Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondja azt az anyám...

Miért mondja azt az anyám hogy még nem vagyok felnőtt 26-27 évessen? Tiszta hulyének néz!

Figyelt kérdés
Nem értem!Van munkám,autóm,barátnőm,barátaim,hobbim,néha iszok,ha elmegyek egy koncertre havi egyszer,komolyan gondolkodom és nem értem hogy miért mondja ezt!Szerintem fél hogy eltávolofik tőlem és egyedül marad,vagy én nem tufok már mire gondolni!De nagyon megtud ezzel bántani,mert munka melett még most is nyelvet tanulok,mindig fejlesztem magam.Szóval nem vagyok elveszett ember!Nem tudom miért csinálja,de ku.rva idegesittő!
2011. márc. 5. 00:33
1 2
 11/18 anonim válasza:

Amíg élnek a szüleid mindig gyerek leszel.


egy másik 27 éves szerencsére még gyerek

2011. márc. 5. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
megértem, hogy idegesít. valószínüleg nem szeretne szembenézni azzal a ténnyel, hogy felnőttél, és ezáltal azzal, hogy ő viszont megöregedett. különösen igaz ez a fiúkkal kapcsolatban. az én férjem 37 éves, van 3 gyerekünk és az anyósom még mindig manócskának hívja! engem is baromira idegesít! bár az én anyám is szokott még gyerekként kezelni, rám szól mások elött, örökké megmondja, hogy mit hogyan csináljak a gyerekeimmel, hozzáteszem én egyke vagyok és ő is,tehát fogalma sincs a testvérek életéről. szóval a lényeg, nem te vagy így egyedül. szerintem ne idegesítsd fel magad ezen, engedd el a füled mellett, vagy ha lehet vele beszélni akkor finoman próbáld vele tisztázni a helyzetet.
2011. márc. 5. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 lenlo válasza:
100%

Szia!


Két okot tudok elképzelni, az egyik, hogy nem szívesen veszi tudomásul, hogy felnőttél és önálló életet élsz, a másik, hogy, és ezt saját magamról tudom, némi tapasztalat szükséges ahhoz, hogy bölcsebbé, felnőttebbé váljon az ember, tehát akár erre is vonatkozhat a megjegyzése. Azonban, amit édesanyádról írtál abból inkább egy kevésé összetett személyiségnek képzelem így az első okot tartom valószínűbbnek.Szerintem tudja, hogy idegesít téged. Ez akkor fog megszünni, ha elfogadod, hogy ő valmiért ezt szereti mondogatni és kész, mert akkor azt fogja tapasztalni, hogy nem idegsít téged és akkor talán abba is hagyja. De szeretném hangsúlyozni, ehhez nem látszólagos, elengedem a fülem melletti viselkedés kell. Egyébként talán tényleg része a felnőtté érésnek, hogy el tudjuk fogadni mások, számunkra furcsa, nehezen érthető sajátosságait. Ne idegesítsen, fogadd el, hogy ő ilyen és kész.

2011. márc. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Egy valamit valóban el kell fogadnod, mégpedig amíg a szüleid élnek te mindíg gyerek leszel. Az ő szemükben te soha nem fogsz felnőlni. Egy bizonyos határig ezt a hozzá állást tartom helyesnek a szülők részéről.

Másrészről tapasztalataim alapján, akit ilyen dolgok idegesítenek, hergelnek az valóban gyerek még. Az tökéletesen mindegy, hogy hány éves vagy.

28 éves vagyok. Önállóan élek, dolgozom, mosok, főzök takarítok, de egy fáradt nap után olyan jó odabújni anyuékhoz mint gyerekkoromban. Igenis gyerek vagyok! És tudod mit? Jó annak lenni. Jó, hogy még most is annyira szeretnek. Sokaknak tizenéves korában se adatik ez meg.

Lazíts!!

2011. márc. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed alapján tényleg nem vagy felnöttes gondolkodású - igy anyukádnak igaza van. A felnöttség nem életkor kérdése, nem is az, hogy van ez-az-amaz, meg hogy le tudod magad inni bulikban, hanem érett, felelöségteljes, önálló gondolkodás - és ezek nálad eléggé hiányoznak.
2011. márc. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én sem értem a mi a bajod! Nekem is sokszor mondja apukám, hogy jaj kislányom, de gyerek vagy még, pedig férjnél vagyok, most tervezzük a babát! Engem egyáltalán nem zavar. Neki mindig a gyereke leszek! Egyébként meg nem attól lesz felnőtt valaki,hogy dolgozik, nyelveket tanul! Nekem van olyan barátnőm, aki 30 éves, dolgozik, de néha még mindig olyan gyerek fejjel látja a világot, mint egy 10 éves. Rá én is sokszor mondom,hogy gyerek még!
2011. márc. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Bár igazatok van!Van egy mondás:hogy akit isten szeret,azt örökre megtartja gyermeknek!Bár még mindig jobb mintha le lenne kakilva a fejem!Csak néha idegessitő és bántóan tudja mondani igazából az zavar,mert ha ezt kedvessen tenné,akkor nem lenne gondom ezzel!
2011. márc. 5. 13:51
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha nem lennél még értelmileg, érzelmileg "gyerek", akkor édesanyád kijelentése nem zavarna, vagy eleve nem is tenne ilyen kijelentést. Így, mivel ennyire zavar, lehet némi alapja. Ergo édesanyádnak igaza van. :)
2012. ápr. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!