értem, mire gondol a kérdező. Annyi ember szájából hallom, hogy inkább "elhúz külföldre", hogy csak tátom a számat. Igaz, hogy elég rossz itthon a helyzet, de szerintem megfelelő végzettséggel azért lehet munkát szerezni, jól élni (legalábbis én ezt látom a környezetemben), és a ilyen ismerőseim pont nem a szegényebbek közé tartoznak, hanem a tipikus veszek egy iphone-t, mert az menő emberek (peidg 20-on évesekről van szó...).

Lényeg a lényeg: szerintem pont azok hangoztatják ezt, akik kicsit lusták tisztességesen megdolgozni a pénzért.

Én sosem bírnék elköltözni innen hosszútávra, pedig 6 nyelven beszélek, szóval lenne hova. Hiányozna a kultúránk, a nyelvünk, az emberek, a környezet, az ismerős helyek, az emlékek. 22/N

2011. márc. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
59%

En Svajcban elek mar 10 eve, ferjhez mentem, gyermekeim vannak, es nem akarok visszamenni. Jo allasom is van, szeretek itt elni. Megszoktam, szeretem. Nem mennek vissza Magyarorszagra, pontosan azok miatt amiket leirtal. Sokkal nehezebb ott megelni, mint itt. Es tudom mirol beszelek, hiszen van osszehasonlitasi alapom. Azonkivul az emberek viselkedese is hagy kivannivalot maga utan. Anyukam mar fel Pecsrol Pestre felmenni es onnan a Zurichi vonatot megkeresni, nemigen latja a tablakat, es az emberek egyszeruen elmennek mellette, nem segitenek, hogy mi-merre van. Nagyon szomoru.

Azonkivul a szolgaltatasok is teljesen masok itt. De oldalakat tudnek irni errol. Mindenesetre nekem mar itt van az "eletem".

Ettol fuggetlenul megtartottam a magyar allampolgarsagomat, es a gyermekeimnek is ket utleveluk van.

2011. márc. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!