Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, amikor a párom...

Mit csináljak, amikor a párom olyan témáról kezd beszélni, ami nem érdekel engem?

Figyelt kérdés

A barátom mindene a fotózás. De már nagyon elegem van belöle hogy óra hosszat arról kell hallgatnom. Miről olvasott a neten, mit tud ez és ez a gép, mit akar kipróbálni, megvenni meg ilyenek. Hogyan értessem meg vele hogy engem ez borzasztóan untat, mert nem értek hozzá és nem is érdekel?

25/L


2011. márc. 10. 20:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit megkéne magad erőltetni,ha már ő is meghallgat téged,lehet őt se érdekli amiről beszélsz,nehogy jöjjön a képbe egy "fótós" csaj,téged meg lepattintson...
2011. márc. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod hogy ő csak olyankor hallgat meg amikor őt is érdekli?


Lehet hogy te is beszélsz olyanokról ami kínszenvedés csak nem említi neked.


Erre nem gondoltál?

2011. márc. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit valóban talán toleránsabbnak kéne lenned, bár nem tudom, nem ismerlek titeket. Az én párom hobbija egy játékkészítő programmal való bíbelődés, és rajzolás, esetleg valamilyen számítógépes vagy asztali társasjáték (űzése és készítése egyaránt). Az enyém szintén rajzolás, festés, egyéb kreatív tevékenység, pc/asztali társasjáték, lakás- és kerttervezés, írás. Sok a közös bennünk, de lgalább ennyi az eltérő. Én mindig érdeklődtem a dolgai iránt, ahogy ő is az enyémek iránt, és sok hobbit együtt kezdtünk el csinálni. Mindig van valami közös dolgunk, elvagyunk együtt is, és egymás mellett magunkban is. Azonban van, amikor egyikünkkel elszalad a ló, és már untatja a másikat, úgy, hogy észre sem veszi... ilyenkor egyszerűen kedvesen rászólunk a másikra, hogy kissé túllőtt a célon :) Más kor meg épp az llenkezője, érdekelne a kis dolga, de nem beszél róla, úgy kell kérdeznem. Aztán belendül, és be nem áll...


Azt javaslom, állapodjatok meg abban, hogy egyikőtök sem beszéljen túl sokat a saját dolgáról, csak akkor, ha érdekli a másikat és kérdezi. Te is beszélgess vele, és támogasd, ne csak unottan bólogass, keressetek együtt gépet, tájakat, beállításokat, stb. Hidd el, jólesne a párodnak, közelebb is kerülnétek egymáshoz. Cserébe te is avasd be a saját kis világodba, ő is vegyen részt benne. Egy kapcsolat áldozatokkal jár. Nem egyszer én keresek páromnak szövegeket, képeket, mert ő nem szeret kutakodni... készülő játékhoz a szöveget mindig én írom, még ha nem is érdekel túlságosan, de aztán belejövök... keressetek közös hangot, és ne tőlünk várd a megoldást. Bennetek van, ha ott van. Ha nem, az rég rossz.

2011. márc. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
50%

1. Aludjááááá be :)

2. Kezdj el a körömlakk trendről beszélni vele

3. Mondd el hogy a barátnődnek hüvelygombája van...


XD

29N

2011. márc. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok ahogy te,csak én a vasúttal...a párom mindene a vonatok és a vasút... de én kerek perec megmondom,hogy bocsiii nem érdekel :D

én 20/L ő 22/F :D

2011. márc. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Láttál már Monty Pythont? Innen vedd át a halas trükköt, ahogy elkezd fényképezőgépekről beszélni abban a pillanatban csapd fejbe egy hallal. Elöször meglepődik, de folytatja, ilyenkor vágd fejbe újra.

Garantálom, abba fogja hagyni. 5 perc az egész és nem fordul elő többé.

2011. márc. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd egy kicsit beszélni róla, aztán tereld másra a témát. Ha nagyon nem lehet eltéríteni, akkor egyenesen mondd meg, hogy ne haragudj de most fáradt vagyok, nem akarok beszélgetni, és kapcsold be a tévét, vagy menj el netezni. A pasik is ezt csinálják. Ha igazán férfi, akkor megérti.


32/N

2011. márc. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Egyik exem űrmérnökként és fizikaprofesszorként dolgozott. Egyrészt én síkhülye vagyok fizikából, másrészt idegen nyelven még annyit se értettem belőle, mint magyarul.

Amikor elkezdett a kutatásai részleteiről beszélni (becsszó érdekelt volna, de egyszerűen nem értettem, elvesztettem a fonalat, így az érdeklődésem is csappant), én egyszerűen retardált fejet vágtam, eltátottam a számat és üveges szemmel néztem.

Kb. a harmadik ilyennél félmosollyal megjegyezte, hogy inkább hagyjuk a munkáját, mert szemmel láthatóan keveset fogok fel belőle.

Egy próbálkozása még volt, befogta egy magyar kollégáját tolmácsnak. Nem sokat segített, mert magyarul se értettem, mi merre hány méter.

Utána már ő poénkodott azon, hogy estefelé bekúszott a takaró alá, "most szemléltetem a surlódást" felkiáltással :)

2011. márc. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Párkapcsolatban, együttélésben nincs olyan téma, ami mind a két felet egyformán lekötné. Ez a lényege a hosszú és boldog párkapcsolatnak. Mind a kettő mást akar. Egymást. De ehhez nem kell közös téma. Ezt írom 46 év nyugodt házasság után is.
2011. márc. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
51%

Továbbra is a hallal fejbevágást ajánlom. A legcélravezetöbb és csak eleinte kell gyakran csinálni.

Ráadásul nem kell más az egészhez csak egy hal.

2011. márc. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!