Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megszabadulhatok így 10 kilótól?

Megszabadulhatok így 10 kilótól?

Figyelt kérdés
Átnéztem több-tíz oldalt, olvastam a fogyás lényegéről, az étkezésről..Van ami számomra tartható, de van ami nem. Nem tetszenek a bodybuilder oldalon olvasottak nagy része, én nem fogok minden nap húst enni (tehát egyik nap húsos étel, másik nap pl. rántott karfiol, harmadik nap palacsinta, stb )A fogyókúrás diétáknak is utánaolvastam, hát tarthatatlannak és logikátlannak tűnt valamennyi. Az a tervem, hogy reggel elmegyek futni, napközben eszem azt, amit egyébként ennék (főzök a növésben lévő gyerekeimre), viszont nincs vacsi, este pedig Rréka, vagy Norbi, vagy valami fitness dvd-ra mozgás.. Konditerembe nem vagyok hajlandó menni, nem tetszik az ottani légkör. Ráadásul nem akarok izmos lenni, csak fogyni akarok, annyi izmom eddig is volt, hogy az Auchan-os szatyrot hazacipeljem..(olvastam, hogy a zsírt az izom égeti, de nem akarok vastagabb lenni, izmos, csak kisebb mindenhol).Szóval szerintetek mennyi idő alatt menne le 5, majd 10 kiló?
2011. szept. 25. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez rossz módszer, a futás és a torna ok


De inkább egyél 3 óránként keveset, és 2 órával lefekvés előtt is

nincs értelme éhezned este ez egy tévhit

És persze fehér kenyér helyett barna, cukor helyett édesítő, meg a hasonló trükkök

2011. szept. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

azért van néhány meredek kijelentésed...


- nem akarsz izmos lenni. Azt azért ugye te is tudod, hogy ha KEVESEBBET eszel mint amennyit kellene, akkor nem fogsz izmosodni, ugyanis nem lesz honnan tápanyag, ami beépülhetne oda pluszban.

- fogyni akarsz. Ok, de a vacsorát akkor sem kéne kihagyni. Igen, izomból fogsz fogyni, ami elhiszem, hogy hidegen hagy, de megsúgom, hogy amíg izomból fogy, addig zsírból NEM. tehát a mérlegen csökkenni fog a tömeged, de az alakod nem lesz vékonyabb, csak egyre puhább. mert ugye eltűnik az az izom, ami most "tartja" az alakodat a zsír viszont fennmarad

- a fenti pont következménye, hogy sok fehérjét kell enned ahhoz, hogy ezt elkerüld. Az pedig húsban és túróban van leginkább. ha unod a húst, akkor csomó módon lehet variálni. ehetsz halat is, lényeg, hogy meglegyen a fehérjebeviteled. Ha mégse akarsz mindennap húst, akkor vegyél fehérjeturmixot. 30g-ban van kb. 25g fehérje, vagyis úgy juthatsz fehérjéhez, hogy nem viszel be mellé felesleges ch-t és zsírt (amitől hízol).


egyébként meg: fogyókúra palacsintával? na itt vesztette hitelét nekem az egész... nem azt mondom, havi 1-2x belefér, na de alap kajának tartani egy diéta alatt? szerintem olvass még utána kicsit a dolgoknak...

2011. szept. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Előzőnek: lehet valakinek szépen mondani valamit, akkor megfontolandó is. De ha érezeted a lekezelő hangnemet, a kioktatást, a cinikusságot, akkor nem leszel szimpatikus. Bocsi!

Nem fogok fehérjeturmixot enni. Nem hiszem el, hogy állandó hús meg túró zabálással lehet fogyni. MONDTAM hogy tartom az eddigi étrendet. Igen, van nálunk is grillezett csirkemell salátaágyon, de igen, van palacsinta is! S ha délben eszem, utána pedig nem ülök, szerintem simán felhasználom azt a kalóriát. S írtam azt is, hogy este aerobikozok..Tehát lemozgom. Nem fogok tápot inni. ez hülyeség. Remélem nem testépítő vagy, vagy személyi edző, mert azokra meg pláne nem hallgatok. Én csak fogyni akarok, nem akarok izmos lenni. Olyan akarok lenni, mint most, csak mindenhol 5 cm-re véknyabb. a kiló nem érdekel, jöjjön rám a tavalyi nadrág és kész.

2011. szept. 26. 09:55
 4/7 anonim ***** válasza:

nem vagyok sem testépítő, sem személyi edző. egy lány vagyok, aki a 10 kiló feleslegéből 6ot leadott 5 hét alatt hússal, túróval fehérjeturmixszal, súlyzós edzéssel. nem lettem kigyúrt bika, de mindenhonnan hiányzik 8-10 cm.

akkor a kérdésedre a válasz: nem, nem fogsz fogyni 10 kilót palacsintával. sajnálom.


csak azt nem értem, minek írtad ki a kérdést, ha makacsul tartod magad a saját véleményedhez?

2011. szept. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Leírnád egy napi étrended? Légyszi!
2011. szept. 26. 10:34
 6/7 anonim ***** válasza:

reggelinek 2-3 szelet kenyeret eszek felvágottal, zöldséggel, tojással, VAGY 1 nagy marék zabpelyhet egy pohár natú joghurttal és gyümölccsel


-amikor suliban vagyok:

10órai: 1 szendvics rozskenyérből, felvágottal

ebéd: 2 ugyanilyen szendvics, gyümölcs

uzsi: sok zöldség, + kb 10 deka husi darabolva, fűszerekkel, natúr joghurttal --> "sali"

vacsi: 15 deka túró vagy fehérjeturmix


-amikor otthon vagyok:

10órai: földimogyoró, pufirizs, gyümölcssaláta, pár kocka étcsoki...

ebéd: csirkehusi rizzsel/petrezselymes krumplival/párolt zöldséggel

uzsi: néha az ebédet eszem, csak kisebb adagot, máskor túrót gyümölccsel, vagy 3 tojásból rántottát sok zöldséggel

vacsi: ugyanaz.


elsősorban arra játszok, hogy meglegyen a 100g fehérje, hogy biztosan zsírból fogyjak. a husit el lehet készíteni sokféleképp, pl. sima párolás, olivaolajon sütés, sütőben sütés sajttal, tejföllel, rizses hús, lehet enni tortillában gyrosként... nem lehet megunni. ha meg mégis, akkor bab/lencsefőzelék (sok növényi fehérje van benne) virslivel, felvágottal, tojással, vagy másik megoldás a chilis bab pulyka darált hússal, kevésbé diétás, de még mindig beleférnek a rakott zöldségek rizzsel, darált hússal.

a túrót is sokféleképp el lehet készíteni, pl. fűszeresen (fokhagyma, natúr joghurt, só, bors, pirospaprika) és eszed tojással, vagy édesítőszerrel egy fél körtével meg 2 kocka étcsokit beledarabolva nagyon finom és nem érzed úgy, hogy kimarad a nasi.

a fehérjeturmix pedig számomra a nap fénypontja, epreset vettem, tejjel összeturmixolom, kb. hidegen olyan, mint a mekis eper shake :)


szóval egészséges kajákkal is lehet finomakat enni, és nagyon látványos az eredmény.


heti 3x futok, egyébként meg otthon tornázok néha rubintrékára vagy alexandrára.

2011. szept. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, hogy időt szántál rám és leírtad!!!
2011. szept. 26. 22:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!