Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az unokatestvéremtől "megszaba...

Az unokatestvéremtől "megszabadulhatok" valahogy?

Figyelt kérdés

Az unokatesómmal örököltünk egy házat. Ő szinte mindig ott van, ott éldegél gyakorlatilag. A rezsit meg a költségeket ő fizeti, de pl a ház felújítására tőlem is elvárja a pénzt, mert hát az enyém is. Nekem van saját házam, én ott nem laknék (amúgy neki is van, de a szüleitől el akart költözni). Mondtam, hogy fizesse ki a részemet, mert kellene a pénz, meg ha nem használom akkor inkább befektetném a részemet.


Azt mondta, hogy ő nem fizeti ki, mert nincs pénze. Örökölt a nagyijától elég sokat, szóval lenne miből kifizetni engem, de nem akarja. Hogyan lehetne elintézni, hogy megkapjam a részemet?


2011. márc. 15. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Adjátok el a házat, és a bejövő pénz fele, a tied.
2011. márc. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akar, vagy nem tud kifizetni, akkor el kell adni a házat, és elfelezni a pénzt... Ha nem megy bele, akkor bíróságon kell kérni a közös tulajdon megszüntetését... De azzal egyikőtök sem jár jól, mert a házat valószínűleg elárvereznék, és piaci érték alatt menne el, és nem is túl gyors... Ezt magyarázd el neki, és hátha meggondolja magát... De attól is függ, mennyire vagytok jóban, mert egy bírósági üggyel biztos becsuknád magad mögött a kaput... :)

Én legalábbis így tudom, javítsatok ki, ha tévednék...

2011. márc. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Bíróságon kérni kell a kÖzös tulajdon megszüntetését...nem fognak rögtön árverezni
2011. márc. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!