Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a férjemmel? Nem...

Mit kezdjek a férjemmel? Nem él a lehetőséggel.

Figyelt kérdés

Nyelvekkel foglalkozom, főleg angollal. Tanítom, tolmácsolok, fordítok. A férjem csak magyarul beszél, de már a kapcsolatunk elején mondogatta, hogy de jó nekem, hogy tudok külföldiekkel kommunikálni.

Mondtam, hogy én is kamaszként tanultam meg, nem így születtem, csak tanulás kérdése, neki meg adott az ingyentanár.

Most már ott tartunk, hogy vettem neki egy vagon könyvet - értelemszerűen egész nap rendelkezésre állok - de szinte könyörögnöm kell, hogy angolozzunk. A szavakat nem tudom helyette megtanulni, de magától nem foglalkozik vele.

Már nagyon zavar, mert én pl. örülök, mint majom a farkának, hogy egy külföldi ismerősöm tanít az anyanyelvére (nehéz és ritka nyelv), cserébe én magyarul tanítom.


A férjem minden alkalommal sajnálkozik, hogy nem tud a nem magyar barátaimmal kommunikálni. De nem is tesz érte semmit. Jó fejek - ha tolmácsolok, akkor jól elbeszélgetnek és kedvelik egymást, - bíztatják, hogy beszéljen, bármit, nem fogják kinevetni, ha mégis, akkor ő is kinevetheti a magyarjukat (nagyjából egy szinten vannak).


Már nincs ötletem mit tehetnék vele. Egyik gondolatom az, hogy járjon időpontra, fizetős tanárhoz, hátha akkor komolyabban veszi.

Vagy beszedem tőle az amúgy szokásos óradíjamat és (ezt neki nem mondtam) egy külön számlán gyűjteném, hogy egy idő után lássa, mennyi pénzt spórolt így.


Ti mit csinálnátok a helyemben?


2011. márc. 15. 23:05
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%
Attól, hogy valakinek van autója, még lehet fehér a kutyája.
2011. márc. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Ha nem embereli meg magát, sanszos, hogy külföldön nem fogok segíteni neki apróbb dolgokban. Ha bemegyünk a boltba húsért meg kenyérért, néma csendben fogok állni. Vagy elmutogatja, vagy elmondja, vagy nem lesz vacsora.


Jövő héten megyünk nyaralni a célországba (terepfelmérés :)). Mondogattam neki, hogy ha a vámosok kérdezgetnek (pont reptéres, vámos leckéket veszünk, ami tele van a szokásos sablonkérdésekkel), én jelnyelvvel elmutogatom, hogy néma vagyok.

Pedig már a nyaralásra is készültem, hogy turista szinten menjen az ottani nyelv (bár az angollal is boldogulnék), illetve a barátom családjával tudjak kommunikálni.


Sajnos nem a szóbeliségtől van gátlás benne (sok emberben van, meg is érteném), az írásbeli gyakorlatokhoz is így áll hozzá.

Vettem szótanuló kártyákat, fakkokba rendezgettem. Annyit kellene tennie, hogy akár a retyón néhányat megnéz, majd megfordítja, hogy mit jelent. Csak napi hármat...de nem...

2011. márc. 15. 23:32
 13/26 anonim ***** válasza:

Vicces módon nálunk pont fordítva van a dolog. A férjem 3 idegennyelven beszél perfektül, én meg csak németül. Volt szó róla, hogy segít az angolban, de aztán valahogy estére mindig túl fáradtak voltunk és elsikkadt a dolog. Egy idő után viszont teljesen magamtól nekiálltam és időnként lerohantam a kérdéseimmel. Beszélni még mindig nem merek, de írásban már egészen jól megy a dolog.


Talán a férjeddel is ez a baj, hogy túlságosan fáradt már estére, hogy még tanuljon. Nem mindenki annyira fogékony a nyelvtanulásra, neki talán több idő kell, nem érdekli eléggé vagy csak egyszerűen feladta már.

