Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek egy ilyen...

Mi a véleményetek egy ilyen apáról-férjről?

Figyelt kérdés

A férjem nem üt-ver, nem iszik, nem dohányzik, nem veri el a pénzt pl. a kocsmában, vagy a játékgépbe, dolgozik pluszban munka után, sosem csalt meg. (Ezt ő szokta magáról mondani, ami tulajdonképp igaz is.)Úgy tűnhet, minden rendben vele/velünk...

DE: még mindig nem tud mit kezdeni a 30 hónapos kislányunkkal, ami nekem nagyon rosszul esik: nem tud vele leülni játszani, nem ért a "nyelvén", unalmasnak tartja, látom rajta, stb. Mindezt érzi a gyerek, és sokszor nem is foglalkozik az apjával. Nem is törekszik/vágyik jobb apa-kislány kapcsolatra. Szememre hányja, h itthon maradtam a gyesen, pedig közös megbeszélés volt ez köztünk. Megaláz ( a tévében egy jó nő láttán megszólal:"de kiszopkodnám!-ezt előttem"), évek óta nem szólít a nevemen, csak "békának" és hasonlóknak csúfol a gyerek előtt, pedig már sírva is kértem, h legyen szíves a nevemen hívni. Nagy előszeretettel beszél hozzám trágár, közönséges stílusban, amit inkább le sem írok, mert nyomdafestéket sem tűrne itt. Ismer, tudja, már mondtam ezerszer, h utálom, ha így beszél velem.

Miután a maszekolt pénzét elrakosgatjuk, felhánytorgatja, h az övé. Pedig igazából közösen teszünk azért a pénzért. (A munka egyik felét ő, a másik felét én csinálom. ) A pénz hajszolása (nem milliókra kell gondolni) a hatalmába kerítette őt. Emiatt felsőrendűbbnek érzi magát nálam, azt hiszi, bármit megtehet. Éltünk mi két kicsi fizetésből is, és boldogabb voltam akkor, mint most. De őt-úgy látom- a pénz(e) teljesen kielégíti, boldoggá teszi.

És van még sok egyéb, ami most eszembe sem jut.

Ráadásul nekem már nem megy szeretni őt. Sokszor kiborít ezek miatt, meg az is, h a gyerek körül is mindent én csinálok. Ő saját maga után sem pakol össze vagy ilyesmi. Ha nem tetszik, választhatok-mondja: Ha többet lesz velünk (csak sajnos eléggé szélsőséges típus, nála olyan nincs, h többet. Szerinte vagy minden idejét velünk, vagy nélkülünk töltheti. Kompromisszumokra képtelen.), akkor kevesebb lesz a pénzünk. Pedig én csak vmiféle arany középutat kérek tőle. „ Bezzeg jó tartani a tenyeredet!”-mondja ezt ő. Pedig magamra szinte alig költök. A pénzt kajára, a kicsire, rá, a házunkra költöm, költjük. Magamra legutoljára gondolok. Ha visszamegyek dolgozni, és újra teljes jövedelmem lesz, nem is lenne fontos erre a sok itthoni „túlórázásra”. Ezt sem érti meg, mert közben megfeledkezik arról, h az, amiből plusz pénzünk van, neki a hobbija is régóta. Annak a fényében, h mindkét oldalát leírtam, mi a véleményetek róla?

A jobbik oldalát írtam le az elején. Amikor ezt hangoztatja, mert tisztában van vele, akkor én is elmondom neki, h én milyen vagyok, és milyen lehetnék, de nem vagyok. Azt már meg sem hallja, csak mondja-mondja a magáét.

Bocsánat, amiért hosszan írtam!


2011. márc. 7. 14:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

A véleményem az, hogy ez így nincs rendjén !

Az alap, hogy nem kocsmázik, stb amit az elején írtál.

Az is alapnak kellene legyen, hogy ne beszéljen veled így.

Mivel a gyerek előtt is így beszél, és téged letipor, nekem az már nagyon gáz. Én határozottan beszélnék vele egy normális pillanatban, nem amikor vitáztok. És megmondanám neki, hogy miért gondolja, hogy így beszélhet vele, mégis mitől képzeli, hogy megengedheti magának ?

Két utat felajánlanék neki, változtasson magán, ami nem lesz könnyű, ha már ennyire el van kényelmesedve, és beleéli magát a felsőbbrendű szerepébe, de ha akar együtt maradni, akkor megteszi. Egyébként sokan azért ilyenek, mert eljutott idáig a helyzet, hamarabb kellett volna leállítani évekkel ezelőtt, ha oly régóta folyik. Mostmár nehezebb lesz neki is és neked is türelmesnek lenni, mert nem máról holnapra fog visszaalakulni. (ha volt rendes is ezeken a tereken egyáltalán) Szóval hisz abban és jogosan, hogy úgysem hagyod el, semmi nem fog változni, néha összevesztek, ő kibírja, de mindig ő uralkodik feletted. Ha látná a komolyságát a beszédednek, ha beígérnéd, hogy elmégy a hétvégére és csinálja a gyerekkel, lehet hogy meglepődne. Meglátná mi is a gyereknevelés, hátha értékelni kezdené, másik, hogy nem csak mondod, meg is teszed amit mondassz, és a legközelebb el is hagyhatod megijed, és elkezd remélhetőleg változni.

