Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön tartózkodó apuka,...

Külföldön tartózkodó apuka, apasági elismerő nyilatkozatot tehet e kint is?

Figyelt kérdés
Vagy haza kell jönnie? A baba egyébként már 1 éve megszületett. Az én nevemen van de ez olyan rossz érzés. Hogyan vehetné a nevére az apukája? Jó lenne ha minnél gyorsabban el lehetne intézni. Egyébként elismeri az apaságát és Kanadában él.
2009. febr. 20. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudja megtenni kint. Arra a gyamhatosagra kell mennetek, ahoval tartozol korzetileg, gondolom a baba szuletese utan kaptal toluk levelet, es voltal is a gyamugyon ezzel kapcsolatban. Hozzajuk kell visszamenni. Annyibol all az egesz, hogy igazolja magat, o az apa, es elismeri, alairja a papirokat, a kicsit pedig a nevere veszi, ha akarjatok persze, de gondolom.

Tenyleg gyorsan megvan, esetleg mielott jon az apa, nezd meg mikor van ugyintezesuk, melyik nap tudtok menni hozzajuk. A kicsinek vigyetek a mostani anyakonyvi kivonatat is, ahelyett lesz majd az uj.

De ha barmivel kapcsolatban van kerdesed, akkor ha bemesz az anyakonyvvezetohoz, es a gyamugyhoz szivesen elmodanak neked mindent PONTOSAN!

2009. febr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Mi is csak úgy tudtuk megoldani,hogy a párom hazajött külföldről. De aztán visszament :((

Gondolom és tudom milyen rossz így kismamaként :(

hanyadik hétbe vagy? hol él a párod?

2009. febr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

Ha továbbra is magyar állampolgár, vagy pedig kettős állampolgár, akkor minden további nélkül, viszont az a baj, hogy mindkét szülőnek be kell mennie az anyakönyvi hiv.-ba és személyesen aláírni a nyilatkozatot. A névváltozás miatt pedig fizetni kell.

A legjobb, ha a helyi illetékes anyakönyvi hivatalban érdeklődsz, talán van erre egy formanyomtatvány amit lehet postán kiküldeni az aláírás miatt.

De miért nem várod megamíg hazajön?

Ha pedig Kanadában él ti miért nem? Ha elismeri és akarja illene mellette tartózkodni- bár ez magánügy és elnézést, de nem értem teljesen mit is akarsz egy "messziapától"

A gyereknek szüksége van a találkozásra!

2009. febr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

15:06-os mit jelent az, "hogy minden tovabbi nelkul ha kettos allampolgar az apa, de az a baj, hogy szemelyesen be kell menni alairni". Akkor most minden tovabbi nelkul alairhatja, vagy be kell menni szemelyesen???????? Mit irtal, te erted?????

Szemelyesen be KELL menni, ala KELL irni, nem Kanadaban, hanem ahol anyuka el a kisbabaval, ott!

2009. febr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja, es a nevvaltozas miatt pedig nem kell fizetni, ez nem olyan nevvaltozas, mint amikor valaki megvaltoztatja a nevet, mert nem tetszik neki, csupan divatbol. Itt nem divatbol lesz a nevvaltozas, hanem a gyerek 3 eves koraig rendezni kell a csaladi nevet a gyereknek.

Ne irjal rossz valaszt!!!

2009. febr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
70%

Szia


Nem régen én is megkérdeztem ezt a gyámhivatalban.

Megteheti magyar külképviseleti szervnél, azaz konzulátuson,

de ott is csak személyesen.

Tehát ha valamiért nem tud, vagy nem akar haza jönni,úgy is el lehet intézni.

Kérdezze meg,mi szükséges hozzá és ha megtette valószínűleg meg kell küldeniük a lakóhelyed szerinti gyámhivatalba.Ezután értesítenek ki téged, és mehet az ügy további intézése.

Remélem tudtam segíteni.

2009. febr. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!