2011. márc. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem egyszerűen zavarja a férfiúi identitását, hogy tanárként lépsz fel vele szemben. Egy pasi ahhoz van szokva, pontosabban leginkább azt szeretné, hogy ő mondjon okosakat, és a nő ámulva csodálja, és nem arra vágyik, hogy őt tanítsa a felesége. Egyszerűen nem fekszik neki a köztetek lévő tanár-diák viszony. Majd ha odakerültök, és rá lesz szorulva, meg fog tanulni, ebben biztos vagyok, és abban is, hogy nem tőled. Nem azért, mert te nem tudnád megtanítani, hanem mert úgy nem sérül a férfiúi hiúsága.
2011. márc. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
76%

Ha elfogadsz egy szinten angol szakostol velemenyt, ne eroltesd. Felnott ember, nem fog tudni mar jol megtanulni meg a leirasodbol egyertelmu, hogy nem is munkalkodik ezen, hanem inkabb panaszkodik. Neked mast jelent a nyelv, mint neki. Neked a hobbid, a munkad, az eleted, de neki nincs semmi kotodese hozza, o nem tud olyan ambiciozus lenni benne, mint te. Az en ferjem nem magyar, o teljesen olyan a magyarral, mint a te ferjed az angollal kapcsolatban - marmint, hogy nem "tudja" megtanulni. Nem eroltetem. Ugysem tudja mar megtanulni. Meg tudna, ha akarna, ami akkor lenne, ha ra lenne kenyszerulve, de ha vki nem akar vmit igazan, ugysem fogja megtanulni. Attol, hogy erolteted, konyveket veszel neki, nem megszeretni fogja a nyelvet, hanem meg jobban megutalja.


Egyebkent meg nagyon keves kulfoldi az, aki angolul meg mer szolalni. Az en csaladomban is van, aki tud, megsem beszel az angol anyanyelvu ferjemmel. Nem kell eroltetni. Nem mindenki kommunikativ alkat ilyen szempontbol.


Miert nem hagyod, hogy az legyen a hobbija, amit elvez? Csereben pedig o ne panaszkodjon. Mondd meg, hogy hagyja abba a nyavalygast. Ha nem akar megtanulni angolul, ne tanuljon meg, de ne durcizzon, ha utana nem tud masokkal beszelni, mert csak rajta mulik, hogy akarja-e es megteszi-e.

2011. márc. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Volt egy nyelvtanár barátnőm, aki felajánlotta, hogy emeli az angoltudásom szintjét. Nem volt hosszúéletű a projekt, az még ment, hogy megcsináltam a házit, de nem éreztem jól magam úgy, hogy ő tanárnőként viselkedik velem.

Az lehetett a baj, hogy ez eltért az alap férfi-nő párkapcsolati felállástól, vagy az, hogy a tanári távolságtartással felvértezve idegennek tűnt hirtelen a barátnőm.

2011. márc. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Szerintem túlzásba esel. Több téren is. Először is nem az anyja, vagy a tanára vagy, hanem a felesége. Ezzel a megcsinálom helyetted, leírom, kártyákat rendezek dologgal igazából valahogy nekem mint nő szűntél meg a házasságodban. Az meg hogy eltartod külföldön...már ne is haragudj de te egy ingyenélőt akarsz magadnak? Miért cseréled föl a hagyományos szerepeket? Amúgy minden oké veletek? A helyedben hagynám a francba a nyelvleckéket. Szóba sem hoznám többé. Aki akar, az tanul magától. Mellékesen engem is flusztrálna ha a párom kérdezne ki, pedig nő vagyok. Kellemetlen...hiába van "ingyen".
2011. márc. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

már furdal a kíváncsiság hogy milyen nyelvet tanulsz

lehet tudni vagy direkt nem árultad el?

2011. márc. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
76%

Engem a férjem magyarul tanított, mikor nagyon nem akartam tanulni, akkor nem csinált mást, csak nem figyelt arra, amit mondok, mert nem magyarul mondtam.

Persze néha bevágtam a durcát, hogy akkor csakazértse, de mindig előbb-utóbb mindig ő győzött, ma meg már csak a kiejtésemen veszik észre néha, hogy nem a magyar az anyanyelvem.

Szóval mondd meg a férjednek, hogy ha akar valamit, akkor angolul mondja.

Egyébként hova akartok költözni, ha nem titkos?

2011. márc. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Én Anyunak segítek, jár tanfolyamra, de mellette mondtam neki, hogy azért nem csak sárga Headway szinten kéne tudnia, hanem ahogy beszélik is. Úgyhogy most a Fawlty Towers-t nézi angol felirattal, hogy megértsen minden szót.
2011. márc. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!