Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek egy ilyen...

Mi a véleményetek egy ilyen apáról-férjről?

Figyelt kérdés

A férjem nem üt-ver, nem iszik, nem dohányzik, nem veri el a pénzt pl. a kocsmában, vagy a játékgépbe, dolgozik pluszban munka után, sosem csalt meg. (Ezt ő szokta magáról mondani, ami tulajdonképp igaz is.)Úgy tűnhet, minden rendben vele/velünk...

DE: még mindig nem tud mit kezdeni a 30 hónapos kislányunkkal, ami nekem nagyon rosszul esik: nem tud vele leülni játszani, nem ért a "nyelvén", unalmasnak tartja, látom rajta, stb. Mindezt érzi a gyerek, és sokszor nem is foglalkozik az apjával. Nem is törekszik/vágyik jobb apa-kislány kapcsolatra. Szememre hányja, h itthon maradtam a gyesen, pedig közös megbeszélés volt ez köztünk. Megaláz ( a tévében egy jó nő láttán megszólal:"de kiszopkodnám!-ezt előttem"), évek óta nem szólít a nevemen, csak "békának" és hasonlóknak csúfol a gyerek előtt, pedig már sírva is kértem, h legyen szíves a nevemen hívni. Nagy előszeretettel beszél hozzám trágár, közönséges stílusban, amit inkább le sem írok, mert nyomdafestéket sem tűrne itt. Ismer, tudja, már mondtam ezerszer, h utálom, ha így beszél velem.

Miután a maszekolt pénzét elrakosgatjuk, felhánytorgatja, h az övé. Pedig igazából közösen teszünk azért a pénzért. (A munka egyik felét ő, a másik felét én csinálom. ) A pénz hajszolása (nem milliókra kell gondolni) a hatalmába kerítette őt. Emiatt felsőrendűbbnek érzi magát nálam, azt hiszi, bármit megtehet. Éltünk mi két kicsi fizetésből is, és boldogabb voltam akkor, mint most. De őt-úgy látom- a pénz(e) teljesen kielégíti, boldoggá teszi.

És van még sok egyéb, ami most eszembe sem jut.

Ráadásul nekem már nem megy szeretni őt. Sokszor kiborít ezek miatt, meg az is, h a gyerek körül is mindent én csinálok. Ő saját maga után sem pakol össze vagy ilyesmi. Ha nem tetszik, választhatok-mondja: Ha többet lesz velünk (csak sajnos eléggé szélsőséges típus, nála olyan nincs, h többet. Szerinte vagy minden idejét velünk, vagy nélkülünk töltheti. Kompromisszumokra képtelen.), akkor kevesebb lesz a pénzünk. Pedig én csak vmiféle arany középutat kérek tőle. „ Bezzeg jó tartani a tenyeredet!”-mondja ezt ő. Pedig magamra szinte alig költök. A pénzt kajára, a kicsire, rá, a házunkra költöm, költjük. Magamra legutoljára gondolok. Ha visszamegyek dolgozni, és újra teljes jövedelmem lesz, nem is lenne fontos erre a sok itthoni „túlórázásra”. Ezt sem érti meg, mert közben megfeledkezik arról, h az, amiből plusz pénzünk van, neki a hobbija is régóta. Annak a fényében, h mindkét oldalát leírtam, mi a véleményetek róla?

A jobbik oldalát írtam le az elején. Amikor ezt hangoztatja, mert tisztában van vele, akkor én is elmondom neki, h én milyen vagyok, és milyen lehetnék, de nem vagyok. Azt már meg sem hallja, csak mondja-mondja a magáét.

Bocsánat, amiért hosszan írtam!


2011. márc. 7. 14:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Miért szültélennek az embernek gyereket? ha "évek óta" így viselkedik veled? Én kb 16 másodperc után hagytam volna ott.
2011. márc. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnállak! :( Elég rossz lehet ez így. Váláson nem gondolkoztál? Elsőre én sem ezt javasolnám, mert előbb minden kapcsolatot menteni kell, de úgy látom te már megpróbáltad milliószor. El is mondtad h min változtasson, hogy mi bánt téged, de ez őt nem érdekelte. Igazán nem akarom ezt mondani, de szetm hagyd ott ha nem változik meg sűrgősen. Utlimátum. Nem vesz téged komolyan! Majd ezután komolyan fog. Kitatást és légy bátor!
2011. márc. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért elég kevés ez h a leírásod elején említett dolgokból ő kiesik.persze nagy érdem de hogy amellett egy tapló érzéketlen benyomását kelti az már egy kicsit sok.

Egy ilyen tár mellett nyűg az élet.és úgy látom de már elég jól elhidegültél tőle.Vannak esetek amikor ezer hiba ellenére is szeretjük a párunkat és megpróbáljuk kijavítani a hibákat v elviselni de itt nem ez érvényes úgy érzem...

Szerintem hosszú távon a gyerek sínli meg azt a borzalmas szülő gyerek viszont is amit leírtál...az nem elég h fizikailag ott van az apja lelkileg meg mintha idegen lene...ezt neked kell átgondolni vhogy tudsz e ezzel a tudattal békében együtt élni,tudni hogy esetleg később rosszabbodhat a helyzet és majd a szöveg elején említett jó tulajdonságok sem állják meg a helyüket.