Ugyanúgy, mint a gyerekeknél, ha rosszalkodnak, nem igérgetni kell 25x, hogy elveszem a játékod stb. hanem másodjára el kell venni azt a játékot. Abból tanulnak, ha nem is elsőre, de mindig ezt kell csinálni kitartóan.

Remélem rendbejön a házasságotok, ha nem, akkor lépj, nem kell feladd az életed miatta. Gyereknek is jobb !

2011. márc. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
45%

Az a véleményem a férjedről, hogy megszakad azért, hogy tudja biztosítani a szükséges feltételeket, alulfizetik, megalázzák a munkahelyén, és halálra dolgoztatják.


Amíg ebből nem tud kiszállni addig ne csodálkozz ha nem marad energiája a gyerekre.


Bizonyára ha holnap nyernétek 200 milliót a lottón és beintene a munkahelyének, 2 hét múlva mintaapává változna, és rá sem ismernél.



Számára a mindennapos realitás a megélhetésért való küzdelem, a harc, a készenlét, nemritkán az agresszió is, vagy annak tűrése.


Én nemcsodálom, hogy nem tud átváltani egyik óráról a másikra a gyilkológépből érzelmes apukává..

2011. márc. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
22%

Talán a te dolgod lenne, hogy feloldjad benne a mindennapos stresszt, ahelyett, hogy még te is elvárásokat támasztanál felé, és kiértékelnéd, vagy kritizálnád.

Ha megszünik a stressz benne és a feszültség, akkor nyilván fog tudni azonosulni a gyerekkel is.


A stressz legjobb gyógyszere a kommunikáció.

Beszéljétek meg a mindennapos dolgokat, ő mondja el mi történt vele, és te meg beszélj neki magadról meg a gyerekről de mindezt ne 10 percben.


Tv nézés helyett beszélgessetek sokat a saját dolgaitokról, a Tv-t meg dobjátok ki mert még azta kevés időt és figyelmet is elveszi tőletek amit nem munkával vagy alvással kell eltöltenetek.!

2011. márc. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
22%

Egyébként nem a pénz teszi boldoggá és elégíti ki, hanem az a tudat, hogy biztonságban vagytok, ha van elég pénz.


A pénz közvetett eszköz, mert arra már nem marad energiája, hogy a boldogságát, másképp is kimutassa, inkább pihen helyette.


Szóval ez nem több a túlhajszoltságnál és az ebbe való belefásultságnál.

2011. márc. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
25%
Bár nem tudom mit dolgozik, de szerintem egy stresszkezelő tanfolyam is segíthetne neki, vagy ha kifejlesztené a saját módszereit a dologra. Segíts neki ebben valahogy.
2011. márc. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Amúgy ez az agresszív magatartása is veled a gyengébbel szemben is szerintem annaka jele, hoyg a saját magában felgyülemlett stresszel, feszültséggel nem tud mit kezdeni, a másik fele meg az, hogy áldozatként viselkedsz.


Nem sírni kell, meg kérni, hanem szankcionálni.

Pl: nincs szex, vagy nyilvánosan visszaalázod, beégeted, pl pénztárnál, vagy a kollegák előtt valami férfisoviniszta szöveggel.


Egyébként én kétlem, hogy ne járna félre, ha így beszél veled, vagy ezekután azt nem tudom elképzelni, hogy szerelemből szeretkeztek miután lealázott téged.

2011. márc. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Vállj el az ilyen ember nem érdemel családot, ha anyagilag nehéz is kezdetben de megmented a lányod. Mi lesz szegény gyerekkel egy ilyen ember mellet, ha a 10 éves gyerköcöt becészgeti békának meg ki tudja minek.
2011. márc. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!

anonim_anomália! Érdekes dolgokat vetsz fel...

2011. márc. 7. 21:30
 19/20 anonim ***** válasza:

Nekem anonym anomália 17.46 os válasza nagyon tetszik.Egyetértek vele.

Én is tapasztalom a környezetemben és családon belül is hogy sok kapcsolat már eleve megdől azon h nemtudnak normálisan kommunikálni egymással a felek.Ezt nem úgy értem h pl csak veszekednek vagy nem szólnak egymáshoz de pl az nagyon úgy van sok esetben hogy

amikor lenne egy kis szabadidejük a pároknak akkor inkább leülnek a tv elé üres fejjel,ahelyett hogy érdeklődnének a másik után.Sokan azt sem nagyon tudják hogy közeledjenek a másikhoz nem tudnak bánni a másikkal.Ez a látszat együttélés...nem mondom hogy veletek is abszolút ez a helyzet de esetlek előfordulhat.persze ez amit te leírtál már sok év terméke így nemtudom ez segítene e.A felgyülemlett stressz is nagyon igaz.A párod kicsit a munkába is menekült szerintem és rengeteg méreg felgyűlt benne amit nem tud levezetni...esetleg valami olyan programokat kellene szervezned amiben ő is szívesen részt venne..amivel kicsit megpuhítanád őt elengedné magát és lehet javulna a kapcsolatotok.A közös jó élmények sokat számítanak egy kapcsolatban.

2011. márc. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

tegnap 18:01


Nem szabad bele menni egy ilyen játékba ha alapból nem szereti már a kérdezőt vagy streszes akkor ezek a büntető akciók csak azt érik el hogy romoljon a helyzet és biztos hogy verekedés lesz belőle. Az ilyen embert ott kell hagyni.

2011. márc. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!