Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, amikor a párom...

Mit csináljak, amikor a párom olyan témáról kezd beszélni, ami nem érdekel engem?

Figyelt kérdés

A barátom mindene a fotózás. De már nagyon elegem van belöle hogy óra hosszat arról kell hallgatnom. Miről olvasott a neten, mit tud ez és ez a gép, mit akar kipróbálni, megvenni meg ilyenek. Hogyan értessem meg vele hogy engem ez borzasztóan untat, mert nem értek hozzá és nem is érdekel?

25/L


2011. márc. 10. 20:00
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Az én páromnak a repülés a hobbija(vitorlázórepül) és szenvedélye,rengeteget képes erről beszélni,érdekes is a dolog számomra meg nem is. Érdekes,mert élmény a repülés,volt már,hogy elvitt repülni,tök jó dolog. Meg ugye a vadászrepülők érdekelnek,apukám is repült,szívesen lennék pilóta(bár nem leszek az sose). Tetszik,de csak magáért az érzésért,amikor felszállunk,fordulunk,landolunk,amikor nézhetem a műszereket,csodálhatom kívülről a gépet. Viszont nem érdekel az a része,amikor arról beszél,hogy a Góbé meg a vezérsík és hogy termik. Egyrészt mert nekem a szakszavak nem sokat mondanak és a műszaki rész egyáltalán nem érdekel,bár azért már elég jól ki lettem okítva. Amikor ilyenekről beszél,egyszerűen kikapcsolom az agyam,másra is figyelek,gondolok,de attól még odafigyelek arra is,hogy mit mond,meghallgatom,mert tudom,hogy neki fontos és néha-néha közbeszólok. Tudja úgyis,hogy igazából lövésem sincs túlzottan a témához,meg nem is igen érdekel,de értékeli,hogy ennek ellenére odafigyelek és elmesélheti nekem ezeket.

Szerintem,ha már szereted,ennyit igazán megtehetsz érte:)

20L

2011. márc. 11. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Hát hallgasd végig tisztelettel!!

Ha ennyire sem vagy képes akkor el kéne gondolkodni, hogy Ő-e a neked való.

üdv, 22N

2011. márc. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Jaj már! Most miért kellett ennyire lepontozni!?


Ennyire be vagytok savanyodva, hogy már a viccet sem ismeritek fel??!

2011. márc. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Megértelek! Bár nálunk a férjem otthon nekem annyit nem beszél a hobbijáról, viszont a baráti társaságának nagy része is ezt a hobbit űzi. Sőt a tesóm párja is. Akárhányszor pl. tesómékkal elmegyünk 4-ben valahova, párjaink csak erről beszéltek. Mi meg sok mindent nem tudtunk hozzászólni. Ugyanez volt, amikor elmentünk a baráti társasággal valahova. Egy idő után szóltam a férjemnek, hogy nem bántani akarom, de én nem értek ahhoz amiről beszélnek és elég rossz úgy végigülni egy több órás találkozást, hogy a téma 90%-ához nem tudok hozzászólni. Így unalmas is. Tesóm is megkérte a párját,hogy ha négyen vagyunk, akkor vegyenek figyelembe minket. Azóta ez úgy, ahogy sikerül.

Szóval mondd el neki szépen, hogy te szereted,hogy van hobbija, de mivel nem értesz hozzá, ezért nem feltétlenül szeretnél állandóan arról beszélni! Gondolom van más téma is amiről tudnátok!

2011. márc. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!