A férjed sem bírja majd ezt hosszú távon.

Gondold át h tudnál ezen változtatni mi a megoldás?

Tovább érdekelne még pár dolog a történeteddel kapcs.ban milyen volt a babavárás alatt,Illetve előtte?Akkor milyen volt a kapcsolatotok?nem érezted már akkor h esetleg nem ő lesz az ideális párodként?

2011. márc. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést mostmár látom ahogy írod...évek óta ez a helyzet...volt egyáltalán jobb valaha?Mit szerettél meg benne ha ennyire ellenséges ?:(
2011. márc. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Odaállnék elé és megmondanám neki, hogy vagy változtat, vagy otthagyom. A gyereknek és neked is jobb lenne. Ahogy leírtad szinte semmilyen kapcsolata nincs a gyereketekkel, veled pedig teljesen megromlott a viszonya.

Le kell ülni és megbeszélni vele, kinek mi az ami nem esik jól, jó lenne ha változtatna a dolgokon, különben nem lesz jó vége. Ha nem változik semmi akkor vagy mellette maradsz és a gyerek is és te is szeretet nélkül, boldogtalanul éltek majd egymás mellett, vagy lépsz egy jobb jövő felé...

2011. márc. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

semmi jót nem nézek ki a férjedből. Az ilyen önelégült férfi csak akkor térne ideiglenesen észhez, ha valami negatív történne vele, konkrétan ha elveszítené az állását. Akkor talán ideiglenesn befogná a száját. De ettől a lányotokhoz való hozzáállása sajnos nem javulna. Sőt. Szerintem még jobban ellene lenne.

Nem tudom, mit tehetnél. Írtad, hogy már beszéltél vele sokszor. Nem változik semmi. Nem tudom, miylen stádiumban vagy vele kapcsolatban, de ha nem bírod tovább cérnával, akkor el kellene gondolkoznod azon, hova költözhetnél el tőle a lányoddal. Egy életen át tűrni a szemét stílusát, nem lehet, nem szabad! Lépj még időben!

2011. márc. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
55%
Igazából nem írtad le mind a 2 oldalát. Csak a negatívumokat amivel azt várod, hogy kezdjük el mi is szapulni a férjedet. Én nem fogom szapulni, csupán annyit írnék, hogy ha szó szerint ilyen és semmi pozitív nincs már köztetek akkor nem tőlünk kellene várnod, hogy helyeseljünk, hogy milyen rossz neked hanem Neked kellene lépned! Igazából nem is értem a kérdést, hisz egy ilyen kisesszé után csak negatív véleménye lehet az embernek. Viszont ha még mindig vele vagy,csak lehet valami pozitívuma is, ha nem akkor meg csak magadat járatod le, hogy a semmiért cserébe tűrsz. Sajnálom ha nem ezt vártad, meg ha kicsit kemény voltam,de ez az igazság.
2011. márc. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
25%
Így van.A szomszéd Pista bácsit is lehet nagyon szeretni mégsem biztos h vele fogod leélni az életed ha nem szereted.Ugyanúgy ahogy ezt az embert is...Csak megtűrni ellenni vele egy ideig lehet.De egy érzelem nélküli kapcsolat hosszú távon kiüresedik,kivérzik és aztán átcsaphat ellenséges viselkedésbe.Egyik érzelem felváltja a másikat..vagy egy nem létező érzelmet helyettesít az agresszió.Sztem mielőbb gondold át ezt van e értelme folytatni,ha más miatt nem is a gyerek miat.megérdemel egy gondoskodó szülőt mégha nem is az igazi lesz neki.
2011. márc. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

15:01-es válaszoló! Igazad van! Bár kissé finomabban is fogalmazhattál volna.

Köszönöm a válaszokat, nem szerettem volna vitát nyitni, sem sajnáltatni magam. Csupán a véleményetekre voltam kíváncsi a kis-esszémmel.

2011. márc. 7. 15:37
 10/20 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon sajnállak, hogy ilyen férjed van! Ez az "ember" láthatóan nem szeret! Aki szeret, az nem tud így beszélni a feleségével! Egyszerűen megaláz női mivoltodban, ráadásul mindezt a gyereketek előtt teszi, akinek abszolút nem jó, hogy ilyeneket hall! Eleve a trágár stílus nem megengedett egy gyerek mellett, de az, hogy az Édesanyjával beszélnek így, tűrhetetlen! Én már elhagytam volna! Én is hosszú tűrő vagyok, de mindennek van határa!!

Az Én véleményem az, hogy a férjed egy féreg, és csak annyiban apja a gyereknek, hogy Ő csinálta! Sürgősen szabadulj meg tőle, mert boldogtalan leszel! Ő meg törölje ki a s***gét a pénzével, ami annyira boldoggá teszi!

Ne haragudj, ha keményen fogalmaztam, de nagyon felháborít némelyik "férfi" viselkedése a nőkkel/családjukkal!


Sok szerencsét!

25 éves anyuka

2011. márc. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!